Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatvédő aktivisták azért...

Az állatvédő aktivisták azért a bundát ellenzik jobban, mint a bőrkabátot, mert pénzes öregasszonyokat könnyebb zaklatni, mint nagydarab férfiállatokat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 00:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Az állatvédők nyápic gyökerek, rengeteg szabadidővel és begyöpösödött aggyal
2011. jún. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem azért, mert a bőrkabátok olyan állatok bőréből készülnek- marha, kecske, bárány-, amelyek húsát amúgy is felhasználják, szemben a bundák tulajdonosaival(mert az állatoké szerintem, az emberek ellopják tőlük :S), akik vadon élő, esetenként veszélyeztetett állatok...
2011. jún. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

vicces vicces, de kicsit már lejárt...:)

nem.:)

azért, mert a bőrkabát sokkal hasznosabb - és be kell látnunk, ennyi bele kell, hogy férjen -, mint egy nyest szőrme...

Nyilván jó lenne, ha csak valóban szükséges tárgyak készülnének bőrből, de egy bunda mióta szükséges?...

a bőr jól szellőzik és jól melegít egyben.

A bundát felveszed egy évben 2x...

Másfelől meg a bőr általában marha vagy disznóbőr, ritkábban szarvas.

A bunda viszont sokszor veszélyeztetett állatokból készül, ráadásul különösen kegyetlenül ölik meg őket.

(seg.be áram, kamion kipufogó csövével elgázosítás, élve felvágás, minden a szőr minősége miatt kell...)

az öreg nénit meg én is b.szogatnám a bundája miatt...

2011. jún. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
ez hülye kifogás, hogy amúgy is levágnák, állat=állat nem?
2011. jún. 6. 00:32
 5/19 anonim ***** válasza:
5%

élve felvágás


Még ha igaz is, mennyivel szenved tovább egy felvágott állat, mint egy percekig kivérző disznó? :D

Hihetetlenek vagytok.

2011. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

minden jó viccnek fele igaz, ahogy mondotta volt a nagyapám.


éés tényleg.


ez az állatvédelem néha már túllő a célon. persze, ne kínozzák a kutyákat azzal, h kennelbe zárják őket egész életükre.

de! miért baj az, ha normálisan kinéző dobermant akarok, és levágatom a fülét? majd elfelejti. én sem emlékszem arra, h milyen volt, mikor pár hónaposan kilyukasztották a fülemet.

a bunda: az a csóri állat úgyis meghal, miután lenyúzzák róla a bundit, akkor meg nem mind1?


egyébként tényleg így van, a marha vagy a sertés, amit megeszel, annak tudod hordani a bőrét kabát vagy cipő formájában, tehát az egész állat hasznosul.

milyen jó lenne, ha a nutriákat nem csak megnyúznák, hanem pl. odaadnák az éhezőknek. na, akkor tudnám egy kicsit értékelni az unatkozó semmirekellő állatvédőket.


Peruban megeszik a tengerimalacot, nálam meg itt legelnek a ketrecben. most akkor én is menjek tüntetni?

2011. jún. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

általába bőrkabát:marhabőr,dísznóbőrböl van.


ezeket a húsukért igyis-ugyis levágják tehát azért nem tesznek ezért semmit.


a szőrmekabátért meg olyan állatokat ölnek meg,amit amugy meg nem ölnének le.


röviden ennyi,de már más is írta de sokan nem értik meg ugy se

2011. jún. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

00:40



a disznót már árammal agyonütik,nem szenved sokat,normális helyeken.osztálytársam mesélte aki hentes és jár gyakorlatra már.


amikor élve levágják róla a bőrét még nagyon sok ideig szenved mert nem hal bele egyböl,a kis szőrmeállatka.mert bőrével együtt levágják róla és undoritó és sajnálom őket

2011. jún. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

a disznót már árammal agyonütik,nem szenved sokat,normális helyeken.osztálytársam mesélte aki hentes és jár gyakorlatra már.



Nem mindenhol, én voltam lent falun disznóölésen, nagyon nem árammal ütötték agyon...

2011. jún. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Régi poén, de jó. :D


Sok állatot ugye a szőrméje miatt vadásztak/vadásznak olyan elmebeteg mértékben, hogy a kihalás szélére sodródtak, a bőrszerkók állatai meg általában nem veszélyeztetett fajok (kivéve pár hüllőbőr cuccot). Meg máshogy viszonyulunk a húsukért is tartott állatok lenyúzásához, mint a direkt prémért tartottakhoz, gondolom ez olyan kulturális dolog. Ha az ezüstrókát és a hermelint is pont ugyanolyan kajaállatnak tartanánk, mint a marhát és birkát, a bundijuk lekapása se lenne annyira visszataszító.


A nagyon vérgőzös állatvédő aktivisták, pl petások a marha- és csirketelepeket is ellenzik, meg sokan minden állati eredetű terméket, bőrcuccot, kaját, zselatint, állatkísérletes kozmetikumokat is beleértve.

2011. jún. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!