Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a pókokkal?

Mit kezdjek a pókokkal?

Figyelt kérdés
Bpestről költöztem 50 km-re, hegyoldalba, nagy kerttel. A hideg időt kivéve, nagy pókok tűnnek fel a házban. Most is megint. De nem ám kicsik! A kaszásokkal és kicsikkel kibékülnék, de nem hiszem, ezeknél lenne nagyobb Mo-on. Feketék, ijesztőek. Majd' minden nap találok egyet, szégyellem, de agyoncsapom, utána percekig borzongok. Lehet valamivel távoltartani őket?
2011. márc. 26. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Én félek tőlük. Én a gazdaboltba vettem spray-t amit ha lefujsz pár napig távoltartja a rovarokat. Meg le lehet fújni őket és kinyírja.
2011. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

próbálj ki különféle illóolajokat. van amelyiket nem szeretik. legalábbis valami hasonlót olvastam.

am egy teljes és alapos takarítás nem ártana. és egy macska vagy görény. azok vadásznak és elfogják a kis 8 lábú dögöket.

2011. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a szobámban vannak pókok, amíg nem látom őket addig semmi bajom, bemesélem magamnak, hogy nincsenek, viszont mikor látok BÁRMIFÉLE rovart üvöltök egyett, leszedetem valakivel, és hetekig más ágyában alszom, képtelen vagyok ezekkel együtt élni.. Anya is mondja, hogy takarítsak többször, de egyszerűen képtelen vagyok hetente leszedni minden egyes plüssállatkát a szekrény tetejéről, meg áttologatni minden szekrényt.. Gondolkoztam ilyen ultrahangos riasztón, de senki nem váalszolt, hogy hasznos-e..:S
2011. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Használd ezt: [link]

Elvileg pont erre találták ki, megfogod a pókot vele úgy, hogy nem esik bántódása. Kiviszed a kertbe és a pók sem halt meg és te is örülhetsz, mert nincs a házban.

2011. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, szoktam takarítani, de hetente egy nagytakarításnál többre nincs időm. Meg a kertből simán be tudnak jönni. Az ajtófélfa mögött is vannak időnként. Jaj, nagyon nagyok.
2011. márc. 26. 21:28
 6/12 A kérdező kommentje:
20:51, ja és megfogni jó ez a kütyü, csak én inkább távoltartanám őket, hogy ne lássam őket itt bent.
2011. márc. 26. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Elképzelni nem tudom,miért kell félni a pókoktól.

Reálisan milyen kárt tudnának tenni bennetek?Magyarországon nem él mérges pókfaj.

2011. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha megpróbálnád elfogadni őket, hozzájuk szokni. Hiába takarítasz, hiába fújkálsz akármit, találkozni fogsz velük. Persze ez a pókfogós kitevős megoldás szimpatikus, én is kitessékelem őket néha, de csak azért, hogy ne szőjenek be egyből mindent takarítás után.

De azt kellene megérteni, hogy semmi rosszat nem akarnak, nem fognak rádugrani és megcsípni. Nem fognak rád mászni. Rovarok vesznek minket körül, vannak, amik feltűnőbbek, vannak, amik kevésbe, de itt vannak. És ez természetes, ez egy ilyen világ. Azzal, hogy sipákolsz (mármint nem te, hanem általánosságban mondom), csak azt éred el, hogy megkeseríted a saját életed. Leütöd, másnap ott egy következő. Van értelme? Nincs. Ártanak? Nem. Fektessetek egy kis időt a megismerésükbe és elfogadásukba!

2011. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket mind átgondoltam, aki tudja, fogadja el őket. Én nem tudom. Megölni sem szeretném, ezért kértem tanácsot a távoltartáshoz.
2011. márc. 28. 15:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért kell félni tőlük, mert undorító kis dögök. Nincs semmi bajom vele amíg messze van, de egyszerűen undorom tőle és gusztustalannak találom.
2011. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!