Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A vakond járatát hogyan lehet...

A vakond járatát hogyan lehet megtalálni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a túrásnál de milyen mélységben? Ravasz állatka mert 30-40cm mélységig leásva sem találtam járatot, eltömíti a járatot ahol feljött. Patronnal kifüstölni így elég körülményes.

A vakondriasztók semmit sem érnek, mostanában igen aktív az állatka, tönkreteszi a kertet.


2011. okt. 4. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha óvatosan, apránként széttúrod a kupacot, elvileg megtalálod a vakondjáratot. Egyébként vakond ellen 100%-osan hatékony megoldás tudomásom szerint nincs. ill. a vakondháló, de azt még a gyeptelepítés előtt le kell rakni. A másik, kevésbé hatásos az ultrahangos, napelemes vakondriasztó. Amíg volt ilyen a kertben, volt ugyan 1-2 túrás. De mióta tönkrement, azóta iszonyatosan széjjeltúrták a kertet!
2011. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is segített az ultrtahangos napelemes, bár néha idegesítő, mert sípolás hangot ad. bár még van, de folyamatosan helyeztgetjük át másik helyre, mert csak 1 darab van, így körülötte nincs, de a kert másik végében igen..(vagy ez nme ultrahangos? nem tudom, az OBIban lehet kapni)
2011. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutya elirtja pár hét alatt. :)

Azért is praktikus, mert a vakondok védett állat... de a kutyának mondhatod... :D

2011. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4 napelemesem van tavasz óta, 1 méterre mellette már van túrás. Az sosem volt ennyi túrás mint az idén.

Tulajdonképpen az életmódjára, technikájára lettem volna kíváncsi, hogy hogyan készíti a járatait üregeit.

Megismerni az ellenfelet, úgy könnyebb harcolni ellene...

2011. okt. 4. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

100%os megoldás: Foxi vagy foxi keverék kutya.

Nekem foxi keverékem van kiássa a vakondot. A hátránya annyi, hogy rengeteg gödör van az udvarba. :D De percek alatt be lehet temetni! :)

2011. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!