Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fecskendezték régen a...

Miért fecskendezték régen a békába a terhes nő vizeletét?

Figyelt kérdés
Hogyan mutatta ez meg, hogy terhes-e a nő, vagy nem? már régen kíváncsi lennék rá, de a választ nem találom. Ha valaki tudja, megírhatná nekem! Előre is köszönöm!
2011. márc. 30. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
te miről beszélsz?
2011. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"Azt nagyon jól megérezték az akkori tudósok (már az ókori Egyiptomban is), hogy a terhesség meglétének korai bizonyítása a női vizelet vizsgálatával történhet. Az elmúlt századokban odáig fejlődött a tudomány a terhesség tesztelését illetően, hogy a békát, mint “műszert” használták. Nevezetesen arról van szó, hogy a béka bőre alá tesztelendő vizeletet juttattak. Amennyiben a nőnemű békánál peteérés következett be, úgy a terhességi teszt pozitívnak minősült, azaz az a hölgy, akinek a vizeletét a béka bőre alá fecskendezték, az bizony terhes volt. Ha hím béka volt a tesztelő, akkor nála a hímivarsejtek szaporodása esetén pozitív terhességi tesztről beszéltek."
2011. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
xD ez befosás és utána olvastam kajakra így volt
2011. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Amikor pár éve kórházban voltam, akkor ez egyik több, mint 70 éves szobatársam mondta, hogy 16 éves korában ezt a munkát végezte, hogy legyen pénzük.
2011. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mármint a fecskendezést :D
2011. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 30. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!