Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem vagyok normális?...

Tényleg nem vagyok normális? Akkor néznek rám a leghülyébben, mikor azt mondom, hogy én inkább állatokkal fogok foglalkozni, kutyákat, macskákat menteni.

Figyelt kérdés

Mindenki kerek szemekkel néz rám, mikor kijelentem, hogy nekem nem kell gyerek. 24 vagyok, de még soha meg sem fordult a fejemben, hogy gyerekem legyen. Ilyen világba?

Akkor néznek rám a leghülyébben, mikor azt mondom, hogy én inkább állatokkal fogok foglalkozni, kutyákat, macskákat menteni. Mintha törvényileg elő lenne írva, hogy minden nőnek szülnie kell, aki meg nem akar, azt lenézik.

Miért baj az, hogy én inkább az állatvédelemnek szentelem az életem és nem szülök bele a nagyvilágba még egy gyereket? Mást se hallani minden nap, mint hogy az emberek gyilkolják egymást, az 5-6 éves gyerekek már úgy beszélnek, hogy a szám tátva marad (aki meg nem így viselkedik, jól agyonverik), egyes helyeken már az utcára menni is életveszély.

Nem beszélve a klímaváltozásról meg egyéb közelgő katasztrófákról.

Azért írom ide a kérdést, mert ide állatbarátok járnak, hátha valaki hasonlóképpen gondolkodik, mint én. (Egyébként ezzel nem vagyok egyedül, több ismerősöm is lemondott a gyerekről és inkább a kóbor állatokra költik minden pénzüket.)


2009. febr. 21. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baj, hogy most úgy érzed, nem akarsz szülni?

1) Az lenne a baj, ha szülnél, amikor nem szeretnél gyereket. Mindkettőtök rovására menne a dolog.

2) 24 évesen még kb úgy 15 évig nyugodtan meggondolhatod később is magad, ha akarod. Ha nem, akkor is jól döntöttél: mert nem hagytad befolyásolni magad.

3) KELLENEK az állatvédők, olyanok is, akik emberfejeket tágítanak, tesznek azokban rendet állat ügyben.

Ha ehhez érzel elhivatottságot, akkor hajrá! Én a magam részéről ahhoz is gratulálok, hogy 24 évesen egyáltalán foglalkoztatnak azok a dolgok, amelyekről írtál. Ritkaság- ahogy én látom, és örülök, hogy vannak ilyen "fiatalok" is.

(Mondjuk én sem vagyok öreg.:D)

2009. febr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszi szépen.:)
2009. febr. 21. 23:03
 3/9 anonim válasza:
100%

Szerintem normális vagy! Természetes dolog, hogy egy ilyen világba ilyen fiatalon nem akarsz gyereket! És ha ezt a párod is így gondolja akkor teljesen természetes!

Ha esetleg a párod másképpen gondolná akkor lehet esetleg probléma belőle.

2009. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben vagyok, annyi különbséggel, hogy már rég nem mondom el másoknak a terveim, még a családomnak se. Egyszerűen nem értenék meg, hiszen máshogy tekintenek a világra mint én. Ha te is tovább követed a terveid, akkor jobban jársz, ha ezt te is elfogadod...

Másrészről nem tudhatod, a jövőben mi történik, lehet találkozol valakivel, aki hozzád hasonlóképpen gondolkodik, megtetszik és gyerek lesz vége. Szóval ilyen klimaváltozást, meg gonosz világ dumát job is ha elfelejted, ez nem győzi le az ösztönöket, csak az elszántság. Amúgy se kell kifogásokat keresned, ha mások hülyének gondolnak, hát ő dolguk, mindenkinek megvan a maga hülyesége, ne törődj a véleményükkel. Nomrális, nem nomrális, kit izgat, amíg az ember boldog.

2009. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolkodsz, csak azt ne mondd, hogy ez végleges. Tegyél meg mindent, amit jónak látsz: te alakítod az életed. De számíts arra, hogy később még változhatnak a vágyaid. Ne 45 évesen kezdj el majd azon gondolkodni, hogy de jó lenne egy pár, és egy gyerek.
2009. febr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én 29 éves vagyok,és én is úgy gondolom,hogy nem szeretnék gyereket.Az állatokat nagyon imádom,többek között van egy kis csivavám is.Amikor őt sétáltatom,sokszor hallom a hátam mögött a megjegyzéseket:Nemhogy már gyereket sétáltatna!
2009. febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 vagyok és még eszem ágában sincs gyereket vállalni;)De viszont van egy kínai meztelenem, azt is lehet fésülgetni,öltöztetni,bekenegetni..És ráadásul szobatiszta és nem üvölt folyamatosan,ráadásul aludni is tudok tőle;)Ha válsztanom kellene, hogy gyerek-e vagy kutya...háát,inkább egy falka kutya,mint egy gyerek:)
2009. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek.:) Hát igen, inkább egy állatkert, mint egy bőgőmasina.:))

Nem vagyok egyedül szerencsére, mármint pár-ügyileg, neki is megmondtam, hogy mi a véleményem a gyerek-témáról és nem ellenkezett. Sőt. Asszem, ha zsák lennék, megtaláltam volna a foltomat...:))))

2009. febr. 22. 21:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Bár az én párom ne akarna gyereket...

Én is inkább állatok, mint gyerek, irtózom tőlük, de sajnos párom 2-őt is akar. :S Hát, nem velem fog élni sajnos. :(

2009. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!