Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félek minden állattól?

Miért félek minden állattól?

Figyelt kérdés

Egyedül a kutyáimtól meg a macskámtól nem félek,de egyébként minden állattól, a hangyától kezdve, a z elefántig minden állattól, de nem úgy,hogy elfutok előlük csak pl. ha egy hangya mászik rajtam, egyből lesöpröm majd elhagyom a helyszínt ahol rám mászott, egyébként szeretem az állatokat amíg a tv-ben vannak, onnantól kezdve félek tőlük.

Pl: múltkor egy törött szárnyú rigó hasított a fűben én meg azt hittem hogy valami patkány és szívinfarktust kaptam és gyors léptekkel elmentem onnan.És nagyon megijedtem.

Vannak állatok amikkel könnyen megbarátkozom de ha csak ott van akkor félek tőle, de ha valakinek mondjuk a kutyája és mondja,hogy nem bánt akkor megsimogatom meg minden.


2011. aug. 18. 00:35
 1/2 anonim ***** válasza:

ez valamilyen szinten normális, a hirtelen hangoktól vagy látványtól az ember ösztönösen fél, ez egy túlélési eszköz, még a majmoktól örököltük. Az, hogy miért tartja a legtöbb ember undort keltőnek a rovarokat/bogarakat egyéb apróságokat, ez is valamiféle védekező mechanizmus lehet.

De mindentől nem kell irracionálisan félni, elég, ha csak arra gondolsz, hogy te vagy a bolygó királya, gyakorlatilag minden állat a világon ostobább és alávalóbb nálad...még, ha ez kicsit furcsán hangzik is. Ráadásul a legtöbb esetben pl. háziállatoknál az állat jobban meg van rémülve, mint te!

2011. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egyébként biztos vmi városi lurkó lehetsz, aki nem igazán került eddig állatok társaságában :) nem kell félni tőlük, ők is csak élni akarnak, ugyanúgy mint te, meg mindenki más.

barátkozz, légy határozott, és elillan a félelem.

2011. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!