Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi a szarvasbogárnak az...

Mennyi a szarvasbogárnak az eszmei értéke? És ki venné meg?

Figyelt kérdés

Mert hallottam olyat hogy meghatározott pénz összegért,felvásárolják őket!Ezt hogy és miként zajlik?!

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. jún. 17. 19:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Ui:Szarvasbogár túltengés van a kertben:):):)
2011. jún. 17. 19:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Eszmei értéke 2000 Ft, de élőhelye folyamatos pusztítása miatt visszaszorulóban van élőhelye nagy részén, így Magyarországon védett. Legálisan sem nem vehető, sem nem eladható.
2011. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja értem köszi!:)
2011. jún. 17. 19:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg sok a korhadó fa vagy tölgyfa a kertedben! Ha nagyon zavarnak, fogdosd össze őket és vidd el őket a legközelebbi erdőbe, oda, ahol nagyon sok a korhadó fa. A tölgyes erdő még jobb. :)
2011. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az eszmei értéke az a pénzben kifejezhető érték, ami meghatározza a szabálysértés méretét. Tehát most 2000ft/db áron szorozzák be a pénzbeni természetkárosítást, és úgy határozzák meg milyen büntetés járjon érte.

Megírnád, hogy hol láttál ilyen felvásárlásos dolgot? mert ez törvénytelen, és minél előbb le kell állítani őket.

Vagy hívd fel a helyi nemzeti parkot és jelentsd fel őket.

2011. jún. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
google-ba kerestem mindent, nem zavarnak engem, csak fura volt, nincs korhadó fánk se, egy nagy fiatal fűzfán laknak. volt amikor rengetegen voltak most egy meghalt a többi nemtudom hova lett most csak 4-5 van de volt mikor 9-10 is volt :) szerintem aranyosak :)
2011. jún. 26. 18:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok volt, korhadó fa.... Kidőlt a fűzfánk... a nagy farontó lepke lárvái mind megették a közepét és egyszer csak reccs a hatalmas törzs kettényílt. Csupa korhadt és féregjárat volt az egész belülről. De hová lettek a szarvasbogarak? mert már egy jó ideje nem lehetett látni őket sem a fán, sem esténként röpködni a fa körül. Egy élőhellyel megint kevesebb. Még jó h. van a környéken park és sok fa...
2011. aug. 17. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!