Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan tudom meg, hogy melyik...

Honnan tudom meg, hogy melyik a "fiú" és melyik a "lány" liba?

Figyelt kérdés
A múlt nyáron vették a szembeszomszédok,van vagy 10.
2011. jan. 27. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A gúnárnak felpöndörödik egy kis farktolla. Megpróbálok keresni képet róla, nem tudom értelmesen elmagyarázni :D
2011. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ezen a képen látszik, a jobb oldali az gúnár :)

2011. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

NyuszE tökéletes választ adott.

És igen, gúnár van meg tojó, lány liba csak az utcán van, fiú liba meg egyáltalán nincs.

2011. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Platypus ***** válasza:
100%

Előző, ez egy gácsér, lévén kacsa és nem liba. Én csak onnan ismerem fel a gúnárt, hogy sziszeg és nekem jön.


Idézek:

"Az ivari dimorfizmus csekély, a gunarak valamivel nagyobb testűek, fejük durvább, erőteljesebb, a másodlagos ivarjelleg alapján azonban a két ivar megkülönböztetése nem biztonságos. A víziszárnyasokra jellemző phallos protrudens (ami sokban különbözik az emlősök phallosától) ad lehetőséget a két ivar elkülönítésére. A kifejlett gunarak esetében a phallos még nyugalmi állapotban (a szaporodási cikluson kívül) is jelentős méretű, a kloáka kifordításakor jól látható. Napos korban, a kloákát kifordítva, a phallos kezdeménye kölesszem nagyságú dudorként mutatkozik. Később, az ivarérettség eléréséig a két ivar teljes biztonsággal való megkülönböztetése szinte lehetetlen."


[link]

2011. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
a "lány libán" kötény van és fakanál, a "fiú liba" hóna alatt aktatáska és mindig fáradtan jön haza a munkából
2011. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A fiúnak valahogy reszelősebb, rekedtesebb a hangja, messziről megismerni.
2011. jan. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, tényleg gácsér :D pedig beírtam google-be hogy liba (gúnárra nem jött ki olyan kép amit akartam), és már annyira csak a farkukat néztem, hogy nem figyeltem mit linkelek...bocsánat :)
2011. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szóval....megfigyeltem a külömbséget..akkor szűkítem a kérdésem:

Ha megy előttem több liba melyik a gúnár,és melyik a tojó?

Nem tudom másképpen leírni,csak úgy,hogy hátulról nézve egyiknek egy "ívben"--mint az"u" betű,a másiknak két "ívben",mint a hanyattfektetett"3-as"--látszik hátulról?

2011. jan. 28. 08:21
 9/12 A kérdező kommentje:

Minden évben van nekik libatojásuk,nagyon finom piskótát lehet sütni belőle. Nem esik össze,és szép sárga a tésztája.


Külömböző segítségeim eredményeként a hétvégén választhatok egyet magamnak !!!

Nem segítenek--de én egy tojót szeretnék választani !!!

Ennyi a "történet" !

2011. jan. 28. 08:26
 10/12 anonim ***** válasza:
küldj képet róluk
2011. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!