Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Új állatvédelmi javaslatcsomag...

Új állatvédelmi javaslatcsomag, mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 23. 22:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Alapvetően én jónak tartom ezeket a tervezett intézkedéseket. A szigorítások szükségszerűek, ez egyértelmű, remélhetőleg be is tudják majd tartatni ezeket.

Azonban néhány dologhoz hozzászólnék: Például ha a fülmetszést betiltják, a farokkurtítást miért engedélyezik?

A nem fajta, hanem viselkedés szerinti megítélés is teljesen jogos, azonban teljesen szabad utat nem adnék az ilyen veszélyes fajtákat tartóknak. Valahogy követni kellene, hogy milyen gazdához kerülnek ilyen fajtájú kutyák.

A kockázatos fajok listájának is van értelme, de azt nem értem, hogy miért pont az amerikai pitbull terriert, a bandogot, az amerikai staffordshire terriert, a kaukázusi juhászkutyát és a rottweilert tették rá. Pontosabban miért csak ezeket. Én minden nagytestű kutyát rátennék erre a listára, biztos ami biztos. Ja és ha ez az öt fajta van csak a listán, akkor egy rottweiler-bandog keveréket sétáltathatok szájkosár nélkül? Ezért nem fajta, hanem méret, mondjuk kilogramm alapján kellene ezt a listát megalkotni.

A 30 literes éllettér is jó dolog, de hány darab halnak? Egy darabnak azért az sok szerintem.

A különböző prámállatok betiltása az őshonos fajok védelmében szintén nagyon helyes. De ezen az alapon bizony az ékszerteknősöket is érdemes lenne betiltani, mivel az elengedett példányok kiszorítják az őshonos mocsári teknőseinket. És nekem az sem egyértelmű, hogy pl. a mosómedvét csak a prémjéért nem lehetne tartani vagy háziállatként sem?

2011. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Aha, már megtaláltam, háziállatként sem tarthatók. Nagyon helyes.
2011. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

30 literre visszatérve:

A gömbakvárium is be van tiltva gerinces állatok számára, de a kereskedések ugyan úgy árulják, mindenféle figyelmeztetés nélkül. Merthát csigát pl. lehet benne tartani, ha a vásárló nem tudja, hogy halat nem, az az ő baja. Így 10 literes akváriumot is ugyan úgy fognak árulni, hogy ki mit tesz bele, az az ő dolga. Már most is lehet tájékozódni, nincs olyan halfaj, ami 30 liternél kisebb akváriumban tartható lenne, törvény ide-vagy oda. De akit ez eddig nem érdekelt, azt ezután sem fogja.

A boltosokat sem, ők eddig is 1-2 liter vízben, befőttes üvegben tartják őket, pedig tudják, hogy tilos.

2011. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
*Az utolsó mondat a bettákra vonatkozik.
2011. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én meg mérettől függetlenül minden kutyának vizsgát írnék elő a viselkedésével kapcsolatban.

Érdekes pl hogy a németjuhászt kihagyták a sorból.

Meg nem a méret számít, a kis pincsik sok esetben agresszívabbak, mint a nagytestű kutyák. Nem értem, nekik miért nem kötelező a vizsga???

2011. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem az is nagyon jó lenne, ha úgy, mint a horgászatot, az állattartást is vizsgához és engedélyhez kötnék. Bár az előbbi vizsga eléggé komolytalan, itt sem a professzionális szint lenne a cél, hanem csak az állatok alapszükségleteinek, tartási feltételeinek tisztába tétele.
2011. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

12:27esnek

A kis pincsik lehet hogy sokszor agresszívabbak, mint a nagyobbak, de korántsem tudnak olyan sérüléseket okozni. És ez a lényeg. Egy kis sipolóskutyával az ember simán szembe mer és szembe tud szállni. Egy ötven kilós kutyával már nem ez a helyzet.

2011. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ez teljesen korrekt törvénycsomag, főleg ami a kutyák csonkítást, és ivartalanítását illeti.(legközelebb a farokcsonkítását tiltsák be)

Az invazív fajok tényleg egyre nagyobb problémát jelentenek, tehát ezt is csak helyeselni tudom, már csak a betartatást kell megoldani, de vannak már zöldkommandók, most már megalakulhatnak az állatkommandók is (tudom már van, de azért több kellene)

Ja és egy előbbi válaszolónak, az előző törvénycsomagban már betiltották a vörös fülű ékszerteknős árusítását.

Borzasztó, hogy sok hülye ember miatt ,nem lehet ilyen fajokat kapni, akármennyire is szakértője, hozzáértője lenne az ember.

2011. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

13:52nek

És attól még ők ne viselkedjenek kutyaként? Nekik szabad az, hogy őrjöngenek, ha meglátják a kutyám és neki akarnak jönni? Jó ötlet ez a vizsga nagyon; én beletennék egy engedelmességit, meg egy ilyen próbasorozatot, hogy mennyire agresszív a kutya. Persze ez is a gazdától függ, hogyan nevelte, de ne írjuk már elő, hogy kizárólag melyik fajtáknak kötelező! (kérdem én, miért épp ez az 5???)

Bevezetném, hogy minden kutyára kell szájkosár, ha kicsi, ha nagy, és ezzel a vizsgával mentesülne. A normális gazdák, akik úgyis nevelik, szocializálják a kutyájukat, meg fogják csinálni a vizsgát. És akkor talán több kistestű kutya is neveltebb lenne, mert őket sem kezelnék plüsskutyaként, hogy hadd tomboljon, úgyis elbírok vele. Nem pont emberre értettem az agresszivitásukat, hanem mondjuk kutyák felé is. Én a környéken talán 1-2 kistestűvel találkoztam csak, akik normálisan, kutyaként közeledtek az enyémhez (ő közepes).

A többi mind neki akart menni...a gazda meg csak nyünyög neki az 5m-es flexi végéről... :S

Jah meg ez a másik, a pórázt is meg kellene határozni max 2m-ben, mert ez, hogy méretekre futkosnak a gazdi előtt, ez röhej.

Szóval legyen vizsga, de mindenkinek, aki meg nem neveli meg a kutyáját, az csak szenvedjen a szájkosárral...

2011. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Minden kutya ami nagytestű kerüljön indexre? Kedves hozzászóló. láttál már agresszív berni pásztort, bernáthegyit, labradort, v golden retrivert???

Én a német juhászok tartását viszont keményen szabályoznám, eddig 3 nj támadott meg engem és soha más. Ezt a kutyát taníttatni kell, foglalkozni kell vele, és szeretni kell, kirándulni kell vele, különben meghülyül. Persze tudom én h milyen okos fajta, de amikor már a 2. nekem ugrott kicsit megváltozott a róluk alkotott véleményem, a 3. után meg főleg. Gondolom mondanom sem kell h fantasztikus gazdáik vannak... Nem jelentettem fel egyiket sem, mert nem akartam h szegény kutyát altassák el, mondjuk én az ilyennek a gazdáját altatnám el, de hát ez sajna nem lenne törvényes :D

2011. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!