Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkísérlet=állatkínzás!...

Állatkísérlet=állatkínzás! Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Nagyon felháborít amit csinálnak a mai világban az állatokkal!

Nincs valami egységes jelzés amiből az átlag ember is tudná, hogy mi tesztelt és mi nem?


Az állatkínzásokat tiltják, de ugyanaz az folyik legálisan állatkísérlet alatt.

Nem lehetne tenni valamit ez ellen?


Itt van egy kis olvasmány:

[link]


Figyelem! A cikk a nyugalom megzavarására alkalmas kép- és szöveganyagot tartalmaz!


2011. aug. 12. 15:09
1 2
 11/17 Levka Reina válasza:
100%

Szia, Te Nemeslelkű Kérdező!

Én doktornő vagyok, és egyetemi éveim alatti tapasztalatból mondom, hogy sajnos sokkal több állatot használnak fel ilyen célra, mint amennyit feltétlenül szükséges lenne. Pl. szemléltető anyagként is használnak fel békát, patkányt, kutyát, macskát, amit tökéletesen elég lenne filmen vetíteni egy korábbi kísérletből - sokszor úgysem láttunk semmit... A másik, hogy ha egy kutya, majom stb. túlél egy kísérletet, akkor is kötelező a kísérlet befejezése után sóoldattal perfundálni (ez a halállal egyenlő, hiszen a vérét kimossák), az adott szervét kivenni és szövettanilag feldolgozni, bizonyítandó, hogy a kísérlet szabályosan zajlott.

Először is ezek ellen a jelenségek ellen kellene fellépni, szerintem, mert értelmetlenek. De hogy hol, kinél??? Ezt sajnos én sem tudom, erre én is kérek ötleteket, olyanoktól, akik meg a jogokban jártasak! (Én akkor írtam az egyetem újságjába egy cikket, nagy felháborodást váltott ki, de sajnos itt "elült" a dolog...)

2011. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 34%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:37


Mit értesz "fejlődés" alatt? Az például fejlődés, hogy kipusztítjuk a bolygót, és vele együtt talán milliónyi embert is később? Vagy az, hogy egy háborúban olyan fejlett fegyvereket képesek bevetni, amik segítségével néhányszáz ember azonnal meghal? Én úgy gondolom, "az emberiség halad, de az ember marad".

Ugyanakkor elismerem, hogy a gyógyszerekre szükség van. Mert az emberi társadalom eltartja (érzelmi okokból) az egyébként életképtelen társait is. Tudjuk, hogy ez nem hasznos az emberi faj szempontjából, ugyanakkor helyénvaló. (Ezen kívül az állatvilágban is van példa arra, hogy bizonyos állatok gondoskodnak sebesült társaikról, mert bizonyos esetekben ez a fajta altruizmus is lehet célravezető.)

2011. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A legtöbb válasszal egyetértek, nem nehéz kitalálni melyikekkel nem.

Több alternatív megoldás van az állatkísérletekre.

Azt olvastam, hogy Európában 2009-ben be is tiltották, ennek ellenére sokan kísérleteznek. Ide kellene a jogász, hogy segítsen.


Ti, akik ellenzitek ezeket a kísérleteket szokttok venni olyan termékeket amiket teszteltek állatokon?


Elolvasnám a cikked, neten fenn van?

2011. aug. 12. 15:58
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

Már több mint 4éve nem használok állatokon tesztelt árucikkeket, pedig nem mindegyiket könnyű helyettesíteni, a mosóporoknál sajnos elég nehéz megoldani.

Ellenzem az értelmetlen kísérleteket: samponok, tusfürdők,sminkcuccok, vegyszerek, teák, üdítők, csipszek és még kitudja mi mindent tesztelnek szegényeken.

Már vagyunk olyan szinten, hogy lassan bármit lehessen számítógépen modellezni, felfedezték már a mesterséges bőrt, klónozással, sejttenyésztéssel emberi szervet növesztenek, és akkor kihaló félben lévő főemlősöket, kell gyilkolászni? Ez teljesen felesleges, sőt az állatkísérletek drágák, és nem lehet pontosan elemezni, nem tudjuk hol van a fájdalomküszöbük,és ami az egyik fajnál ártalmatlan, az egy másiknál halálos is lehet, na meg kinek kellenek kilométeres szempillák, meg más felesleges dolgok?

Ne vásárolj olyan termékeket amiket állatokon tesztelnek, és ha kérdezik ennek adj hangot is, sőt másokat is rá vehetsz erre a dologra.

[link]

2011. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Évek óta figyelem, hogy ne vegyek állatokon tesztelt holmikat.

Kivéve gyógyszer, ez kivédhetetlen.


Vega is vagyok, bár más okból, egyvalami van még, amit nem tudok helyettesíteni: a bőrcipő. A műbőr minősége, élettartama stb. annyira elmarad egy igazi jó minőségű bőrtől, hogy inkább azt veszem. Cserébe sokáig használom, nem divatból cserélgetem őket, hanem csak ha már szétszakadt.

2011. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%
A kérdés nem ennyire egyszerű. Orvosnak tanulok, és a gyógyszeres állatkísérletekkel teljes mértékben egyetértek. Vannak állatok (lásd laborpatkány), amit kifejezetten erre a célra tenyésztenek, tehát nem az állatvilágot károsítjuk vele, és inkább haljon meg néhány patkány, ha cserében sok kisgyermek élhet. Viszont a kozmetikai/háborús célra történő állatkísérleteket messzemenően elítélem, mert nincs értelme. Sajnos nehéz olyan terméket találni, amelyre rá van írva, hogy a kifejlesztésnél használtak-e vagy sem állatkísérletet.
2011. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha tényleg csak költségkímélésből zajlik az állatkísérlet(kozmetikumok), akkor természetesen nem értek egyet, de elsősorban ember vagyok,a saját fajomat védem, a leendő gyerekeimet, ha egy fontos gyógyszer kifejlesztésének néhány állat élete az ára, inkább ők pusztuljanak, mint egy ember.
2011. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!