Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 2 papagájom meg lehet...

Van 2 papagájom meg lehet őket szelídíteni? Ha meg lehet hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés
mert van 1 kollégája apának akinek a vállán/ujján ül egész nap a lakásban, és már mi is láttuk együtt nézi vele a tv-t ki veszi a szájából a kaját.én is meg tudnám így szelídíteni minimum az 1-iket?előre is köszönöm a válaszokat:)
2011. okt. 10. 19:07
 1/4 anonim válasza:
Meg lehet, de nem szabad nagyon erőltetni. Hagyni kell a madarat, hogy ő "kezdeményezzen". Mi elrontottunk egy madarat úgy, hogy rögtön amikor elhoztuk, kivettük, próbáltunk játszani vele, simogattuk. Kivéve a nővérem, ő tartott tőle, és nem közeledett hozzá. Végül csak a nővéremet szerette meg, ő "bármit" megtehet vele, a család többi tagját nem kedveli túlságosan. Szóval ajánlom mondjuk azt, hogy üldögélj a kalitkája mellett, utána fokozatosan beszélj hozzá, később nyisd ki a kalitkát, de ne nyúlj be, hagyd, hogy ő jöjjön ki. (ha nem jön ki elsőre, ne csalogasd, ne vedd ki, másnap próbáld újra, és akkor már rakhatsz ki valami csemegét neki, hogy kijöjjön) Utána már kirakhatod a kezed ismét ezzel a módszerrel( menjen rá magától, ha nem, akkor később tarthatsz a kezedben valami kaját neki) Ja, és a hirtelen mozdulatokat nagyon kerülni kell! Sok sikert!
2011. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokan mondják, hogy ha 2 papagáj van akkor nem lehet megszelídíteni őket, mert csak egymással foglalkoznak. Ez, tapasztalataim szerint igaz. (nekem is volt 2 hullámos papagájom) De ha elég türelmes vagy sikerülhet! A szelídítési módszerben egyetértek az 1. válaszolóval!
2011. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen meg próbálom őket mert nekem azt mondták hogy ha raknak le tojást és ki kelt akkor mikor már ilyen tollasabbak akkor én etessem őket hogy válasszam el a szüleitől és ez nem tudom hogy igaz e vagy jó e nekik
2011. okt. 11. 14:40
 4/4 anonim válasza:

Ha épp kikelt madarakról van szó, akkor viszont érdemes a kezdetektől kézből etetni őket. Lehet kapni tápot (pontosan nem tudom már a nevét, de valami porszerű dolog, és vízzel kell felhígítani, az arányokról és az adagokról érdemes megkérdezni egy kereskedőt/szakértőt, mert madárfajtától függ) és azzal etetheted kiskanálból vagy ha nagyobb madárféléről van szó, akkor fecskendőből úgy, hogy a fejét hátrahajtod, szétnyitod a csőrét és a begyébe belenyomod a keveréket (megjegyzem ez úgy hathat mint a libatömés, de szó sincs állatkínzásról, az anya is ilyen módon eteti a kicsiket)

Szóval a frissen kikelt madarakkal nyugodtan elkezdhetsz foglalkozni a kezdetektől, úgy téged fognak "vezérnek" gondolni, nem a szüleiket.

2011. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!