Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért szokták a kisgyerekek...

Miért szokták a kisgyerekek megkínozni az állatokat?

Figyelt kérdés

Sok ilyenről hallani, kiszúrják a szemüket, agyonverik és egyéb még ezeknél is brutálisabb dolgok. Nagyon sok kisgyerek csinál ilyeneket, úgy, hogy a szüleik nem is tudnak róla. És miközben elkövetik, szinte sírnak a röhögéstől. A nyáron pl. olyat láttam, hogy kislányok békákat "cigiztettek" és azon röhögtek, hogy a brekkencseknek belenyomták a szájukba az égő cigit, a béka pedig úgy fulladt meg, hogy közben felfúvódott a teste. Ezek meg ezen röhögcséltek.

Mégis mi vezérli őket ezekben a tettekben? És mit lehet ez ellen tenni?

Hiába szólta rájuk, még ki is röhögtek, aztán folytatták tovább. :S Megverni nem mertem őket, mert biztos én húztam volna a rövidebbet. :S Olyat is hallani, hogy a kerítés mögül addig hergelik a kutyát, míg annak a dühtől kifordul a szeme stb.

Miért csinálják ezt? De még a "normális" gyerekek is? És mit lehet ez ellen tenni?


2009. dec. 21. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mert nincs felelősség érzetük még egy másik lány iránt
2009. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*lény
2009. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
én az ilyenekkel legszivesebben elszenvedtetném azt amit ők tettek hogy megérizzék mien az.
2009. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó.

Szerintem nem kisgyerekek művelik ezt, illetve, akkor még nem kínzás a cél.

A kisgyerek még ismerkedik, illetve nem tud a kezeivel teljesen finoman bánni.

A szülők felelőssége, hogy elmondják, az állat is érez.

Erre nagy hangsúlyt kellene helyezni az iskolákban is, bár szerintem akkor már késő.

Az, hogy a szülő nem tud róla, nem mentség számára.

A gyerekeket egészen korán meg kell tanítani arra, hogy másnak is létjogosultsága van, nem csak az embernek.

Egyébként, erről jut eszembe, az állatkínzók hogyan bánnak embertársaikkal? hmm.

2009. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tele van a média durvaaággal érzéketlenséggel. A videojűtékok nemkülönben. A társadalom is elfajzott: azt istenítik, aki minél jobban át tud gázolni másokon, hogy elérje a saját céljait.


Akkor meg miért csodálkozunk, hogy ezt az értékrendet a tévénm, videojátékon felnőtt gyerekek is átveszik? Aki emberekkel durva, kegyetlen, erőszakos, az még inkább az lesz a tehetetlen, védekezésre képtelen, kiszolgáltatott állatokkal is.

2009. dec. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na látom a bogaras kérdéssel már reagáltak is... :D

Hát, megállapítottam, az ember a legkorcsabb, legundorítóbb faj a földön. :@

2009. dec. 21. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen kis barmok azért. Anyuci kedvencei akiket nem szabad sírni hagyni mert a kis lelkük összertörik. Még jó hogy én nem szeretem a gyerekeket. :D Nem kell szülni és akkor nem lesz ilyen. Inkább az állatokat szeretem.
2009. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!