Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csotányok felmásznak éjjel az...

Csotányok felmásznak éjjel az ágyra?

Figyelt kérdés

Nem rég a fürdőben találtam egy csótányt, nem sikerült elkapnom sajnos... most félek, hogy éjszaka rám mászik.

Félnek annyira, hogy az ágyra nem másznak fel? vagy én féljek, hogy összetalálkozom vele az ágyamban? mivel irtsam ki?! :S


2011. máj. 21. 00:44
1 2 3
 21/26 Annailuj ***** válasza:
62%

Egészségügyi veszélye:

A csótány elsősorban fertőző betegséget terjeszt (baktérium, féregpete, gomba, vírus), de a közvetlen érintkezés allergiás reakciót is kiválthatnak az emberben. Előfordulhat azonban, hogy a csótány éjszaka az emberre támad, és megrágja áldozatuk körmeit, szemhéját, vagy ajkait, amelynek következtében súlyos lelki sérüléseket szenvedhet áldozatuk. Ilyen esetekben nem ritka a rovarok elleni erős félelem (inszektofóbia) kialakulása is.


Nem érdemes kitenni magát a fenti veszélyek egyikének sem, ha egy gyors, és eredményes csótányirtással azonnal megszabadulhat tőlük.



Hogyan juthat be a lakásba?

Sajnos egy nagy tévhit, hogy takarítással megelőzhető a csótány megjelenése. A legtöbben csak akkor mondanak le erről a tévhitről, mikor a saját bőrükön tapasztalják meg ezt a problémát.


Viszonylag nehéz a megjelenésük ellen óvintézkedéseket tenni, hisz aktív és passzív úton is megfertőzhetik a lakásunkat. Az aktív út azt jelenti, hogy a csótány a saját lábán téved a mi lakásunkba. Átjöhet a szomszédból, a pincéből, télen a hideg utcáról be a melegbe, vagy épp nyáron a forró levegő miatt a hűvösebb lakásba. De egy közeli építkezés során történő csatornamegbontás miatt is elözönelhetik a lakást a csótányok.


Mivel ilyen szinten leszigetelni a lakásokat lehetetlen, megelőzésre csak a közösségi összefogás alkalmazható. A társasház folyamatos rovarirtásra.


Sajnos passzív úton is megtelepedhetnek. Ez azt jelenti, hogy valamilyen úton módon mi magunk visszük a lakásba. És, hogy ez mi lehet? Szinte bármi!Nem lehet egyértelműen megmondani, hogy mivel lehet behurcolni.


Lehetnek petetokok csomagolt élelmiszereken, de épp úgy is kihozhatnak egy Tv-t a raktárból, hogy annak a dobozába belekerült egy megtermékenyített csótány. Rengeteg variációja lehet, de nem kell kétségbe esni. Ez nem azt jelenti, hogy mostantól nagyobb veszélynek van kitéve.


Önnél eddig soha nem volt probléma? Az, hogy most van, az lehet egy egyszeri szerencsétlen véletlen is.



Ahol egy van, ott több is van?

Szinte biztos, hogy ez így van! A csótányok ugyanis emberi jelenlétre, és fényre résekbe, repedésekbe húzódnak, így szinte alig lehet őket észrevenni. Napközben megbújnak a hűtőszekrény, konyhaszekrény alatt, a sütő mögött, csupa olyan területen, ahol nyugodtan kivárhatják az esti időszakot.


Csak este jönnek elő, de ha nagyon elszaporodtak, vagy úgy érzik, nem zavarja őket semmi, mert nincs sűrgés-forgás a konyhába, akkor persze napközben is előjönnek, hogy folyadékot, és táplálékot vegyenek magukhoz. Bár táplálék nélkül 1 hónapot is kibírnak, folyadék nélkül néhány nap alatt elpusztulnak.


Étvágyukat tekintve abszolút mindenevőnek tekinthetjük. Hajszál, fogkrém, zsír, növény - nem válogatnak. Sőt, ha vészes a helyzet utódjaikat is képesek felfalni.


Hogyan lehet megszabadulni a csótányoktól?

Régen még voltak házi praktikák, amik remekül működtek a csótányok házilagos kiirtására. Ezek azonban mára már hatástalanná váltak. Sőt, sok esetben már a boltban megvásárolható csapdák, és aeroszol palackok sem segítenek.


Alacsony fertőzöttség eseten, a probléma kialakulásának kezdetén tlán érdemes megpróbálkozni vele, de nem eredmény hiányában nem szabad hetekre elhúzni a szakszerű segítséget. Ha a bolti aeroszol palackok (pl:protect) néhány napon belül nem adnak végleges eredményt, azonnal forduljunk szakemberhez.


A legtöbb esetben ugyanis csak szakszerű rovarirtás segíthet a csótányok ellen. És a vegyszerektől sem kell félni.


Mára már olyan csodaszerek is vannak, mint a csótányirtó gél, mely 3-4 milliméter-nagyságú gélpontok kihelyezéséből állóan rendkívül higiénikus, ugyanakkor drasztikus változást képes eredményezni.

2011. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 tabaki ***** válasza:
100%

Ejnye, Annailuj!


Minek rémítgeted szegényt? Hogy is van ez? Képes vagy oldalakat kimásolni egy nyilvánvalóan elfogult reklámszövegből, de a következő apróságot véletlenül kifelejtetted, amit még ők is tisztességesebbnek véltek beleírni:


"Ez természetesen igen ritkán, és csak különösen magas fertőzöttség esetén fordulhat elő. Elsősorban a lakás vízes területein szokott megbújni, úgy mint konyha, fürdő, wc. Szobában igen ritkán tartózkodik. Oda inkább csak akkor megy, ha valami miatt menekülőre fogja."


Egyébként nem ártana, ha az embert csócsáló svábbogárral kapcsolatos hasznos ismeret eredeti forrását is megnevezte volna az illető, ugyanis erősen hajaz az emberevő iraki tevepók népszerű internetes kacsájára. Persze, egy rovarirtási szakértőnek sok mindent elhihetünk becsszóra is, de ez speciel nemigen tudja egyeztetni az alanyt az állítmánnyal, hátha más téren is ennyit várhatunk tőle. Az is csak neked jó pont, hogy a "szemhélyát" kifejezést kijavítottad pontos jére, sajnos az eredeti kismillió helyen megtalálható, így nehéz a forrás hitelét növelni...

2011. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Annailuj ***** válasza:
Elnézést kérek, én csak azért másoltam ezt ide be mert jelenleg ezért költözöm el az albérletből és inkább ezt mint a saját tapasztalatot mert lehet, hogy az ijesztőbb. De ez nem azt jelenti, hogy mindig idáig fajul, egy biztos, nem szabad halogatni az irtást és meg kell fizetni mert megkeseríti az ember életét egy idő után. Nálunk is már az ágyban is találtunk és a nappali ajtaja körül lévő zsinórokban megbújtak és éjszaka elindultak, indultam ki a mosóba és akkor láttam ahogyan jó pár darab menekül az ajtónyitásra. Én folyamatosan takarítottam, fertőtlenítettem és irtattam de permetezőssel és nem vált be, na meg ha más nem figyel oda a lépcsőházba akkor mindegy. Így most költözünk mert már idegroncs vagyok. Tudom, hogy ez ijesztő és senkinek sem akarok álmatlan éjszakát. Egy csótány még nem a világ de ha egy van akkor kell hamar intézkedni, hogy többnek ne legyen szimpatikus a lakás. Mi már úgy vettük ki, hogy az előző lakó jó vendégszerető módjára bánt velük és ugye ezt fényes nappal még nem lehetett látni... Aztán hamar kiderült, fél éven át harcoltunk, most pedig ők győztek. Bocsánat a bemásolt szövegért, itt találtam konkrét infót és én is innen tájékozódtam.
2011. júl. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 tabaki ***** válasza:
100%

Oxi, egyébként igazad van, veszettül el tudnak szaporodni. Már jó régen, de kórházban is láttam olyat, hogy a csempézett fal minden réséből kikandikált valami kisebb csótányfélének a csápja. Egy kórteremben, százszámra, képzelheted...

Úgyhogy a kedves kérdezőnek is javaslom, hogy olyan nyugodt azért ne legyen. Nem a fürdőbe tévedt egyetlen példány ágyra mászásától kell tartani, hanem az itt is többek által prófétált nagy igazságtól: Ahol egy van, ott több is van. Amíg van időd, nézz utána az Annailuj által javasolt módszereknek.

2011. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Én úgy oldottam meg hogy kivilágítottam a helységeket ahol megjelennek (néhány W-os fénycső elég) + írtás amennyire csak lehet. Én bedugom este a mosogatót is ha nem használom (gondolom onnan mászik fel mert mindig ott látok párat :( ).

Aztán még mehet a citromos víz. uborka, meg egy páran írták amit kipróbálok holnap a géles módszer.

remélem meg tudsz szabadulni tőlük. Az élelmet is nézd át (ha kell szitával) - liszt, cukor, egyebek. Mert mindenhová elbújnak.

sok sikert :)

2012. máj. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
nekem épp az imént mászott fel egy az ágyamra, ráadásul a karomra is! kisebb hisztirohamot kaptam, hogy hogy kerül egy ide.
2013. márc. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!