Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell gondoskodni egy...

Hogyan kell gondoskodni egy vadászgörényről?

Figyelt kérdés
nemsokára veszünk egy vadászgörényt, de még soha nem tartottunk. hogyan, illetve miről kell gondoskodni?
2011. júl. 7. 09:22
1 2
 1/19 Falun ***** válasza:

szükség van egy "szökésbiztos" ketrecre, alomtálcára és alomra, oda fogja a kis és nagy dolgát végezni.

kell a ketrecre felakasztható etető tál, golyós itató, föggűágy (azt ne vegyél mert horror áron van a boltban csinálj egyet)

puha ruha a ketrecbe NEM forgács!

etetés: a görények ragadozó állatok. étrendjük nagy részét hússal kell fedezni, forrázott baromfi hús és bensőség bőr és csontokkal együtt. pl.: farhát, nyak, mellcsont ezek olcsóbbak.

nyúl, sertést NEM lehet adni.

és jó minőségű magcskatáp pl.: royal canin.

ha sétálni viszed kell egy hám és póráz, esetleg macskahordozó.


ne feledkezz meg a kötelező oltásokról!!!!!


ajánlom a goreny.hu oldalt azon belül is a tudástár menüpontot!!!!!

ott MINDEN le van írva!

2011. júl. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Falun ***** válasza:

ja és készülj fel sebtapasszal :D

a görény harapni is tud, méghozzá rendesen.

nekem 4 van. :D

2011. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

az enyém most másfél éves.

vegyél egy nagyon nagy ketrecet, a fressnapf-ban volt ilyen kék aljú nyúlketrec, az enyém olyanban lakik. a ketrecben van egy sarok almostól, egy vizes tál, egy kajás tál, egy függőágy és egy cipős doboz. nekem ez mind a padlóhoz van rögzítve, mert a kisasszony nagy lakberendező, csak eközben mindent felborít. mindig legyen friss vize és reggel és este adj neki egy félbe vágott csirke mellcsontot. én vettem egy száraz eledelt is, de az csak jutalomfalat neki. sokan mondják, hogy büdös, de ha ivartalanítod nem lesz annyira pézsmaszaga. az almot naponta takarítsd ki. sokan mondják, hogy milyen drága a tartása, na itt mindent leírtam és láthatod, hogy közel sem. nagyon játékos, olyan mint egy kölyökmacska felnőtt korában is. ne lepődj meg ha megőrül néha, elkezd hátrafelé ugrálni és olyankor esetleg megharap, mert akkor játszani szeretne. én kötelet szoktam vele húzni és imádja lebirkózni a pattogós gumilabdákat. én minden vacsi után kiengedem és reggeliig ki van engedve, szóval egész éjszaka. nem olyan mint egy macska, vagy egy kutya, de nagyon szerethető. sokkal függetlenebb. ja, ha meleg van én amikor kiengedem akkor kiteszek a padlóra egy babafürdető kádat akkora vízzel, hogy leérjen a lába. nagyon szeret pancsolni. ennyi jut kb eszembe.

remélem segítettem.

2011. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Na, nekem voltak görijeim, leírok mindent, amit tudok.:D

- Kaja: hús, hús, és még több hús, de egyesek úgy vélik, hogy a konzerves kutya/macskakaja is elég nekik. A legjobb, ha a kettőt vegyíted, és alapjáraton konzervet adsz, plusz annyi húst, amennyit csak enged a pénztárcád. Nem ehetnek citrusféléket, alkoholt (:D), semmi fűszerest, kávét, chipset, édességet, száraz kutyakaját sem.

- Etetés: eleinte napi 8x, utána szépen le kell csökkenteni 4 hónapos koráig fokozatosan napi 2-re. Egy felnőtt göri 100-200 grammot eszik, egy hathetes szerintem 100-at se, már nem emlékszek pontosan, de gondolom már csak azért is sokat eszik, mert még növésben van.

- Ketrec: NAGY, mindenképpen nagy legyen. Kell bele egy házikó, vagy ilyesmi, ahol aludhat, vagy elbújhat, meg tekintve, hogy ilyen örökmozgó dögökről van szó, kell nekik játék is. Ha magad akarsz csinálni, akkor legyen nagyon strapabíró. :D Egyébként nem lehet ketrecben tartani, nagyon nagy mozgásigényük van, úgyhogy a legjobb, ha csak estére zárod be, vagy amíg senki nem tud figyelni rájuk.

- Nevelés: a harapásról való leszoktatáshoz meg sokan mondják, hogy nem árt kesztyűt használni. Szerintem pedig nem jó dolog, mert nem az a lényeg, hogy a kesztyűt ne harapja meg, hanem az, hogy a bőrt ne. Végül is jobb egy kéthónapos göri harapását elviselni, mint majd később a kifejlett állatét, ami már tényleg tud fájni. Szóval ha odakapott, és elengedte, akkor pöcköltem egyet az orrára (nagyon utálja), ha nem, akkor egyszerűen még beljebb nyomtam az ujjam, ő meg rögtön kiköpte.

- Lakás: pimasz dögök, biztosíts minden elektromos cuccot, mert játszani kezd a kábellel, beleharap, aztán tesztelheted, hogy mennyire vezeti az áramot a görény.

- Ápolás: nem szükséges állandóan fürdetni, sőt, pont, hogy ne fürdesd, mert akkor lesz pézsmaszaga, ha fürdeted. A görény egyébként tiszta állat, főleg, ha lakásban tartod. ; ) Nyáron megfürdetheted, ha akarod. A karmát érdemes vágni, a fülét óvatosan tisztíthatod néha, de azt is elég nagyon ritkán.


Ennyi jutott eszembe, kérdezhetsz még. :D

Fiút/lányt veszel? Nagyon javaslom az ivartalanítást (lányok képesek túltüzelni, és abban meghalni, a fiúknak meg van egy kis szaguk, csak azért). Honnan veszed? Érdemes kennelből, kicsit drágább, de legalább biztos, hogy egészséges, és a szülők oltásai is megvannak. Az állatkereskedéseket jó, ha kerülöd, oda gyakran kerülnek olyanok, amelyeket nem bírtak máshol eladni.

Tényleg, egyet, vagy kettőt veszel? Nem árt neki egy játszópajti, de ugyanakkor nehéz elbírni kettővel.:D

2011. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
09:38- azt kifelejtettem, hogy a fennmaradó részre a ketrecben pakolhatsz kiszuperált ruhákat és hogy a függőágy nekem egy kinőtt farmerom levágott szárából van.
2011. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Falun ***** válasza:

nekem van egy örökbefogadható (ingyen) bézs lánykám, ha érdekel keress meg! :)

NEM harap. csak más görikkel nem jön ki.

2011. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"vegyél egy nagyon nagy ketrecet, a fressnapf-ban volt ilyen kék aljú nyúlketrec, az enyém olyanban lakik"


Ez egyáltalán nem NAGY ketrec!:(

Tudod nálam a göri nagy ketrece négyszer ekkora és azt gondolom hogy még így is kicsi!!! Ezért van egész nap szabadon egy neki átalakított erkélyen.

Kérdező ne hidd hogy egy ilyen nyúlketrec elég, még ahhoz is kicsi hogy a görény "kinyújtózzon". Ezek az állatok ha felébrednek folyton mennének, futkosnak - egy ekkora ketrecbe csak aludni tud:(

2011. júl. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nagyon sok hasznos dolgot találsz!

2011. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Falun ***** válasza:
nem kell a görénynek extrém nagy ketrec ha minden nap több órát kint lehetnek és szaladgálhatnak kedvükre.
2011. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

a görények a kb napi 18 órát alszanak naponta. ezt simán csinálhatja egy ilyen ketrecben is szerintem. nem a ketrecben kell szaladgálnia, hanem neked le kell vezetni játékkal az energiáját amikor ki van engedve. az enyém néha addig játszik, amíg egyszerűen séta közben majdnem elalszik. nem érzem, hogy ez a ketrec kicsi lenne neki.

9:38

2011. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!