Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A csigáknak van hangja?

A csigáknak van hangja?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 14:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Pl ahogy esznek az egész hangos tud lenni. :D nekem achát csigáim vannak, és ahogy eszik a zöldségeket, és reszelik a nyelvükkel, sokszor hallom a reszelő hangot :)
2012. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Ezek szerint egy szuperszenzitív ember vagyok. A bálnák hangját valószínűleg nem hallanám, ha olyan helyzetbe kerülnék; de a csigák hangját hallottam már. Először, amikor anyukám úgy döntött, hogy megfőzi őket. Csakhogy nem forró vízbe dobta be őket, hogy szerencsétlenek szörnyet haljanak, hanem hideg vízben, és lassan megfőzte őket. Tömegesen valami vinnyogó-nyüszítő hang jött a fazékból. Ugyanezt a hangot hallottam, amikor a kertben összegyűjtöttem őket egy vödörbe, ezt befedtem egy deszkalappal: ennek a belső felére rámásztak, nekem azonban vissza kellett kaparnom őket a vödörbe, hogy megmoshassam őket a szállításig (ugyanis nem volt gusztusom megölni őket, inkább elvinni a természetbe). Ekkor ismét hallottam ezt a hangot. Nna... ha elsőre nem hittem volna fülemnek, másodjára már kénytelen voltam. Tíz év telt el a kettő között, bizonyos szempontból hülyébb, más szempontból okosabb lettem, de ez a hallásomat nem érinti. Nem vagyok csigabarát, nem szeretem őket, utálom, amikor a kertben sétálnék, és reccsennek a lábbelim alatt, megrágcsálják a növényeimet. És most még csak a házasokról beszélek, a meztelenek még látványra is undorítóak. DE: érzékelnek, reagálnak, nem csak a kocsányon lógó szemeiket, fülüket-farkukat húzzák be, ha baj van, hanem "sírnak" is (lehet, hogy csak csapatosan hallatszik). Egyszer megfigyeltem őket párzás közben, és mintha még a szájukat is összeérintették volna, úgy, mint amikor mi, emberek csókolózunk... fura dolgok ezek.
2017. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!