Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutyák minden szint látnak....

A kutyák minden szint látnak. Ha nem akkor melyikeket nem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a kutyák fekete-fehéren látnak.
2011. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2011. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2011. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
én is úgy tudom h fekete-fehéren
2011. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy pont, hogy fekete-fehéren látnak.
2011. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én ugy hallottam, hogy ilyen zöldes árnyalatba látnak.. vagyis éjjel..nem tudom nappal hogyan.

ezt a google-ba taliztam:Érdekességek a kutyák látásáról. Jó hír, hogy mégsem színvakok, mit ahogy sokan mondják.


- érzékszervei közül (látás, hallás, szaglás) látása a legfejletlenebb, egy rövidlátó emberénél kb. 3-szor rosszabb


- látószöge nagyon fejlett, kb. 240 fok. (az embereké 180 fok)


- sötétben jól tájékozódik, pupillája nagyra tágul, és segíti szaglása és hallása


- nem színvak (kiképezhető például arra, hogy több színű tál közül mindig egyet válasszon)


. a színek jelentőségével nincs tisztában


- fontos tudni, hogy vörös-zöld színvak, tehát nem képes különbséget tenni a vörös, a narancs, a sárga, a zöld és a sárgás-zöld színek közt

-> ne vegyünk nekik ilyen színű játékot (a fűbe beleolvad egy zöld labda, pl.)


- ezek ellenére a kutya a legjobb vakvezető, mert megtanulja, hogy milyen jelzés mit jelent, összeolvad gazdája testével


itt: [link]

2011. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kutyák feketén-fehéren látnak, nem látnak színeket!!!
2011. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ott van a linkekben, a kutyák nem fekete-fehéren, hanem sárgásan látnak.


"Hûséges társunk tehát vörös/zöld színvak, azaz pontosabban nem képes megkülönböztetni a zöld, sárgászöld, sárga, narancsa és vörös színeket egymástól. "

2011. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem színvakok és nem is csak feketén-fehéren látnak. Én is úgy tudtam, hogy a sárgás árnyalatokat furán látják, egészen a vöröstől a zöldesig, de hogy totálisan fekete-fehéren látnak, az tuti baromság.
2011. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kutyák retinája csak a monokróm színeket látja, tehát nem csak fekete és fehér hanem a szürke összes árnyalatát, de pl a pirosat a sárgától csak úgy tudja megkülönböztetni, hogy az egyik világosabb mint a másik. Viszont a fényérzékelésük sokkal jobb, így mikor mi már azt érzékeljük, hogy vaksötét van, ők még mindig látnak.
2011. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!