Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti, hogy bírjátok ezt?

Ti, hogy bírjátok ezt?

Figyelt kérdés

Én a cicámat befogadtam az utcáról, alig volt 4 hetes, az anyja elhagyta a talajmenti fagyok már megkezdődtek, szóval azt hiszem nem túlzás kijelenteni h megmentettem az életét.


De egyszerűen nem bírom, h mennyi a kóbor állat. Szívem szerint MINDET örökbe fogadnám .Kutyákat, macskákat, nyulakat, mindent, de nem tehetem.


És akkor örülök ha egy állatot egy otthonban látok, de amikor mondjuk az illatos úton...istenem, néha a sírás fojtogat, azok a cicák, meg kutyák, nagyjából befellegzett nekik :(


Ti ezt h bírjátok? Engem nagyon megvisel. Meg ha már valaki "beadja" az állatát, miért nem veszi a fáradtságot h egy otthonba tegye,, és ne az illatos útra, ahol esélye sincs? Ennyire kegyetlenek az emberek? És olyan gyönyörű kutyák meg cicák vannak ott is!


Egyszer milliomos leszek arra teszem fel az életem, h minden állatot megmentsek, amit csak tudok. De ez nem valószínű és ez a tehetetlen düh, és szomorúság... :(


2011. máj. 27. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Én is így vagyok ezzel.De mivel az édesanyámmal élek erre nincs esély, szóval arra hogy hazavigyek bármilyen állatot is.Ilyenkor én legszívesebben a helyi állatmenhelyre viszem, vagy gazdát kerítek neki.

De sosem altattatnám el.

2011. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb állatotthon is tele van, csak várólistával tudnak új állatot fogadni. Akinek sürgős, az nem tudja kivárni.
2011. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is. Átsírtam egy éjszakát egy sovány, kóbor kiscica miatt :( Olyan rossz látni... szegény, hogy tűri, nem tehet semmiről, és keresi a kaját, várja a gazdit :'(
2011. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
:((((( Az enyém el van látva minden jóval, legjobb kaják stb, de nem érzem magam jobban mert csak EGY állatot sikerült megmentenem :(
2011. máj. 27. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy vele egyedül,én is így vagyok vele. Mi vidéken élünk egy kis faluban,bizony már nem egy állatot befogadtunk. Szerencsére a szüleim is szeretik az állatokat. Én is mindig azt mondom,ha lenne elég pénzem,nyitnék egy olyan menhelyet,ahol nem altatnák el az állatokat.
2011. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__18319..

Az ilyen kérdések feltevői miatt van annyi kóbor kutya. Mert jaj szegény kutyulit, miért kell megfosztani a nemétől?? Szánalmasak az ilyen szűklátókörű emberek, nem tudják és nem akarják felfogni, hogy az ivartalanítással mindenki csak nyer. Az állat és a gazda egyaránt.

2011. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát sajnos igen :(
2011. máj. 28. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze én is sajnálom őket, de mi okoztuk a helyzetet, azzal, hogy nehogy már ivartalaníttassuk, vagy meghal ha nem szülhet, vagy sok kis nyuszit akarok, tehát ez felelőtlen hozzáállás, és igen az ivartalanítás, vagy a legrosszabb esetben a sok árván maradt állat pusztítása lesz a megoldás, hiszen az emberek nem változnak olyan gyorsan mint szeretnének, sajnos így van.

De ez csak csepp a tengerben, míg a háziállatokat mi teremtettünk, így mi rendelkezünk felettük, de a már meglévő vadon élő állatokért még nagyobb felelősséggel tartozunk, hiszen nekik csak ártottunk azzal, hogy létezünk, értük ki a aggódik?, így is egyre erősebben fogyatkoznak, és ennek majd beláthatatlan következményei lesznek, akkor már a legkisebb bajunk lesz, hogy árván maradt majd egy kis kutya.

2011. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom én a bálnákat is, tigriseket, pandákat, de rajtuk még annyira sem tudok segíteni!
2011. máj. 29. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!