Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyák vs Macskák:melyik a...

Kutyák vs Macskák:melyik a nagyobb kedvenc?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 07:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
persze egy macska sose lesz annyira odaadó mint egy kutya, de sokak kedvelik az ő társaságukat is. a két faj két külön természetű faj. mikor még faluban laktunk, összesen 7 macskánk tűnt el. mikor kicsik voltak csomót játszottunk velük, kaptak tápot is meg minden. de aztán vagy elütötte őket a kocsi, vagy csak egyszerűen nem jöttek haza. a kutyánk akárhány kóborolt el, 3-4 nap után is hazajött. a kutyákat főleg azért tenyésztették ki, hogy a gazda hű társa legyen jóban rosszban, a macskákat meg azért hogy az ember mellett legyenek és csodálhassák őket. felesleges ezen vitázni :)
2011. júl. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Anubis nem kutya, hanem sakál -.-"

A macska viszont az egyedüli állat, ami magától háziasodott :)

Lehet, hogy a macskát nem lehet trükkökre tanulni, de kitűnő társ tud lenni. Lehet, hogy nem tudod tanítani, de van, akinek nincs a kutyára ideje, és egy macska a legjobb barátja.

Egyébként a macskák is külön egyéniségek -.-" ezt mindenki tudja.

Volt nekem már nagyon hízelgős cicám, bújt, meg minden.

Most van egy agresszívabb macskám, János a neve, ő nem igen tűri, hogy simogassák, ölbe vegyék. Ha ölbe veszed, és nem olyan a hangulata, kiugrik, ha viszont elkapod és ott tartod, akkor a karmaival beléd kapaszkodik, és elkezd harapni. Nem, nem karmol, HARAP! Akár egy kutya. Viszont a macskába pont az fog meg, hogy önfejű, nem tudsz neki parancsolni, makacs, olyan mint ÉN! A kutya viszont talpnyaló. Én egyszerre mindkettőt imádom, de ha így lehordják a macskákat, amíg valószínűleg nincsen saját tapasztalatuk, csak a mesékbe és más emberek szövegéből tudják, milyen a macska. De macskából is vannak tehetséges cirkuszi akrobatikák, nem csak a kutyákat idomítják. Tény, hogy hosszú idő megtanítani.


Egy kérdés a fára mászásról: A kutya, hogy mászna el neked egy szimpla egyenes faoszlopra, amin mint mondtam a szimpla egyenessel, nincsenek erősebb ágak, amik megtartanák a súlyát? Mikor? A macskát nem tudod irányítani, de ő is képes mosolyt csalni az arcodra, vagy éppen bosszúságot :)


Én személyes tapasztalatokat írok, az oszlop mászás a kivétel, de azt is láttam videón, amikor ott a cirkuszba trükközik.

2011. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: Na ne beszéljetek, a kutya is elkóborol -.-" ismerősöméknél direkt ilyen szalagot kötnek ki, amit a kutya nem tud átszakítani, mert ha kinyitnák a kaput, a kutya rohanna világgá.
2011. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Nekem volt macskám, amit a mostani agresszívünk elüldözött, és 2 hónap után visszajött, de emiatt a macska miatt eltűnt. 2 hónapról beszélünk, nem 1-2 hétről.(még mindig az utolsó 2 vagyok XD)
2011. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
egyes elméletek szerint a kutya (is) magától "háziasodott", dedomesztikálódott.
2011. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
is-is, nekünk volt régebben 4 macskánk,most meg egy golden retriverünk van
2011. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 07-11 12:34

kepzelem akkor milyen jol banhatnak a kutyaval,ha vilagga akar menni..ettol fuggetlenul nekem 4 macskam volt..es tartom hogy a macska csak azert ragaszkodik az emberhez mert biztonsagot ad: meleg szoba,etel..mikor elkoltoztunk egy panellakasbol par kilometerrel arreb,a macskankat 2 hetre ra akartuk csak elhozni az uj helyre hogy elkeszitsuk a helyet es ki tudjunk pakolni..miutan elmentunk hiaba hagytam ott neki kajat,vizet es jartam vissza..tobbet nem jott elo..

nem egy tortenetet hallottam h mikor egy ember meghal es macska van ahazba..az elkezdi megenni az gazdajat..na,nekem ilyen allat nem kene tobbet..meg ha tetszik is..de olyan tortenetrol is hallottam hogy egy ember meghalt,mert oreg volt,a kutyaja meg mellette pusztult szomjan..de a gazdajat nem ette meg..

2011. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak gusztustalan pletyka, hogy a macskákat rossz színben tüntessék fel. Szerencsétlen macskák... olyanok, mint én... vagyis én vagyok olyan, mint ők. Mások vagyunk, nehezebben nyílunk meg, de ha valakit megszeretünk, őt nagyon szeretjük, de mivel mások vagyunk, elítélnek minket. Igen, a Mi az a macskák és én...
2011. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ez akkora hülyeség, hogy választani kell a két fajta között!! Nekem 9 kutyám van, és 20 macskám. Ráadásul jóban vannak, és a kutyák nem bántják a cicákat. Én szeretem mindkettőt, és aki különválassza, hogy az egyik jobban szereti, az elég szegényes lelkületű.
2011. nov. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Én a macskákat szeretem jobban. Nem szeretek minden macskát, a sajátjainkat imádom viszont a szomszédban van egy macska akit utálok. Nekünk kiskoromtól cicáink vannak úgyhogy nagyon sok személyes tapasztalatom van. Volt olyan cica akivel tudtam bújócskázni, mert ha elbújtam mindig megkeresett. Egy másik pedig felmászott a fára, ha látta én is ezt teszem. Gyűlölöm amikor azt mondják, hogy a macskák lusta dögök akik csak a kaja miatt vannak az emberrel. Pl mi költözéskor amikor a cica látta hogy visszük ki a cuccokat elkezdte kifelé hordani a kiscicáit. Az egyiknek megtanítottam, ha olyan helyen ült ahol nem szeretném csettintek és lefelé mutatok akkor leszáll. Szóval ennyit arról hogy a macskák nem tesznek meg semmit a gazdájukért, mert egy egész könyvet írhatnék még erről. Az meg hogy elkóborolnak és nem jönnek vissza azért van mert nem akarnak a szemed láttára meghalni. Több ilyen cicánk volt aki amikor beteg, vagy öreg volt elment és nem jött vissza. Amikor még egészségesek visszajönnek.

Utálom amikor azt mondják a kutyák sokkal jobbak mert a macskak nem hűségesek stb. Én szeretem a kutyákat is csak nem találkozok velük napiszinten. Szívesen tartanék kutyákat is.

Szerintem a kérdéssel van a hiba, mert nem kell egyiket sem jobban szeretni és ha így is van attól még nem kell a másikat utálni.

2016. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!