Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Patkány, hörcsög, vagy tengeri...

Patkány, hörcsög, vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Ez a három kisállat jöhet itthon szóba.. kérlek irjátok meg tapasztalataitokat egyes állatokkal kapcsolatban.. nemtudom melyiket válasszam.:/ és irjátok le hogy miket eszik,mekkora ketrec kell nekik, és hogy mennyibe kerülnek.:) köszii.:D

(első rágcsálóm lenne)


2011. aug. 4. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Első körben a hörcsögöt ajánlom, hogy megszokhasd a rágcsálók életstílusát (ami egyébként különböző). A patkányt párban "illik" tartani, sok figyelmet igényel, bár az igaz, hogy a 3 variáció közül ez a leghálásabb. Rendkívül értelmes lények. Viszont nagy a helyigényük...

Egy törpehöri például ~2 évet él, egyedül remekül elvan, így kezdésnek mindenképpen ezt ajánlom!

Sok sikert!

Ui.: Az árakat nézve is a hörcsög a legolcsóbb.

2011. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A patkány nagy helyet igényel, törődést, de az a legokosabb és a legragaszkodóbb. (elvileg azt is be lehet tanítani nekik, hogy hozzanak vissza eldobott tárgyakat, de én még nem láttam ilyet) Társas állat, egyedül nem tartható.


A tengerimalac is elég nagy helyet igényel, alapból félősebb természetű, és ez is társas állat. Viszont nagyon szelíd, ezt is szokták 1.állatnak ajánlani. Barátságos, párban tartva egy csomó vicces dolgot művelnek :) Bár nem tudom, mennyire zavar, picit éles hangja van mikor "kaját követel".


A hörcsög a legolcsóbb, legkevesebb helyet igényel. Egyben sajnos a legharapósabb :( Persze alapból nem harapnak, csak ha felkeltik őket alváskor, vagy ha rosszul tartod. Éjszakai állat, reggel és este lehet legtöbbet velük foglalkozni. És szeretnek rajtad mászkálni :D

2011. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát nemtudom..szerintem hörcsög lessz.. milyen fajta hörcsögöt vegyek? ami a legbarátságosabb? hogy lehet simogatni,gyömöszölni meg játszani vele?
2011. aug. 4. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:
A hörcsögöket nem igazán lehet gyömöszkélni, és sokkal kevésbé lehet játszani velük, mint a patkányokkal. Szóval én mindenképp a patkányt javaslom. Ha bővebben érdekel, írj privátot.
2011. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a patkányt ajánlom, szelíd hörcsögöt vagy tengerimalacot még nem is láttam.
2011. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: nekünk szelíd tengerimalacunk van :)
2011. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Végül ennyi idő után milyen állatod lett? Én is hezitálok.nekem már sokféle rágcsálóm volt,és a patkányt szerettem a legjobban,csak az a bajom,hogy nem élnek sokáig.2-3 évig.A hörcsög az egy agresszív állat,nem lehet őket szeretni.Nekem mindegyik harapott majdnem.
2017. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!