Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok álmodnak?

Az állatok álmodnak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Vagy igen, vagy nem:P Vannak olyan jelek, melyekből arra következtetünk, hogy álmodhatnak, de mivel a fejükbe nem látunk, ők pedig nem beszélnek, ezért biztosan (tudományosan) senki nem tudja ezt a kérdést megválaszolni.
2009. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Szeintem ők is álmodnak legalábbis az én kutyum szerintem biztos.

amiko pici volt álmáda cumizot,mostár naggyobb és szokott vicsoritani,morogni,és a legjobb mikor mosolyog amikor alszik szóval szerintem álmodik ♥

2009. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy álmodnak, sok az erre utaló jel. Az én pici kutyuskám pl. egyik du. valami nagyon vidámat álmodhatott, mert elképesztő módon csóválta a farkát és mintha mosolygott volna. Azóta rettenetesen boldog, jókedvű és még a szemén is látszik, hogy elégedett.
2009. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Az én kutyám futni szokott álmában, mozognak a lábai, és néha vakkantani is szokott.
2009. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
:))) A miénk is csóvál álmában.:) Éjjel kopogásra ébredek, körülnézek, párom alszik, kutya alszik, minden nyugis. Mikor aludnék vissza, megint kopog valami. Hát a lelkem csóvál álmában, és a farka kopog a padlón.:))
2009. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

[link]

Bizony,hogy álmodnak!

2009. márc. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen, a mi kutyánk is sokszor, van hogy sír álmában, és mikor felkeltjük akkor megkönnyebbülten hozzánk bújik. :)
2009. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Kuyámon, cicámon egyértelműen látszik, amikor álmodik, de a hörcsögömön is megfigyeltem hasonlót: biztosan alszik, de közben elkezd mozogni a csukott szeme, és van, hogy nyikorog, meg-megrezzen a lába. Biztos a kerekét tekeri álmában. :D
2009. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Igen, vannak, olyan állatok, amelyek álmodnak, és nem teljesen igaz, hogy nem lehet tudományosan bizonyítani, mivel már többször is bizonyították.


Egyrészt az agyhullámok figyeléséből is lehet következtetni, de egyes tudósoknak ez "nem volt elég", így volt pl. olyan kísérlet, ahol macskáknál úgymond kikapcsolták az agy azon funkcióját, ami gátolja, hogy álmunkban mozogjunk

(amikor az ember mozog alvás közben, akkor pont emiatt szinte biztos, hogy nem álmodik, mert elvileg olyankor max a szemhéjunk tud mozogni... a kutyáknál ez a "gátló rendszer" gyengébb, náluk látni is néha ha pl álmában fut.)

Szóval macskáknál ezt kikapcsolták (szegények :( ) és aztán megfigyelték őket, és bizony miután elaludtak (agyhullámok egyértelműen erre utaltak), akkor bizony a cicák elkezdtek álmodni és közben mozogtak is, lehetett látni, hogy épp egeret fognak álmukban, vagy futnak, játszanak, stb...

2009. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
95%
igen
2009. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!