Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit ajánlasz kisgyerekek mellé?

Mit ajánlasz kisgyerekek mellé?

Figyelt kérdés
Családi házban élünk, lent az udvaron van egy kutya, anyukáméké. A gyerekek nagyon szeretik az állatokat, ezért arra gondoltam, hogy a lakásba is jó lenne valami. De nem tudom mi. Papagájaink, madaraink voltak régen. Macska kilőve. Nem tudom mit lehetne, ami aranyos, minimális "szaggal" jár, a tisztán tartásuk is viszonylag egyszerű és a gyerekeknek is tetszene. Ők 3 és 1.5 évesek amúgy. Nekik minden tetszene, tehát az ő véleményükre nem adhatok. Tapasztalatokat várnék, kinek mi vált be házi kiskedvencként.
2011. aug. 5. 15:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Labrador,Golden,Beagle,Vizsla,Skót juhász,Komonor,Német juhász.Ha kezdő vagy,akkor csak a Labrador és a Golden Retriever.
2011. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy egyedül hagynám a gyerekeket az állattal?? Az eszem megáll...

Az ilyen okoskodók miatt megy el a kedvem ettől az oldaltól.

2011. aug. 5. 16:11
 13/22 anonim ***** válasza:
Egy biztos: Vadászgörényt 1,5 éves mellé NE.
2011. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Csak jó tanács, nem kell egyből eljátszani a hattyú halálát.
2011. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Valószínű tmalac lesz:)

Ketrecben, a gyerekek elől elzárt helyen. (Csak azért írom, hogy az egyik válaszadó megnyugodjon, hogy nem eresztem össze a gyerekeket az állattal, szülői felügyelet nélkül.)

Nyilván az udvaron sincsenek egyedül, miközben a kutya meg ott ugrál.

2011. aug. 5. 16:14
 16/22 anonim ***** válasza:

Én ékszerteknőst vennék a helyedben, vagyis keresnék/befogadnék megunt felnőtt teknősöket. Mindenképpen felnőtteket, legalább 10 cm-es páncéllal, mert azok már nem kényesek, nem kell vigyázni a kajára, vízhőmérsékletre (a picikéknél nagyon nagy a halandóság, különböző betegségek, de a nagyok szinte elpusztíthatatlanok :-))))). Nem kell drága üvegmedence, lehet kapni hatalmas, átlátszó, gurulós, műanyag tárolót 3-4000 ft-ért, abban is boldogan megvannak, kb. 15 cm-es langyos vízben, egy nagyobb kővel. Nem kell szűrő, vízmelegítő, semmi, ha már felnőtt a teknős. És ha nyáron kiteszed a medencét a napra, a legboldogabb állatok a világon! A kaja: a kishalak a legjobbak, de ha nincs horgász ismerősöd, boldogan megeszik a csirke, illetve pulykahúst is. Nálunk 3 teknős egy maréknyi húst eszik heti egyszer, plusz kétnaponta reggel 1-1 szárított halacskát kapnak. A teknős bebújik a páncéljába, ha a gyerekek felveszik, de nem lehet semmi baja, ha megnyomják, vagy leejtik, és ha nem fél, harapni sem fog. Kb. hetente egyszer kell nekik vizet cserélni, ami a gurulós műanyag edény miatt kb. 5 percig tart. Akár 15-20 évig élnek, tehát a kicsik nem fogják elveszteni a kedvencüket, ugyanakkor ha megunják, minimális gondoskodással, pénzzel tarthatók tovább a szoba sarkában, vagy továbbajándékozhatók. Emellett ha elutaztok, akár egy teljes hétig magukra hagyhatók, anélkül, hogy bármi gond lenne velük. Próbáld meg ezt egy nyuszival!

Vannak teknőseim, halaim, hörcsögök, kutya, volt papagáj is, de gyerek mellé csak a teknősöket ajánlanám.

Tény, hogy simogatni nem lehet őket, de azt írod, van kutyus, akivel játszhatnak majd a gyerekek, ha nagyobbak lesznek, de amellett, hogy a teknősök a legnyugisabb, legkevesebb gondoskodást igénylő háziállatok, a gazdájukat hangról is felismerik, illetve ha látják, akkor is, anyutól pl. sosem kérnek kaját, csak tőlem.

Persze ez az én véleményem, lehet, te máshogy gondolod, de mindenképpen minden jót kívánok a jövendő családtag(ok)hoz!

2011. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A tengeri malac jó választás :)
2011. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egy bichon havanese kiskutya.Nem nő nagyra(max 3kg),jól szocializálódik,keveset fogyaszt :),nem harapdál,szagtalan teljesen,nem szőröz.
2011. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

nekünk lakásban vannak cicák...jól el vannak,nem vágynak ki az udvarra...csak azzal meg az a baj,hogy félő h megkarmolja a kisgyereket,ha esetleg meghúzza a farkát vagy ilyesmi...

ezért tényleg a tengerimalac a legjobb :)

2011. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

16:36-os vagyok

én cicám 3 éves,5 éven belül tervezünk gyereket...akkor még a cica is bőven meglesz.Majd vigyázok...

2011. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!