Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hozhatnám rendbe a...

Hogy hozhatnám rendbe a kapcsolatomat a kutyámmal? Nagyot hibáztam.

Figyelt kérdés

Mindig türelmetlen voltam vele, hamar kiborultam és lekiabáltam a fejét. 18 hónapos a drága, nagyon jó lelkű, nyugodt kutya. De mintha kicsit tartani tőle. Pedig sose bántottam. Nagyon sok mindent tanítottam neki, de az együttműködés nem akar már menni.

Hogy javíthatnám? Hogy nyerjem el újra a bizalmát?


2010. dec. 19. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok élvezetes játékos feladattal.
2010. dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És mível játékról vanszó ha elrontja nem szidjuk a kutyát!
2010. dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem számít, hogy mi volt...légy MOST te az ideális, türelmes, nyugodt és következetes gazdi...és már rendbe is jött minden:)
2010. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vegyél neki jutalomfeladat és játék közbe néha agy neki oda 1-1 darabot sok szerencsét
2010. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

úgy hogy főnökként viselkedsz.

ne kedveljen !!

a kutya kövessen, a kutya tegye amit te akarsz.

és akkor láss csodát a kutya szeretni fog-kedvelni fog,stb :)

mert a kutya ilyen, a vezért tiszteli, a rangban alacsonyabbat le sem szarja.

a félelem azért alakult ki benne , mert te türelmetlen vagy vele .

egy vezér SOHA SEM TÜRELMETLEN !!

2010. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az a legfontosabb, hogy sok jó élménye kötődjön hozzád. Tanuljatok trükköket, játsszatok, vidd el sétálni, kutyák közé, annak biztos örül :) És ilyenkor fontos, hogy egyedül vidd el, hogy HOZZÁD kösse ezeket az élményeket! Te add neki az ételt, légy mindig vele nyugodt, kedves. Kedves, barátságos, gyengéd hangon beszélj vele, ha hívod magadhoz, inkább guggolj le, az nekik sokkal barátságosabb testtartás :)


De mindezek mellett azért maradj következetes és határozott.

2010. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

"hamar kiborultam"


Ez bizony, bizonytalanságot, instabilitást kommunikál a kutyád felé, ami egyenlő azzal, hogy nem tudja mire számíthat tőled, így aztán nem is csoda, hogy nem bízik benned.


Türelem, következetesség és legfőképpen nyugalom. Ezen kell dolgoznod. Ha ezt önmagadban már sikerül elérned a kutyád is jobban fog bízni benned.

A nap 24 órája rendelkezésedre áll, hogy gyakorolhasd ezt.:) Nem feltétlen a kutyával (mert most először rajtad kell dolgozni), hanem adott helyzetekkel. Tuti akadnak olyan alkalmak amikor otthon, suliban (v. munkahelyen - nem tudom mennyi idős vagy, tanulsz v. dolgozol) valaki valamivel felidegesít... mielőtt bármit reagálnál az adott helyzetre, inkább számolj 10-ig, adj egy kis időt magadnak, hogy picit lehiggadj.

Amint az ilyen helyzetekben már számolás nélkül is megőrzöd a nyugalmadat, már könnyen fog menni a kutyával is.

2010. dec. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy magadon kell változtatnod, és az a legnehezebb. A kutya egy kiszámíthatatlan ideges embernek ismert meg téged, mert az ő szemében az is vagy.


Ennek az ellenkezőjét bebizonyítani nagyon nehéz lesz.


Bármilyen közös akció a te irányításod alatt nagyon jó lehet, de eleinte ez semmiképp se engedelmes munka legyen, hanem olyasmi, ami a kutya számára is buli.


De az a helyzet, hogy szerintem (tapasztalatból mondom) ilyen berögzült rossz viselkedéseket (gazdánál és kutyánál egyaránt) marha nehéz külső segítség nélkül kijavítani.


Nekem legalábbis iszonyúan kellett a mellettem álló szakember, hogy meglássam a hibáimat. Kijavítani még mostanra sem sikerült mindet, pedig egy ideje dolgozom rajta, de mostmár legalább azonnal észreveszem, ha nem jól reagáltam egy helyzetben.


Ha van kedved ezzel komolyan foglalkozni, akkor keress meg egy Tükör iskolát: [link]

2010. dec. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!