Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az istállónkban rengeteg légy...

Az istállónkban rengeteg légy van. A légypapír nem győzi. Mivel lehet még irtani ami hatásos? Trágyára mit lehet permetezni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ajánlok egy olyat,ami a legolcsóbb és nem kell sok pénz meg permetezés


Fogsz 1 üres kozervesdobozt ,raksz bele 2 dl vizet egy fél citroot beledobsz meg egy pár szem szegfűszeget. 2-3 hétig távoltartja zárt helyen a legyeket,ha a légypapír nem győzi akkor meg egéragasztóval jól bekesz egy 2 literes petpalackot és fellógatod esetleg pár szem cukrot rászorsz,mikor már nem fér rá több légy lecseréled.

2011. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

neostamosan


nálunk a kutyákra lett fújva belőle, mert kicsípték a fülüket.

2011. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem gazdaboltban lehet kapni direkt légycsapdát, vagy akár házilag is lehet csinálni.

De van egy még természetesebb megoldás. Már lehet kapni mű fecskefészkeket is, amiket kihelyezve az istállóban jó eséllyel megtelepednek a fecskék. Én már jártam olyan istállóban, amiben a központi gerendán (nem tudom mi a pontos neve) óvatos becsléssel olyan 100 füstifecskefészek volt telem madarakkal. Mondanom sem kell, egy darab légy nem volt az istálló környékén sem.

Ha érdekel, linkelek egy oldalt, ahonnan lehet rendelni mű fészket. Nem kell 100 darabot venni, csak néhányat és utána több is oda fog fészkelni.

2011. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!