Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyek a szegény ember haszoná...

Melyek a szegény ember haszonállatai?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 06:28
 1/10 Viki233 ***** válasza:
tyúk,tehén,ló,birka,kecske stb:D
2011. jan. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A sima házi nyulat viszonylag olcsó tartani, ha szereted a húsát.
2011. jan. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan kérem, a lovat ne soroljuk már a szegény ember állatai közé!

Mert aki manapság lovat tart az nagyon szegény nem lehet.

És a szegények régen sem lóval szántottak.

2011. jan. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok falusi, de a legigénytelenebb haszonállat a disznó, a szárnyasok közül pedig a csirke. Úgyhogy az igazán szegények főleg ezeket tarthatják szerintem.
2011. jan. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen ez volt régen. De aki manapság igazán szegény, az nem tart állatot, mert nem éri meg. Nagyim tart tyúkot, de régen kecskét, malacot, libát, kacsát, pulykát is tartott. De már nem bírta anyagilag.
2011. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesség a FÜRJ.

Évi 300 tojást tojik,sütve-főzve kiváló és 50 darabnak (ami darabonként 3-500 ft. és napi 40 tojást produkálnak) egy zsák termény egész évben elég a kerti fű mellé. A tojása koleszterinszegény és igen tápláló,igaz apró de ettől függetlenül drágább a tyúktojásnál,eledni sem utolsó üzlet!

2011. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nos én így tudom:


A szegény ember


- baromfia a liba

- tehene a kecske

- disznója a kacsa

- szarvasmarhája a Házi Bivaly

2011. jan. 28. 10:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csirke a tojás miatt, tehén a tej miatt, sertés a hús miatt. Ez volt régen... manapság olyan takarmány árak vannak, hogy nem igazán éri meg állatot tartani.
2011. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
100%

Móricz Zsiga korában még lehet hogy így volt. A jelenlegi állapotokhoz nincs köze.

Manapság a libák nem járhatnak le a tóra/folyóra, nem biztonságos. Helyette etetni kell, és egy libát etetni drágább mint egy csirkét. A kecskét általában a biomániások tartják a teje miatt, amúgy drágább mint a tehéntej. A kacsa nagyjából stimmel. Bivalyt viszont csak különlegességként mutogatnak a Hortobágyi Nemzeti Parkban, haszonállatnak már nem tartják.

2011. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
A patkány meg az egér. :):):):)
2011. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!