Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az ezüstös pikkelyke veszélyes...

Az ezüstös pikkelyke veszélyes? Bánthat engem?

Figyelt kérdés

[link]


Most tudtam meg a nevét, ilyen viszonylag sok előfordul a lakásban, újságok között meg mindenhol. Veszélyes ez az emberekre?

Nem bánt, ugye?


2009. ápr. 6. 12:48
1 2 3 4
 31/36 anonim válasza:
48%

"Az ezüstös pikkelyke fatörzseken, mohákon, sziklákon, régi épületekben, és főleg a lakásoknak a mellékhelyiségeiben gyakori. Keményítő- és szénhidráttartalmú anyagokat kedvel, de gyapjúféleségeket, bőrárukat is megrág (akárcsak ragasztóanyagot, papírt, fényképeket, cukrot és lisztet). 22 és 27 °C között érzi magát a legjobban. A rovar szép csillogását a testén lévő ezüstös por adja. Jellemző a szárnyak teljes hiánya, valamint a test végén meredező három hosszú, serteszerű függelék. A viszonylag magas páratartalmat kedveli. Gyorsan fut, de ugrani nem tud. Ha megjelenik a lakásban, azonnal el kell kezdeni az ellene való védekezést!"

Nem bánt, de kártevő. Nem szeretnél vele találkozni mikor öntöd ki a müzlit a tálkába, ráadásul még szét is van morzsolódva! Na ezek után és a többi ilyen hasonló eset miatt telt be a pohár! Sajnos, ebből is sokat lenyel az ember egyébként álmában, és nem tudsz mit tenni. Akik itt undorodnak, azok tuti már jó néhányat lenyeltek álmukban pár év alatt. Sorry! :D Kellemetlen a kis mocsok, és megjelenése nem függ attól, h mennyit takarítasz, bárhol megjelenik, ahol számára megfelelő a környezet. Előszeretettel bújnak az ajtó és ablaknyílások réseibe a gumihoz kapaszkodva. Teraszajtót kinyitottam és volt vagy 20 db. Még szerencse, h nem jutottak be a szobámba a gumi miatt és csak félig fészkelték be magukat. Fürdőben még nem találkoztam velük. Úgy el van szigetelve, h be se tudnak jutni.

Vannak megfelelő vegyszerek az irtásukra, de viszont az nem elég, minden rést át kell nézni és befújni, porszívót is a kézben, v nedves papírt. A lyukakat meg nem árt befújni vlm szigetelővel. Elvágni őket minden potenciális helytől. :) Na azért full nem kell elzárni a lakást, mer bennfulladsz. xD Jó munkát mindenkinek!

2014. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 a_young válasza:
100%
#24: nem mászik bele? földön hagyott ruháimból rendszeresen másztak ki. Régi könyveket ha forgatok, sanszos, hogy abból is kimászik egy, rám meg a frászt hozza.
2014. jún. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

a mi lakásunk is tele van vele, főleg az én szobám...én rettenetsen félek tőlük, most is csak azért vagyok ébren, mert hajnali 3-kor arra keltem fel, hogy valami mászik rajtam, azt hittem, egy szúnyog az, ezért le akartam ütni, de éreztem, hogy tovább mászik, felkapcsoltam a lámpát, erre ott mászott mellettem az ágyon ez a kis......

nem tudom, mások hogy láthatják aranyosnak, szerintem nagyon undorító :s az meg megint rejtély, miért pont az én szobámban kell tanyázniuk állandóan..talán a tapéta miatt lehet :(

2014. jún. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Utolsó: a szúnyog sokkal veszélyesebb, többféle fertőzést és parazitát terjeszthet. Akkor már inkább ez, hiába undorító (számomra csak akkor az, amikor szétnyomom, vagy amikor egyszer véletlenül ráléptem). Amúgy azóta én már nem is félek tőle, bár nem öröm, ha a szobában is van. De nagy kárt tényleg nem csinált, nem vettem észre a könyveken sem semmit. Csak rossz, hogy felemel az ember valamit és ott van alatta. Vagy behoz egy üveg behűtött ásványvizet és ahogy kezd kívül is nedves lenni a flakon mire később felemeli, már ott van alatta egy ilyen. :P Ha ennyire gyorsan odaért a vízre, akkor isten tudja, mennyi lehet a házban... Bele sem gondolok inkább.

Rajtam amúgy egyszer egy hatalmas legalább 2 centis bogár mászott, valami sima fekete általános bogár, ami kint szokott mászni a földeken, vagy a földbe is bebújik, régen sok ilyet és hasonlót láttam amikor kiskoromban nagyszüleimmel ültettünk növényeket vagy kapáltunk (nem csótány). Az ébresztett fel, hogy a fülem m9ögött mászik valami, ráadásul karcol, mert olyan éles nem is tudom milyen lábai voltak. Hirtelen megfogtam, eldobtam, lecsaptam a padlóra, lámpát kapcsoltam és mint egy őrült ráztam a hajam, kaptam le magamról a felsőt mindent, hogy van-e még rajtam valami. Észre sem vettem, hogy gyakorlatilag ott állok és rázom magam lámpafénynél, felhúzott redőnynél. (Remélhetőleg már aludtak a szomszédok.) Aztán megláttam a padlón ezt a nagy bogarat és elkaptam, szerencsére azóta sem találkoztam ilyennel a házban, pedig már több éve volt. Nem tudom mit akart, még jó, hogy nem mászott bele a fülembe. Szerintem akkor ezeknél vagy akár a csótányoknál már inkább jobb ez a kis ezüst...

2014. jún. 21. 08:25
 35/36 anonim ***** válasza:
igazad van :) bár én ettől függetlenül még mindig rettegek tőlük, hiába ártalmatlanok...csak már kiskorom óta van ilyen bogárfóbiám :/ xd
2014. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
88%

Emberre nézve valóban ártalmatlanok. Ettől eltekintve azt azért nem mondanám, hogy semmiben sem tehetnek kárt. Papírt és bőrt (ami a lakások többségében előfordul azért) megkárosítja. (A tapétaragasztót is szereti ez igaz, de azért attól még nem fog leesni a tapéta a falról. :) ) Előbbiek miatt én irtani szoktam, nehogy nagyon elszaporodjon. Most is 8-9db-ot találtam a fürdőben.

Persze most jöhetnek a nagy természetvédők és nyugodtan lepontozhatnak, de nem mindenki szereti ha folyton a lába alatt (és a falon) futkosnak körülötte a rovarok. Aki ezt kedveli, fogjon egy hálózsákot és költözzön le az udvarra/parkba. Amúgy valóban csodálatos, hogy "öregebb" mint a csótány és én sem szeretném ha kipusztulnának, de ne az én könyveimen tartsák fent a fajt.

(Az pedig kimaradt, hogy a cukrot és a lisztet is szereti, bár azt száraz helyen tartja mindenki így kevésbé valószínű, hogy belemegy, de azért oda kell rá figyelni!)

2014. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!