Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyák vs Macskák:melyik a...

Kutyák vs Macskák:melyik a nagyobb kedvenc?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 07:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%

Ebben a kérdésben én nem igen tudok szólni. Mindkettőt szeretem, de nézzük az előnyöket, hátrányokat.

Kutya:

-Előnye: Hűséges állat, segít ha baj van, könnyű nevelni.

-Hátrány: Bár a táp olcsóbb, de több kell neki, nagyon igényli a társaságot, a nagy helyet. Az ár terén: őket kötelező oltatni, chippet beléjük ültetni, lehet lesz megint ebadó, meg ha nem figyelünk, nagyobb kárt okoz, mint a macska.


Macska:

Előny: A macska megkíméli a pénztárcánkat. Ami a kárt,az ételt, és a felszerelést igényli. A macskának nem kell az ember társasága, tulajdonképpen gyorsabban beilleszkedik a vadonba, mint a kutya. Közelsége megnyugtató, nem kell rá figyelni annyira, mint a kutyára, egyedül lehet hagyni. Dorombolása ugyan olyan jó, és értékes, mint a kutya pajkossága. Talán jobb is a macska bújása, mint a kutya arcon nyaldosása, hisz a nyalogatás több kórokozót, baktériumot ad át nekünk, mert van kutya, ami megeszi ürülékét.

-Hátránya: A macska nehezen tanítható, és hamarabb is pártol át más gazdához.


Egyébként kérdem én: A macska elkényeztetett dög? És azok a kutyák, akiket mindennap gyógyfürdőbe visznek, belakkozzák a körmüket, fésülik, kis rucikba öltöztetik őket és ki sem mozdulnak a házból a gazdik, amíg a kutya nincs a kicsi rózsaszín táskájába, az nem elkényeztetett?

2011. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Nekem a kutya sokkal közelebb áll hozzám, mint a macska. A macska elkószál, veszélyesebb életet él. Mindazonáltal nem vagyok macskautáló, csak nincs macskám.
2011. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Mindkettő :) *.*

A cicák tényleg egyéniségek (nekem a perzsa a kedvenc :) )

A kutyák pedig igaz barátok (i love Pitbulls :) )

Éljenek a kisállatok ;))

2011. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:

Nálunk mindkettő van. <3

Mindegyiket imádom. A macska sokkal különlegesebb személyiség, nem hódol be.. és gyönyörű.

A kutya pedig rengeteg szeretetet ad.. lehet vele együtt aludni, sétáltatni.. az udvaron futkározni. :)


Egy jó mondás: ha a kutyának enni adsz, azt gondolja: jéé ő biztos isten, hogy ételt ad nekem. Ha a macskának enni adsz, azt gondolja: húú én biztos isten vagyok, hogy ételt adnak nekem.

:)

2011. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a macskát szeretem, de a kutyákkal sincs bajom, bár egy kicsit én is félek tőlük:)

Amm volt az Animal Planet tv műsorában egy olyan hogy kutyák kontra macskák, és volt egy olyan feladat, hogy :

egy nagy adag kedvenc kaja, kínálták a macskának, és közben az ember is hívta, és ő az embert választotta, nem a kaját, szal lehet h mégis hűségesebb a macska??

És ugyanez volt a kutyával is, de ő a kaját választotta, nem bírt nekik ellenállni, szinte meg sem hallotta a gazdi hívogatását. Részemről ennyi:)

2011. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
Szerintem a cicák gazdaszeretőek, főleg a lány cicák de vannak olyan kandúrok is akik nagyon hízelgősek. Nekem van egy fiú és egy kislány cicám és a kislány nagyon barátságos. De a kutyákra is voksolok mert ők kitartóak a gazdájuk mellett és nagyon szófogadóak. Szerintem mind a 2 kiváló háziállat lenne :)
2011. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
ez attól függ,hogy milyen a személyiséged mert ha kicsit lustább otthon ülős vagy akkor macska ha energikus a kutya a jobb döntés.Egy macska tud bohóc lenni de kicsit idegesítő is ha nem engeded ki akkor cica.A kutyából rengeteg fajta van méretük is különböző.A macska cuki a kutya pedig össze hozza az embereket ha kutyafuttatóra jársz több embert ismerhetsz meg.
2011. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

hm...egyertelmuen a kutya..

evezredek ota az ember legjobb es leghusegesebb tarsa..

tobbszaz fajta van,minden meretben es szemelyisegben..annyira valtozatos a szemelyiseguk a leg baratsagosabbtol a leglustabbon at a legagresszivebbtol haladva a leg energikusabbig,hogy barki kaphat maganak valot..ezzel szemben minden macska ugyanolyan..kivulrol talan nem,de belul igen..ugyanugy onellato,fuggetlen szemelyisegu..nem elsodleges szamara a gazdajaval valo kapcsolat..a kutyaval ellentetben..egy kutya amit a gazdaja szepen felnevel,tisztessegesen tanitott,taplalt,szeretett,megadta es megkovetelte a tiszteletet,egyetlen macska sem potolhat..egy macskaval soha nem erheted el azokat a dolgokat mint egy kutyaval..

mikor fog neked egy macska bemenni tel kozpen a jeges vizbe csak mert te ezt szeretned?mikor hoz neked vissza egy macska egy botot mert ezt szeretned?mikro fog veled egyutt kocogni a macska mert ezt szeretned?mikor ved meg teged a macska ha egy sotet sikator kozepen megtamad egy idiota es az eletedre tor? mikor?

ezzel szemben mi az amit egy macska megtesz a kedvedert,de a kutya nem? az en szetterem fara maszott mert azt kertem tole,mert fenntakadt a fan egy facan..

a retrieverem minden telen tudja,hogy ma szankozunk,odajon hogy rategyem a hamot,megall a szan elott es varja a parancsot hogy indulhasson,amikor elindulunk pedig boldogan rohan..ezen kivul a 3.kutyam egy dog mar tobbszor bizonyitotta huseget,amikor valaki fenyegetoen kozelitett hozzam..mert?csak mert szeret,ragaszkodik hozzam es bizik bennem..tudja hogy ram szamithat es en is megvedem ot..

pedig nem kenyeztetem oket haszontalan ruhacskakkal meg a kormuket sem festegetem mint akinek nincs jobb dolga, egyszeruen minden nap enni-inni adog nekik,mert simogatom a pocakjukat,mert jatszom veluk,es mert szeretm oket..

a nap minden perceben velem akarnak lenni es ha odabujok hogy megoleljem oket akkor ok orulnek neki nem sziszegnek ram,vagy ha jatekbol megveregetem az oldalukat akkor nem karmoljak ki a szemem hanem csaholnak es megnyalnak..

egy macskaval ilyet nem erhetsz el,mert egyszeruen nem kutya..a kutya es az ember az idok kezdete ota egyutt van..ezt egyetlen mas allatrol sem mondhatod el..a macskapartiaknak meg csak annyit hogy sokat koszonhetnek ok a kutyaknak..mert sokat tettek az emberisegert

2011. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
az utolsóval nem értek egyet.. mondjuk Egyiptomban mióta a imádják jobban a kutyát mint a macskát? :) persze egy macska nem véd meg ha megtámadnak, nem mászik fára ha a gazda akarja, és nem hozza vissza az eldobott botot. de egy macska is lehet nagyon hűséges társa az embernek. és egyáltalán nem igaz hogy minden macska ugyan olyan belül. én is hallottam olyat hogy egy macska megmentette a (süket) gazdái életét, mert nem hallották hogy felrobbant a felettük lévő emeleten a lakás. a macska felkeltette őket és ezért nem haltak meg füstmérgezésben.. az is a macska személyiségétől függ hogy megkarmol-e játék közben vagy sem. mint ahogy a kutya is bármikor képes harapni játék közben, még véletlenül is. vannak akiket pont a macska független személyisége fog meg, és nem feltétlenül tartanak igényt egy kutya társaságára. szóval nem kéne ennyire leírni a macskákat..
2011. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

18:27 vagyok...egyiptom egy kivetel volt..ahol annyira imadtak a macskakat..de ne hidd azt hogy nem voltak kutyaik, pl Anubis is egy egyiptomi isten volt,akit kutya kepeben abrazoltak..

nemtudom pontosan hanyadik szazadban tiltottak ezt be, de regebben ha valaki(ember) bantalmazott vagy megolt egy agarat azt halallal buntettek..szoval mar nagyon regota becsben tartjak kulonbozo kutyafajtakat..nekem a macskaval sincs semmi bajom,egyszeruen csak nincs jo tapasztalatom veluk..csak olyan hogy a kobormacskak szanaszet hordjak a nyarikertunkbol az etelt,a sajat udvarunkon borogatnak,nem lehet kint hagyni semmit es egy delelott megoltek 3 zebrapintyem..

minden ember ki tudja valasztani hogy melyik allat valo neki, de szerintem abban egyet lehet erteni hogy egy kutya az az allatt ami maximalisan odaado es hasznos tarsa lehet az embernek..en az eletem soha nem biznam egy macskara..szep allatok elismerem,de nem nyujt kellemesebb tarsasagot egy torpenyulnal..nagyszuleimnek van eleg sok cicajuk,amikor odamegyek mindig viszek nekik valami macskakonzervet mert szeretem oket de en nem tartanek mert olyan mint ha nem is lenne..mamamek nagyon szeretik es ugyelnek ra,jol is vannak tartva..de tenyleg,mint ha nme is lennenek..vagy a nappaliban alszanak,vagy a fene tudja hol koborolnak..sokszor haza se jonnek tobbet..pedig nagyapam aztan tenyleg imadja oket es minden jo tapot vesz nekik de megis..bennuk van az oszton hogy koboroljanak aztan mindig elmennek valahova..

errol eszembe jut egy tortenet amikor egy nyaron egy kiscicat talaltam a folyoparton egy faala szorulva,reszketett,sirt..mar majdnem kihult..nagyon kicsi volt meg,max 1 honapos lehetett..ott haldoklott es en megsajnaltam,kivettem a fa alol es dorzsolgettem a kis testet hogy ne huljon ki amig hazaerek..itt melegvizzel melegitettem majd megtorolgettem..ezutan tejet kapott..

arva cica leven en neveltem es etettem,ugy tekintett ram mint az anyjara mert mindig utanam maszkalt..nagyon aranyos volt es a szivemhez nott,de amikor haza kellett jojjek anagyszuloktol es a cica nem latott egy joideig elfelejtett..nagyon szelid cica volt amugy es baratsagos de ez is epp ugy elkezdett koborolni..aztan lefogyott a sok koborlastol es 1x amikor megint elment tobbet nem jott haza..o csak egy volt a sok kozul aki igy csinalt

2011. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!