Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Téged is felkavarna ez? Hogy...

Téged is felkavarna ez? Hogy lehetnek néhányan ennyire kegyetlenek? :' (

Figyelt kérdés

Szeretem a tengerimalacokat, nekem is van, soha nem tudnék neki ártani de láttam egy videót, ami nagyon felkavart, elsőre amikor megnéztem komolyan majdnem sírtam. És a videó alá is az van írva hogy aki nem szereti az ilyeneket az ne nézze meg.


Egy Burmai kígyó előtt van egy tengerimalac, odanyomja a kígyóhoz a kígyó meg megfolytja :'((((((((((((((((((((


http://www.youtube.com/watch?v=El1NTGX6i80&feature=fvwrel



és ami gyomorforgató, hogy sok ember a kígyót dícséri a kommentekbe.......HOGY LEHET VALAKI ENNYIRE KEGYETLEN?????? T.T

te megbüntetnéd azt aki ezt csinálta? én igen !!!!! rem ugyan ezt fogja vele csinálni egy sokkal nagyobb kígyó......szegény tehetetlen malacka isstenem megint majdnem sírok :'(


2011. ápr. 20. 22:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ezaz :'(

Nekem nem baj ha valaki kígyót tart, tartson, de ez kegyetlenség, főleg aki még publikálja is. Nem nagyon tudok angolul de azt hittem hogy elkapja onnan a malackát. Nem csak a tengerimalacokat sajnálom, tudom, ennie kell egy kígyónak is nah de.....ez azért túlzás. Szó mi szó, aki kígyót tart azoknak a 90%-a (tisztelet a kivételnek !!) érzéketlen, főleg a rágcsálók iránt. És amúgy meg nem muszály ÉLŐ állattal etetni a kígyót, hússal is lehet (nem csak úgy mondom, láttam már olyat a boltba, aki vásárolt disznóhússal etette, és semmi baja nem lett tőle) nem kell élő rágcsálókkal.

Aki kígyót tart annak nem fordult meg a fejébe hogy pl ott az a szegény tengerimalacka tehetetlen, és fájdalmába már sír? Már nemazért de egy kígyó tudja produkálni ennyire az érzelmeit? nem......

2011. ápr. 21. 18:09
 12/19 anonim ***** válasza:
Miért baj az, ha érzéketlen valaki a rágcsálók halálával szemben? Gondolom azért azon csak felháborodna, hogy ha egy ember kínoz állatot, kitépi a lábait egyenként stb. De hogy egy természetes folyamatban hogyan is kínlódik az a kis állat... Ezt ha valaki végignézi különösebb meghatottság nélkül, még nem jelenti azt, hogy érzéketlen teljes mértékben. Ki ilyen ki olyan. Van aki alapból undorodik az egerektől, patkányoktól, stb. és pl. simán elítéli azt, aki ilyet tart, mert "milyen lelke lehet az ilyen embernek", hogy a kis "kártevőket" házikedvencként tartja és dédelgeti a koszos patkányt... Nézd ez alapján sok mindenkit el lehet ítélni. Az meg, hogy az internetre felkerül... jobb ha valaminek már csak "gyanús" a címe, akkor nem nézed meg. Csak úgy érzem kicsit fölösleges a felháborodásod, de látod én is elítélhetlek, hogy milyen hiperérzékeny és "életképtelen" lehetsz, ha ettől így kiborulsz. De nem teszem, mert ki mire érzékeny. Én imádom a kutyákat, és ha kutyával etetnék, biztos engem is jobban felkavarna..
2011. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

utolsó: nem vagyok hiperérzékeny, de azért nézd már meg. A tengerimalac normális esetben nem kígyó eledel, de akkor sem kéne ilyet a nyilvánosságra hozni. De most mond meg te őszintén. Te azt a szerencsétlen tengerimalacot akit csak úgy odalök a kígyó elé, odalöki a halálba nem sajnálod?? egy kicsit se??? nem érzel semmit amikor a tehetetlen tengerimalac visítozik a félelemtől meg sír??? tényleg nem érzel semmit? kérdem én.....


Az rendben van hogy valaki alapból nem szereti az egereket meg a patkányokat, de különösebben nem öli meg őket, és itt el kell különíteni a háziállatkaként tartanmdó patkányt és egeret meg azt ami a csatornába mászkál. Mind2 rágcsáló, de az emberek többsége inkább azt nem szereti ami a csatornába mászkál mert betegséget terjeszt. Ezért nem mennek a közelébe, vagyis NEM IS ÖLIK MEG!


De egy tengerimalac, ami jóformán nem is él már a szabadban, mivel háziasított, csak így odalökni a kígyóhoz ebédre. Hát gratulálok hogy te nem érzel iránta semmit.....

2011. ápr. 21. 21:22
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Na nem kell ezt ennyire felfújni, kedves kérdező! Gyászmisét nem akarsz tartani?


Van aki kígyót tart, van aki tengerimalacot. Ez van.


Egyátalán nem kavart fel a videó, mert mint egyszer már írtam, ez az élet rendje.

Oké, te nem tartasz kígyót, de ne szóld már le a másikat, aki igen.

Régebben nem egy rágcsálót tartottam én is, ma is bevállalnék jópárat. Hüllőket nem tarthatok, mert párom fél tőlük. De szemrebbenés nélkül beadnám az élőkaját.


Egyébként meg ne nézz ilyen videókat!

Igazad van, hogy nem feltétlenül szükséges felrakni a netre az ilyen videókat, de most mit tudsz tenni? Minden másodikat belinkeled ide, hogy "titeket nem háborít fel?"


Hát nem háborít fel!

2011. ápr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sokáig lehetne vitatkozni.

Először is. A hüllő ragadozó. Persze lehet etetni halott állattal is, én is volt, hogy fagyasztott tetemet vettem, de azt még fel kell melegíteni aztán meg mozgatni előtte stb. Macerás. Főleg egy kereskedésből vett kígyónál aki világ életében vadászott mert élő állatot kapott. Szerinted ha elé vágnál fél kiló marhahúst megenné? Hát ott halna éhen.

Másodszor. Nem minden kígyótartó érzéketlen. Mint említettem nekem is van két hörcsögöm akiket kedvencként tartok itthon. Általában egérrel és patkánnyal etettem, mert azokat hozták takarmányozási célra a boltban, de előfordult bizony hogy hörcsögöt adtam neki oda, mert nem volt más. De nem replikáztam miatta. Sajnáltam szegényt persze, de a kígyónak is ennie kell. Egyébként meg szorítással öl rögtön megöli. Ha méreggel ölne sokkal rosszabb lenne, mert akkor többet szenvedne. Így hamar meghal, nem szenved sokat. Én is megsirattam pár hétig az állatkákat, de hát hozzá szoktam. Ez az élet rendje.

Harmadszor. Elárulom neked, hogy külföldön (magyarországon még nem is annyira) igen is nagyon sokan etetnek kígyót tengeri malaccal. Mert minél nagyobb a kígyó annál nagyobb táplálék kell neki. Takarmány állatnak tekintik azt is. Külön tenyésztenek erre is. Meg kisnyulakat is oda adnak nekik meg ilyeneket. Na meg van olyan ország ahol az emberek eszik meg a tengeri malacot. A húsáért tenyésztik. Ne istenítsd már annyira. Szeresd a tiéd és kész. Itthon kedvenc, én is szeretem őket, semmi bajom nincs velük, de nem kell ennyire felháborodni egy videó láttán.

Majd hozzá szoksz. Hány éves vagy?

2011. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Úristen, ez valami eszméletlen... Nekem most perpill nem jó a hangfalam, de elképzelni is szörnyű, hogy milyen hangok lehettek... Igaz, a kígyónak is kell táplálék meg mittudomén, de hogy egy ekkora hírű, meg hogy egy 'világportálra' feltenni... Ez azért már..
2011. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

szánalmas vagy, kérdező...


Aki képtelen miniatűr agyában tudatosítani a táplálkozási szintek ökológiai alapjait, azoktól ostoba siránkozáson kívül mást nem is várhatunk el.


Szerintem a video szép. Engem izgalomba hozott a kígyó szemérmetlen táplálékszerzési ösztöne.

2011. jún. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Jah, és te seg.gfej, szemétláda, kegyetlen kérdező!! Hogy nem sajnálod szegény cuki, aranyos kígyót, amikor abból csizmabőrt készítenek, hogy azt majd gazdag pasasaik által felhízlalt ócska rib.ancok a retkes lábaira húzzák?
2011. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Killer_man válasza:

Hát például sok különbség nincs mer én kisegérrel etetem a madárpókomat.Meg a kígyónak is enni kell valamit.

És pont úgy kell ahogy a videban látható

2012. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!