Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy bírod a malacot levágni?

Hogy bírod a malacot levágni?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy nincs lelkiiesmeret furrdalása?

Szegény malacok:(


2011. ápr. 8. 16:15
1 2 3 4 5
 21/47 anonim válasza:
86%
Tápláléklánc
2011. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
77%
Felesleges ezt a vitát folytatni. Aki nem eszik húst, hát ne egyen. Én eszek, és mint már írtam, bizonyos szintig sajnálom a malacokat vagy a csirkét, amikor anyukám elvágja a nyakát, de megeszem, mert szeretem, és mert nem vagyok vegetáriánus. Semmi bajom a vegetáriánusokkal, de nem kellene állandóan azzal bántani, piszkálni a húsevőket, hogy te milyen szánalmas, szívtelen barom vagy, hogy megölöd, megeszed szegény állatokat. Mindenki döntse el maga, mit eszik és mit nem, én attól még értékes és jó embernek érzem magam, hogy húst eszek. Sajnálom, ha itt egyesek ezt másképp gondolják.
2011. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
34%

16.41

ja, mert annyira ismersz, tudod ki vagyok, ítélkezz csak

2011. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
74%
Nem ismerlek szerencsére :) Amúgy én nem a húsevőkre írtam, nekem az egész családom eszik húst, és nem érdekel, mert ha nem ennének sem történne változás, de nagyon fel tud idegesíteni ezzel hogy miylen vicces...Az ilyen emberek nem normálisak.
2011. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 Bányai Károly ***** válasza:
29%
Egy átlag kínai ma alig eszik húst, egyszerűen azért, mert nincs rá pénzük. Hamarosan lesz. Ha egymilliárd kínai akar majd annyi húst enni mint az itt nagy bölcsen evolúcióval meg tápláléklánccal dobálózók teszik, akkor összeomlik a föld gazdasági rendszere. Akkor mit mondtok? Múúú! Kicsit gondolkodni is kéne néha. Vagy a kínai nem is ember? Kevesebb joga van húst enni? Mert pénze hamarosan lesz rá.
2011. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
20%

én sem eszek húst, nem azért mert nem szeretem az ízét. így szánalmasozz meg barmozz le :D szerencsétlen

azt sem tudod ki vagyok, miért pattogsz?

csak nem ítélem el aki eszik, nem támadom őket, elfogadom, attól még nem tartok egy embert k*csög aljas szemétnek, mert húst eszik.

2011. ápr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
66%
szövegértés... nincs bajom azokkal akik húst esznek, csak azokkal akik röhögnek az állatok halálán és ilyen hülye érvekkel dobálóznak... de ha nem tudtad értelmezni, sajnálom.
2011. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
76%

Őőő... Kérdező! Mondd, mi az, hogy az állatoknak nincsen fegyvere? Egy tehén is tud embert ölni, ha ad egy jól irányzott rúgást, a bikáról nem is beszélve. Tény, hogy nem fognak minket géppuskával lövöldözni, de simán meg tudnak minket ölni. Ha nem tudnának minket megölni, nem is használnánk a vágáskor eszközöket...


De, miért a falusi disznóvágással van egyébként bajod? Azt hiszed, hogy a szórakozás miatt csináljuk? Szerinted, nekünk élvezet, kimosni valaminek a belét, majd beletölteni saját magába? Nem egészen. A dolog amiért tesszük: táplálékszerzés.


Nem minket kéne bántani, hanem a nagyüzemeket. Ők ölik le töménytelenül az állatokat, és ráadásul rossz körülmények között is tartják őket. Mi itt a falun, sokkal jobb életkörülményeket biztosítunk az állatoknak, és csak annyit vágunk le, amennyit megeszünk. És akkor, amikor kell, nem pedig csak úgy poénból, hogy berakjuk a spájzba.


Az, pedig, hogy hogy bírjuk leölni őket: az ember egy olyan faj, ami gond nélkül öli ill. öleti le fajtársainak millióit. Ezek után mit vársz? Be kell ismernünk, mi vagyunk az állatvilág legkegyetlenebb tagjai, ezek után ne várd, hogy bárminek is megkegyelmezünk, főleg, ha egy állatról van szó. (sajnálatos dolog, tudom, de el kell fogadnod, hogy nem mindenki olyan mint te)

2011. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Igen,értelek. De akarok a facebook-on egy "klubbot" csinálni ami arról szólna hogy a gyárakban kevesebb hús legyen. Szerintem vagyis remélem hogy sok tagja lesz.

Ez a következő egy hétben lesz ez a klubb megalapítva!

2011. ápr. 8. 17:14
 30/47 Bányai Károly ***** válasza:
73%
A "gyárakban" annyi hús lesz, amennyit az emberek megvesznek. Azt kéne már felfogni, ahogy a korábbi hozzászólók írták, hogy nem azzal van baj, ha valaki otthon hízlal disznót, csirkét, stb. és leöli, hanem azzal, hogy az átlag magyar (is) sokkal több húst vesz meg, mint amennyire tényleg szüksége lenne a szervezetének, ezzel két problémát generál, 1. egészségtelen táplálkozás és ezzel összefüggő TB költségek 2. Hús túltermelés, ezzel együtt környezetrombolás. Na ez ellen csinálj facebook-os klubot.
2011. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!