Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fürkészdarazsat hol tudok...

Fürkészdarazsat hol tudok vásárolni?

Figyelt kérdés
Kerestem magyar internetes oldalakat, ahonnan tudnék vásárolni egy családot, de nem találok sehol. Tudnátok nekem linkelni, honnan lehet szerezni és mennyiért? Biztos lehet itthon is kapni.
2011. ápr. 13. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Most komolyan. Mért akarsz darazsat venni? Nálunk annyi van mint égen a csillag, még fürkész is akad köztük.
2011. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a kullancsba rakja petéit vagy valami hasonló és megöli a benne növekvő pete. A levéltetvet is károsítja így dupla értelme lenne, főleg a kullancs ellen kell, de csak ez a fajta pusztítja el.
2011. ápr. 13. 13:30
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Akkor először azt derítsd ki, hogy melyik az a fürkészdarázs faj, amelyik pont a kullancsba petézik. Latin névvel szerintem interneten találhatsz eladókat, már ha van olyan.
2011. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Ezt mégis hogy gondoltad? Bekeríted minden oldalról szúnyoghálóval a kertet és elengeded őket, hogy pusztítsák el a kullancsokat? Vagy mi? Nem értem. Vagy ha meg egy kis ketrecben tartod őket, akkor meg hogy fognak kullancsot találni? Inkább használj kullancsriasztó spray-t és krémet, meg oltasd be magad a kullancs által terjesztett betegségek ellen, így nem kell félned tőlük.
2011. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha elengedem őket, letelepednek a kertben vagy a szomszéd kertben vagy annak a szomszédjában, teljesen mindegy hogy hol, de a közelben ahol sok nekik a táplálék és megfelel a környezet, de nálunk is jól fogják magukat érezni ebben biztos vagyok. Ezek folyamatosan szaporodnak így minél többen vannak, annál nagyobb a haszon, hisz nem csak nekünk, de még később a körülöttünk lévő szomszédságnak sem kell permetezni tetű ellen, sem a kutyákat sorban temetni. Katicabogarat azért nem veszek, mert az van bőven tetűre, de a kullancs ellen semmit sem ér. A kullancsirtókat ne emlegessük, ugyanis 3 éve ezzel küszködünk, hogy vesszük a drágábbnál drágább "irtókat" de már egy kutyát eltemettünk azóta és a múlthéten is majdnem a jelenlegi kutyusunkat, mert semmit nem ér még az ultrahangos sem. A kérdésemre válaszoljatok légyszives, ha más érdekel akkor megfogom kérdezni, de most azt szeretném tudni, honnan vehetek, mert ha ezekre a fürkészdarazsakra van reményem, hogy segítenek, akkor egy próbát megér és szeretnék mindenképp itthonra.
2011. ápr. 13. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:
4%

Garantálom neked, hogyha elengeded őket, akkor nem fognak letelepedni sem a te kertedben, sem a szomszédban. Az egy dolog, hogy sok a táplálék, de lehet (vagy inkább biztos) hogy más, a darazsak számára fontos feltételek nem teljesülnek a kertedben, így pedig nem fognak megtelepedni.

A kutyákra meg Kiltix nyakörv vagy Frontline csepp. Érdekes módon, nekünk ezek beváltak.

2011. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pont ezek a Kiltix, Frontline és az ultrahangos ellenére mászott bele. A Scaliborról nem hallottam még rosszat, megpróbálom azt, de a témának ezt a részét hagyjuk mert ezt már megvitattam másokkal egyszer. Még mielőtt kiírtam volna a kérdést utánaolvastam a fürkészdarazsaknak, szokásaiknak, hogy alkalmazzák őket ilyen eseteknél és megmaradnak a kertben amúgy nem vállalnám be és nem akarnék ennyire venni. Csupán azt szeretném, hogy valaki írja meg, hol lehet kapni őket, milyen internetes áruházban, mert nem találok, de hallottam, hogy van ilyen Magyarországon is. Csak erre a kérdésre várom a válaszokat. Köszönöm!
2011. ápr. 13. 16:32
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Aztán ha valamelyik darazsad meg megcsíp egy allergiást? Vagy mondjuk a kutyád bekapja? Sajnos hallottam már nem egy ilyen esetről. Akkor meg a darázs csípése miatt temetheted el a kutyád. Inkább használj nyakörvet vagy spot ont, és mindig nézd át a kutyádat ha kullancsot találsz benne szedd ki, és akkor nem kell annyira aggódnod. Én nagyon nem örülnék, ha valamelyik szomszédom kitalálná, hogy darazsakat hoz a kertbe kullancs ellen.
2011. ápr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A kutyám nem olyan hülye, hogy bekapja, darázs és méhecske eleve sok van errefelé és még sose hallottam,hogy itt bárki is allergiás lenne rá. Nekem az a fajta kell de még mindig nem a kérdésemre válaszoltál, így mellőzd ezt kérlek! Úgy látom kifogásokból kifogyhatatlan vagy, mindig ott van a DE szócska, én nem vagyok a te megnyilvánulásaidra kíváncsi mert NEM ez érdekel! Mindenki szorítkozzon a kérdésre válaszolni, de ha nem hagysz fel ezzel, törlöm és megnyitom mégegyszer a kérdést. Nem azért hozták létre az oldalt, hogy visszakérdezzünk, hanem hogy válaszoljunk, legközelebb másoknál szorítkozz erre és ide többet ne írj, ha még mindig nem a választ tudod.
2011. ápr. 13. 17:52
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

[link]

Innen lehet rendelni! De remélem nem itt laksz a környékemen.

Az meg, hogy nem tudsz róla, hogy van e allergiás a környéken nem érv. Mert amíg meg nem csíp valakit egy darázs addig nem fog tudni az allergiáról. De hála nekem majd most meg tudhatják. És még ha az egész szomszédságod allergia mentes övezet akkor is jöhet hozzájuk látogató! De te tudod....

2011. ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!