Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sima kerti csigát tartani kínzás?

Sima kerti csigát tartani kínzás?

Figyelt kérdés
Báttyám és anyum mondja hogy engedjem el mert szegénynek rossz.De ha csinálok neki egy szép helyet,etetem,itatom és kiviszem a kertbe is meg a szobámban is mászhat akkor is rossz neki? és ha még társat is adok neki?
2011. júl. 20. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
éticsiga ellen elkövetett erőszak nem számít állatkínzásnak. még csak nem is védett.
2011. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy ez is éti csiga-e mert feketébb színű a háza és a "bőre" is feketés:D
2011. júl. 20. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem állatkínzás osztálytársamnak is volt igaz csak pár napig .Mindenképp terráriumba tartsd ehetnek uborkát ,salátát párban tartsd őket kb ennyi .
2011. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősünk két apró gyerek mellé "befogadott" télre egy csigát. Kapott egy 5 literes befőttesüveget, bele sok-sok füvet (virágládákban neveltek a lépcsőházban pótlást), a csigusz kapott friss petrezselymet, sóska és spenótlevelet, sárgarépa zöldjét, ilyeneket. Nyár elején engedték szabadon, semmi baja sem volt.
2011. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Én balcsin nyaralás utosó napján összeszedtem egy hím orrszarvú bogarat, alig tudott mozogni, húzta a lábát, minden, (valószinüleg verekedett).

Beraktam egy levelekkel bélelt befőtesüvegbe egy pár csepp vízzel csak hogy nedves legyen a levél.

Másnap jöttünk haza, internet, mit eszik stb. kialakítottam a végleges környezetét. És hiszed vagy sem, javult az állapota! Egyre öbb lábát mozgatta, rágott, mindent.Elersztetettem egy növény alá, de szegénykém felfordult a hátára (nemértem hogy)és a napban meghalt :'(

De tény hogy ha nem fordul fel, eleresztem, és ma is vígan élne..

Röviden: Ha vigyázol rá, és természetes élet közeget teremtesz akkor semmi baja nem lesz :) Föleg ha lesz párja is :p


13/f

2011. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vree ***** válasza:
100%

Olvasd el valahol, hogy mi kell a csigatartáshoz, pl. itt:

[link]

és akkor nyugodtan.


Ha csak szeretgeted de nem tudod hogy igazából mire lenne szegénynek szüksége akkor inkább engedd el.

2011. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

jaj dejoo köszönöm szépen mindenkinek:))

zöldkéz ment:D

2011. júl. 20. 22:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Így tartva nem. A természetbe több a veszély (pl. autó). Szereti a vizet (eső után tűnik fel a töbi csiga is)!
2011. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Bocs, ha a kérdésekbe írt javaslatok szerint
2011. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

ADJ NEKI SÖRT

komolyan D: egy kiállításon mondták, hogy a csigák imádják D: persze csak cseppekben, természetesen.

Nemtom, az vmi órásmutánscsiga volt, de próba-szerencse, csak ne nevelj belőle alkoholistát :D

2012. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!