Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy állattenyésztő havonta...

Egy állattenyésztő havonta mennyit kereshet?

Figyelt kérdés

Például : Papagáj,kutya,esetleg tengerimalac tenyésztő.

Csak így hirtelen elgondolkodtam rajta... :D

13/L


2011. máj. 19. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Hát...nem mind1,ha pl yorkie terrier-tenyésztő akkor van 4 kiskutya egy-egy egy százas.Azaz 400ezer ft egy alom.De ha tengerimalac akkor van 5 malacka és eladja őket 5ezerért.Az pedig csak 25ezer ft.Nagyon változó,de ez függ a papagáj,kutya,tengerimalac fajtájától is..nem is kicsit.
2011. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ebből lejön a sok kaja,a munka meg a rengeteg oltás,gyógyszer.
2011. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát állattenyésztésből nem lehet megélni. Az egy nagyon drága hobbi!:)
2011. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. Szóval kb 3.000. és 500.000. Között mozoghatnak ugye? Igen, az oltásokra,a kajára,meg mindenre én is gondoltam... De azért szerintem egész jól kereshetnek.Mondjuk egy arapapagáj tenyésztőnek lenne szerintem a legjobb,nem kell nekik oltás,stb. Legalább is még nem hallottam róla. :D
2011. máj. 19. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rohadt sok tőke kell hozzá. Kialakítani a helyet. Megvenni a tenyészállatokat, orvosi ellátás, etetés, itatás. Kell tenni azért is, hogy ismerjenek az emberek, nem elég egy honlapot csinálnod.

Aztán ahogyan írták, nagyban függ, hogy mibe vágod a fejszédet. Nem mindegy, hogy tengerimalacot vagy nemes papagájt tenyésztesz.

2011. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jól fizető állásod, van pénzed és mellette csinálod hobbi szinten. Így esetleg...
2011. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

hobbi-, vagy haszonállat?

nem mindegy. hobbiállatnak a tenyésztése is hobbi. a haszonállat már más tészta, az az ipar sok embert el tud tartani.

2011. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem sokat. A tenyészállatok eltartása iszonyat pénz, és lehet, hogy amit keresnek egy-egy állaton, az soknak tűnik, de ha levonod a költségeket, akkor valószínűleg jóval kevesebb jön ki, mint amennyit kereshetne, ha elmenne főállásban dolgozni.

Persze ez fajtól is függ, de a kicsi, olcsó, szapora állatokból azért nem lehet megélni, mert olcsók és mindenhol lehet kapni, a drágábbakból meg azért, mert ritkán vannak kölykeik. Ha olyan állatot sikerül kifognod, amire van igény, de kevés van az országban, és nagy tenyészetet tudsz fenntartani, akkor van rá esélyed, hogy normálisan keress is vele, de ez el fog múlni, amint elterjed az állat és olcsó lesz meg bárhol beszerezhető. Érdemben és hosszú távon kb. akkor tudsz pénzt keresni állatokkal, ha szaporítasz. Olcsó tenyészállatok, olcsó kaja, sorozatgyártás, stb. De az meg ugye rossz.

2011. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Havonta? Ez nem egy hivatlos munka. Egy kutya legfeljebb pl évente egyszer szülhet, szerinted a többi hónapban miből lenne bevétele? Ez nem munka, ez hobbi. A tenésztőknek van rendes munkájuk.
2011. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elnézést,igaz.Figyelmetlen voltam.
2011. máj. 19. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!