Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki a hibás? A kutya vagy a...

Ki a hibás? A kutya vagy a vadászgörény gazdája?

Figyelt kérdés
Sétáltatom a kutyámat póráz rajta. Találkozok egy ismerősömmel beszélgetünk, a kutya addig mellettem fekszik. Tőlünk 3 méterre egy nyitott kapun kifut egy vadászgörény, odafut a kutyához, erre a kutyám megfogta és sajnos megölte. A vadászgörény szabadon volt, a gazdája csak 2 perc múlva jött utána.
2011. máj. 2. 13:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Vadászgörényt tartok,tehát tudom,hogy sosem szabad elengedni őt hám nélkül,mert baja esik.Ugyanakkor azt is tudom,hogy a görények igazi szabadulóművészek,és könnyen szöknek,elég egy apró figyelmetlenség.Én azt mondom senki nem hibás,csak szegény göri pórul járt.
2011. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%

Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen. Szájkosarat használni - ha külön jogszabály a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.


A gyakorlat mit is bizonyított?

2011. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ok de egy vadászgörényt melyik kutya nem próbálna meg elkapni?
2011. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egy barmilyen kutya nem akarja elkapni a vadaszgorenyt, foleg ha a gazdaja is ott van. De, eselyes, hogy csak nalam van igy - de a "engedelyem" nelkul talan meg a bolhakat sem olne meg a kutyam - leginkabb azert, mert en vagyok a falkavazer, en mondom meg, mire vadaszhat, es mire nem.

( Tudod, kerdeses, ha mondjuk egy gyerek szalad ki, es ugyanez tortenik, akkor ki a hibas? )

2011. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy görény nem gyerek...nincs állatszaga és nem bújuk a képébe.....és ahogy a görényeket ismerem a következő lépés a kutya orrába harapás lett volna.....

Nagyon ritka az olyan kutya akin a vadászösztön nem rögtön jön ki(tudom ezzel foglalkozom) ....akkor meg "ilyen helyzetben" (mikor lehet hogy a gazdi is meglepődött) kimondani sincs időd a varázsszót, és a görinek egy odakapás ha jó helyre sikerül már elég lehet a halálhoz.....

2011. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, sarkitottam. Csak arra akartam utalni, hogy itt valojaban nincs helye "ki a hibas" keresesnek.

Mindketten hibasak. A kutya gazdaja, es a goreny gazdaja is, ugyananakkora mertekben, csak mas-mas dologban.

2011. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Gyereket nem bántana soha. Sokszor húzzák vonják az unokatesóim, de nem csinál semmit.

Meglepődtem a görényem, még soha nem volt ilyen élményem.

2011. máj. 2. 14:50
 18/21 Platypus ***** válasza:
100%

Egy görényt így szabadon engedni hatalmas felelőtlenség. Ha nem a kutya, akkor egy autó, egy figyelmetlen ember vagy akár egy macska is megölhette volna. Vagy csak egyszerűen elszalad és nem talál haza. Ha a gazda ezt rendszeresen hagyta a görénynek, akkor sajnos várható volt, hogy baja esik, és innen nézve teljesen értelmetlen a kutyát hibáztatni.

Ami a kutyát illeti, nagyon kevés az olyan fegyelmezett jószág, ami egy zsákmány méretű, szagú és viselkedésű állatnak nem kapott volna oda. Ha nem valaki kedvence lett volna az áldozat, hanem egy vándorpatkány, akkor mindenki gratulálna az ügyes ebnek.

2011. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a görény gazdája a hibás, felelőtlenség volt szabadon engednie, vagy ha elszökött, akkor jobban kellett volna figyelnie rá.
2011. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
a göri gazdája, amúgy mit mondott rá ?
2011. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!