Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire szívtelen az...

Miért ennyire szívtelen az állatorvosok nagy része?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem az megy állatorvosnak, aki imádja az állatokat. Ez az elképzelésem azt hiszem abszolút hülyeség. 90%-ban arról szól a munkájuk, hogy kutyákat macskákat kezelnek nagyon drágán, rengeteg esetben csak a pénzt kérik el, aztán szépen félrekezelik szerencsétlen állatot.... Viszont ha egy másfajta kisállattal, netán vadállattal történik valami, na azzal már nem foglalkoznak, csak a vállukat vonogatják! Hol van ezekben az emberség, a lelkiismeret???
2011. máj. 25. 15:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem aki már veszi a fáradtságot, hogy elviszi az állatát állatorvoshoz, az valszeg tényleg szereti az állatát, és hajlandó kifizetni bármennyit, hogy az állat meggyógyuljon. Szóval nem a pénzzel van a baj. Az meg hogy a pénz nagy része nem az orvosnak megy, az nem a gazda vagy az állat hibája, ennek megfelelően nem is őket kéne hibáztatni.

Továbbá ha valaki állatorvoshoz viszi az állatát, akkor nem kézrátételes gyógyítást vár, hanem szakszerű ellátást, amit ha nem kap meg, akkor teljes joggal lehet felháborodva.

2011. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nos sokféle válasz, reakció érkezett tőletek, viszont a lényegre(utolsó két sor) senki nem mondott semmit.


Mikor nem arról van szó, hogy valakinek a háziállata beteg, és akkor természetesen a gazda fizet az állatorvosnak, hanem egy vadállat, konkrétan egy ártatlan kisállat életét tudná megmenteni az állatorvos, de csak annyit mondj, ő nem tud segíteni, ennyi...

Én ezért vagyok felháborodva. Szerintem a kutyákon, macskákon keresnek annyit, hogy megéljenek(NEM SAJNÁLOM TŐLÜK EGYÉBKÉNT!), néha lehetnének önzetlenek is, és mondjuk megmenthetnék egy kisállat életét, és megkímélnék őt a szenvedéstől. De nem....

2011. máj. 26. 13:45
 13/19 A kérdező kommentje:

Szóval számomra ez annyit jelent, hogy nem igazán hatja meg őket, ha egy állat szenved, ő meg kb 20 perces munkával megmentné.. Ergó tök semleges az állatok iránt. De akkor mi a csudának megy el állatorvosnak??? Mert 5-ös volt bioszból és kémiából, és így kényelmes volt??

Erre egyébként csak azt tudom mondani, én nagyon- nagyon meggondolom, kihez viszem a kutyám, egy lelketlen baromnak nem fogok fizetni.

2011. máj. 26. 13:49
 14/19 anonim ***** válasza:

Akkor én reagálok a lényegre is.

Azért ebbe az az érdekes, hogy ha én találok egy sérült vadállatot és elviszem állatorvoshoz, nyílván nem fogom elvárni, hogy ingyen vizsgálja/gyógyítsa meg, hiszen ő is pénzből él. Gondolom legtöbben ugyanigy vannak.

De az hogy még pénzért sem hajlandók foglalkozni vele??? Nem az lenne az érdeke, hogy ha pénzt kap érte, akkor már csak megnézze azt a szerencsétlen sünt, madarat, akármit? Büdös nekik a munka, ha már nem kutyáról vagy macskáról van szó, vagy mi???

2011. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

16:28!


Ha régen tudtak puskázni akkor most is tudnak a hallgatók.

Nekem ezt kereszt apum mondta, amikor Ő járt anno egyetemre, és az az állatorvos, aki puskázott nem messze praktizált a mi rendelőnktől.

Persze ezt soha senki orrára nem kötötte.

2011. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

21:52 vagyok.


Hát nem tudom, hogy melyik doki hogy áll az ilyen dolgokhoz.

Hozzánk hoztak egyszer egy őzet, mert elkapta a tanyán a kutya. Harapott sebei voltak. Sokktalanítani kellett először is.

Kipucoltuk a sebeit, kínlódtunk vele sokat de megérte, mert életben maradt.

Meg volt, hogy egy kissrác talált egy elütött macskát. De nagyon rosszul nézett ki a manyek.Így inkább elaltatuk ne szenvedjen.

Vannak normális dokik, csak meg kell keresni. :-)

2011. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az egy dolog h vki puskázik egy-egy vizsgán, de az orvosi nem bölcsészszak nem lehet az egészet végig puskázni!!! Én is volt már h puskáztam, ettől függetlenül nem azért van érettségim mert végig puskáztam a gimit :D Ez a kijelentés nagyon sántít ebben a formában. Diplomám sem azért lesz, mert kipuskáztam 3 szociológia fogalmat, ne vicceljünk már!
2011. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ám nem minden témából vizsgázik a hallgató, hanem amit kihúzott.

Lehet azt a témát keni vágja, meg az alapokat, de az ilyen embereknél előfordulhat, hogy mikor élesbe megy a dolog akkor félre kezeli az állatot.

Hozzánk is hoztak félre kezelt kutyát....és eltakarítottuk más sz.rát.

Csak azt nem értem, ha érzi hogy nem fog tudni megbírkózni vele, akkor miért nem küldi tovább a beteget?

Mi egy csont műtéttel nem tudtunk megbírkózni, mert nem volt meg az olyan műtéthez a felszerelés, tovább küldtük fel Pestre az állatkorházba.

2011. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nyílván azért nem küldi tovább, mert azért nem kap pénzt. Akkor inkább hasraütésszerűen kezeli az állatot, csakhogy a pénzt megkapja. Aztán hogy az állattal mi lesz, azzal már nem foglalkozik.
2011. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!