Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Befolyásolhatja-e a kapcsolato...

Befolyásolhatja-e a kapcsolatomat a lovakkal, ha nem érzem jól magam a lovardában?

Figyelt kérdés

Már régóta járok ide. Valahogy már az első benyomás is olyan rideg volt. De gondoltam, majd megszokom! Hááát... úgy nagyjából sikerült beilleszkednem, de valahogy mégis egy kicsit még mindig idegennek érzem magam. Lehet e ez az oka annak, hogy bár szeretem a lovakat, mégis van bennem valami. Valami szorongás, ami nem engedi hogy igazi, valódi szeretetet érezzek a irántuk. Természetesen a is közrejátszhat ebben, hogy ez egy olyan tipikus lovarda, ahol felnyergelik neked a lovat, lovagolsz rajta, aztán beviszik, lenyergelik, és mehetsz...

Így aztán a lovasnak esélye sincs arra, hogy kapcsolatot teremtsen a lóval... Adjatok tanácsot kérlek, mit tegyek?

Szeretném úgy igazából szeretni a lovakat...


2010. nov. 29. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Akkor most te egy ló vagy?
2010. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
x'D Hát, előfordulhat. Mikor jártam lovagolni, nekünk is csak annyi volt, hogy lecsutakoltuk és kikapartuk a patáját (ami nekem nem ment), én mégis nagyon szerettem őket.
2010. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz átmenni egy másik lovardába? Vagy beszélni egy ott dolgozóval hadd segíts neki?
2010. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress másik lovardát! Olyat, ahol igazán jól érzed magad, és ahol te magad is aktív részese lehetsz a lovak körüli munkának. Sok helyen örülnek a segítségnek, és a légkör is családiasabb. A lovaglás az egyetlen olyan sport, ahol a "sporteszköz" él, érez. Ha nincs meg a jó kapcsolatod a lóval, akkor nem teljes az élmény. A lovaknak is fontos, hogy ne csak rájuk üljenek, de törődjenek is velük, hiszen a lovak között az egymás tisztogatása az összetartozás, a bizalom jele. Magyarul: ha ápolod, csutakolod a lovat, azzal közelebb kerülsz hozzá lélekben.


Ha igazán szereted a lovakat, ne puccos, elegáns lovardát válassz magadnak, hanem közösséget, ahol a fizető lovasok is a lovarda aktív részei, és ahol nem tiltják nekik, hogy foglalkozzanak a lovakkal, ne csak "használják" őket.

2010. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 20:14!

Én is egyetértek ezzel. Csak az az egy bökkenő, hogy ez a lovarda van hozzám a legközelebb (két utcányira van a házunktól...) és a második legközelebbi pedig csömörön van, ami hát nincs olyan közel... Másrészről meg ne hidd, hogy ez egy "puccos" lovarda. Cseppet sem. Elég lepusztult, és a felszerelésük sem valami fényes... (ennek következtében ápolófelszerelést is csak elvétve látok, de akkor is éppen használja valaki...)

Az egyetlen baj az, hogy a lovászok, akik ott vannak, mindig olyan... unottak. Csak egyszer akadtam össze egy olyan lánnyal, aki elmagyarázta, és megmutatta, hogy hogyan kell bevinni a lovat az istállóba, meg ilyenek. Minden lovaglás végén reménykedem, hogy na MOST talán bevihetem én a lovat... :S

2010. nov. 29. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

ha bármi miatt nem érzed jól magad, ne maradj ott. Ugyanis ha ne adj Isten történik Veled valami, akkor abból az lesz, hogy feladod az egészet.

Hogy jobban szerethesd a lovakat, azt úgy érted, hogy szeretgethesd? Mert ennek biztos nincs akadálya. Vagy csak nem tudod, hogyan mutathatnád ki felé a szereteted? Mármint hogy a ló is értse, hogy nagyon csíped? Szerintem vehetnél magadnak pár cuccot. Nekem is elég sokáig nem volt saját lovam, de büszke tulajdonosa voltam egy darab lovaglópálcának, és egy patakaparónak. Utóbbit még így 20 év múltán is használom. ;)

Sok helyen (legalábbis nálam) minden lónak külön ápolócucca van, és nem is nagyon szeretik sehol, ha ugyanazzal a kefével több lovat ápolnak, mert könnyű átvinni mindenféle élősködőt, meg fertőzést egyikről a másikra. Viszont, ha itt elvétve akad csak ápolószer, akkor valószínűleg nem lesz belőle gond- azért kérdezd meg előre. Ami nem túl drága, és hasznos, az egy műanyag, vagy gumi vakaró, egy puha és egy erősebb kefe, patakaparó. De szerintem, ha elkíséred anyukádat a következő bevásárlásra, bármelyik áruházban a háztartási cuccok között találsz kefeszerűségeket. Nem is drágák, és a célnak éppúgy megfelelnek.

Szerezhetsz egy szütyőt, vagy egy kiszuperált hátizsákot, amiben gyűjtheted a kincseidet, és magaddal viheted, ha lovagolni mész.

Szerintem ez a szorongásod is oldaná. Ha lovaglás közben is megesik, hogy elkezdesz izgulni, mondjuk, mikor magasabb jármódba váltasz, vagy járóiskola előtt/fölött, akkor nyugodtan simogasd meg a ló nyakát. Ellazít már az érintése is. Fontos, hogy megbízz a lovadban, ne tarts tőle. Igen, előfordulhat, hogy megijed, és elég kellemetlen, ha hirtelen megmozdul alattad. De általában minden paci jóindulatú, és rögtön meg is áll. Ha viszont bepánikolsz, hangoskodsz, belekapaszkodsz a szájába, akkor erre nem nagyon lesz esély, és már ketten fogtok szorongani... Estél már le valamelyikükről? előbb-utóbb ez be fog következni ugyanis, de ettől kár előre félned, mert csak a saját örömödet rontod el.

Egyébként pedig, ha az oktatód ezt nem veszi észre rajtad, vagy ha olyan a légkör, hogy nem mered vele megosztani azt, amit itt velünk, akkor olyan gyorsan válts lovasiskolát, ahogy csak tudsz. Ne az legyen szempont, hogy közel van, még ha kényelmes is, vagy a szüleidnek megnyugtató, hanem az, hogy hol vagy biztonságban!

A lovaglás és egyáltalán a gyerekekkel és állatokkal való foglalkozás a legklasszabb dolog a világon, mindenkinek kikapcsolódnia, és megnyugodnia kellene a közös élmények kapcsán, nem pedig szorongani!


u.i. némi alma és répa mindig kedvező fogadtatásra lel a sporttársaknál ;)

2010. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. dec. 2. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!