Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csotányok felmásznak éjjel az...

Csotányok felmásznak éjjel az ágyra?

Figyelt kérdés

Nem rég a fürdőben találtam egy csótányt, nem sikerült elkapnom sajnos... most félek, hogy éjszaka rám mászik.

Félnek annyira, hogy az ágyra nem másznak fel? vagy én féljek, hogy összetalálkozom vele az ágyamban? mivel irtsam ki?! :S


2011. máj. 21. 00:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem ijesztgetek, csak tényt közlök. Ha a realitás ijesztő, akkor bizony szembe kell nézni vele. A csótányos megfogalmazásom valóban nem túl tudományos, de igyekeztem ironizálni maga a tényt, hogy "félnek az embertől"... Ugyanis ez egy nagy butaság a rovarokra nézve. Nincs olyan, hogy a pók v a csótány fél az embertől. Mint hogy nem kell neki bemutatkozni se, így nem is fog elmenni, ha tudja, hogy ott vagy... (lásd pókos eset). Csak akkor ha hozzá érsz, ugyanis védekezik / menekül. De ha egy WC pumpa esik rá 5 méter magasból, ugyan úgy reagál... ergo nincs ilyen emberes félős idiótaság... a róka. Na az fél az embertől :)) még egyszer, nem ijesztgetek. De illik tudni mi a valóság.
2011. máj. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 tabaki ***** válasza:
100%
Ja, még valami: A közismert pókos városi legendát nem kell komolyan venni, egyszer egy okos ember kitalálta, azóta millióan továbbadják anélkül, hogy belegondolnának, mekkora marhaság.
2011. máj. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
92%
A csótány megrághatja az ember körmét, szemhéját vagy ajkát alvás közben. Én mihamrabb elkezdeném írtani és 3 havonta folyamatosan kihívni az irtókat akkor is ha nem látok csótányt.
2011. máj. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 02:36 írt ezt én is olvastam még régebben. Képeket is láttam róla, szörnyű volt. Fújj körbe mindent Raid mászórovar irtóval (nekem ez volt a legjobb, azért ajánlom. kék, fém flakon). Ha ezután is látsz még csótányt akkor érdemes kihívni a profi irtókat.


De egyébként nyugodj meg, én is rettegek az ilyen kis dögöktől de szerintem ez a megrágós viszonylag extrém eset. Vagy lehet csak bizonyos fajok csinálják stb, ezt sajnos nem tüntették fel. Szóval ha be is téved a szobádba nem fog benned kárt tenni. Amúgy szerintem felébrednél, ha pl. a szádon vagy az arcodon mászna valami. Pláne ha te félsz tőle és idegesen alszol, nem olyan mélyen :))) reméljük nem lesz baj.

2011. máj. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, a csótány a konyhában és a vizes helységekben szeret futkosni. Nálunk a lakótelepen egyszer invázió volt, hemzsegtek a fenti helységekben, de a szobában egyetlen darabbal találkoztam csak (eltévedhetett), viszont a konyhába nem mertem kimenni éjjel. Persze ha a szobában ételmaradékokat hagysz, oda is besettenkedhetnek.
2011. máj. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt pár, de mióta lett egy macskám, aki kicsi és játékos, ugrik mindenre, ami mozog, azóta nem látok egyet sem :)
2011. máj. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam, hogy felmászhatnak az ágyra is, és megharapdálhatják az ember szája szélét is. Nekünk is volt egyszer, máig nem tudjuk mivel hoztuk be. Kertes házban élünk amúgy. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a mosogatón egy pár kis aprócska bogaracska szaladgál, főleg reggel, amikor kijöttünk. Aztán a pár aprócska bogaracskákból nagy bogaracska lett.. Először nem tudtam, hogy mi az. Egyetlen egy nagyot láttam, azt sikerült is megfogni. Beletettem egy átlátszó műanyag flakonba. Estére rengeteg kis bogár lett benne. akkor kerestem rá a neten, bizony csótányok költöztek be hozzánk. Nagyon megijedtem, undorítóak.

Én a konyhaszekrényből mindent kipakoltam, befőttes üvegbe csomagoltam az élelmiszereket, a mosogatóból mindig elpakoltam, szárazra töröltem, nem maradt nekik víz, anélkül nem maradnak életben. Utána megjelentek a wc-ben, és a fürdőben is. Ott is mindent szárazon hagytunk. Majd vettünk csótánycsaléteket. De volt a nappaliban is a monitor tetején! Azt hiszem ilyen volt: [link]

Plusz még tettem ki uborkadarabkákat is. Látszott mindkettőn, hogy eszik. Ezektől ma is csótánymentes lakásban élünk.


Én is mindig rosszul voltam, ha pl éjjel kellett kijönnöm wc-re.. Mikor felkapcsoltam a villanyt, ott volt a kapcsoló mellett.. Blee, most is ráz a hideg.


Sok sikert az írtáshoz! :)

2011. máj. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen marhaságokat ne tessék írni hogy élő embert megrág a csótány ez képtelenség!A csótány hidegvérű ezért a melegvérű emberre nem mászkál rá!
2011. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

még jobban félek most, hogy valaki írta azt, hogy képes megrágni az ember körmét, akját... úristen :S most ez tényleg igaz? :S

hol tudok venni ilyen csótányirtó féléket? sosem volt csótányunk, remélem nm is lesz több.. úristen de félek.

2011. máj. 21. 13:05
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi a madaras áruházban leltünk rá erre a csalétekre. De lehet, hogy helyben kapsz, ahol laksz. Vagy mezőgazdasági bolt, szerintem itt is kapsz. Nyugi, kiírtod őket és kész!! :))
2011. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!