Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Meg lehet szelidíteni egy...

Meg lehet szelidíteni egy bagolyt? Itt van a kertbe

Figyelt kérdés
amióta itt a nyár amint besötétedik és ugyan azon a fán ugyan azon az ágán leül és nyikorog hajnalig,le tudom valahogy csalni vagy milyen kaját tudnék neki kirakni?
2011. jún. 30. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:

maximum élő rágcsálót fog megenni, mással felesleges is próbálkozni

felnőtt példányt amúgy nem igazán lehet szelídíteni, másrészt védett állatok, birtoklásuk büntetendő...

2011. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egeret eszik hogy akarod etetni? Vadászik miért akarod lecsalni?
2011. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne játsszál Harry Pottert. A bagoly nem szelidül meg és egyébként is védett madár. Hagyd szabadon vadászni, távcsővel nézd meg, ha nappal is a fán pihen, de ne zaklasd. És nem kell etetni (nyáron egyébként más madarakat sem kell).
2011. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom azért akarja lecsalni mert egész éjjel zajong és zavarja őket. Bár én örülnék ha arra aludnék el, h huhog egy bagoly (városi vagyok)
2011. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Az eddigi válaszok korrektek, szívleld meg őket. Ha mégis etetni akarsz egy egészséges baglyot, van rá jó módszer. (Főleg ősszel, vagy télen hasznos lehet)

Szórj egy üres területre, (a fától 5-10 m-re) 2-3 ujjnyi száraz szénát, vagy szalmát, ez alá kukoricát, búzát, száraz kenyér darabokat, stb. Az egerek, pockok, de a nagyobb testű bogarak is rá fognak járni. A széna takarásában biztonságban érzik magukat. A zörgésre a bagoly sebészi pontossággal fogja őket kiemelni. Egyébként, ha van sünötök az udvarban, az is szívesen összeszedi a hívatlan látogatókat. Belvárosban nem sok sikered lesz, mert nincs elég egér. Perem kerület, város széle sokkal jobb.

2011. júl. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én is városi voltam egész életemben egy éve lakok falun azért ez furcsa jelenség egy bagoly az udvaron :D ezért is akarnám közelebbről megnézni vagy mittomén megsimogatni,de ha nem hát nem,marad az elemlámpával kémlelés fa tövéből
2011. júl. 1. 01:28
 7/10 A kérdező kommentje:
ja és érdekes módon ez nem huhog,inkább olyanra hasonít a hangja mint régen a játszótereken a hinta rozsdás láncának a nyikorgó hangja amikor hintáznak benne
2011. júl. 1. 01:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

:) biztos aranyos lehet

valószínűleg macskabagoly vagy gyöngybagoly egyébként, ha nyekergő hangokat produkál

2011. júl. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Macskabagoly szabályosan nyávog, a többi hangja hátborzongató.
2011. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vadállat, nem háziállat, ergo el tudja látni magát. Szelíd meg csak akkor lesz, ha kikelésétől ember neveli. Tarts inkább papagájt.
2011. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!