Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit szólnának egy kollégiumban...

Mit szólnának egy kollégiumban egy madárpókhoz?

Figyelt kérdés

Madárpókokat tartok, de jövőre másik városba megyek kollégiumba. Szerintetek mit szólnának, ha odavinnék egy pár terráriumnyit?

jogilag van valami ellenjavallat?


2011. okt. 25. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

a madárpókoknak tudtommal egyik faja sincs veszélyesnek nyilvánítva...


egyébként pedig roppant egyszerű a dolog, nem teszed ki látható helyre, hanem tartod szépen csöndben a szekrényben.

nálunk is voltak így a koleszban (nem nálam) pókok, több embernek is. volt olyan, aki kereskedett is velük, pici dobozokban voltak százával a szekrény aljában :D

2011. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lol hát szerintem amelyik állat idegméreggel védekezik az nekem elég veszélyes és nem háziállatnak való. Koleszba főleg nem, ahol olyan emberekkel vagy akik nem értenek hozzá.
2011. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

madárpóknál még emberre halálos marást nem regisztráltak.


téves berögződés ez az embereknél, hogy veszélyes, és félni kell tőle...

gondosan kell bánni vele, mint bármely állattal, akkor semmi gond nincs vele. nem kell őket bsztatni, kivenni a terkóból, meg ijesztgetni másokat, hanem csak biztosítani nekik a megfelelő körülményeket.

2011. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A veszélyes nem egyenlő a halálossal. Pók idegmérget juttat az áldozatba vagy a támadóba, magyarul megbénul az illető. Az h milyen hatása van (mely szervre főleg) attól függ hova harap.

És persze, nem kell piszkálni és nem bánt. De én is voltam koleszos ott ami baj lehetséges az meg is történik. Valaki megszivat valakit, vagy elég csak h véletlenül nyitva marad ahol tartják a pókot. Gazdáján kívül pedig szerintem nem sokan tudnák mit kell tenni ha felmászik rá egy ilyen. Automatikus reflex h le akarja söpörni magáról és kész is a baj.

2011. okt. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Tényleg veszélyes állatok, bár nem bénul le tőle az ember, és elvileg tényleg nem tehet kárt benne, de ha valaki a méreg valamely komponensére allergiás (egyáltalán nem kizárt), akkor hatalmas gond lehet belőle...


Köszönöm szépen az infókat, véleményeket!

2011. okt. 26. 17:22
 16/16 anonim válasza:

én a koleszben a Acanthoscurria

geniculata madárpókomat tartottam a szobában a szoba társaim eleve féltek tőle de aztán hozzá szoktak a tanároknak meg mindig azt montam hogy majd jővőhéten hazaviszem xD

2011. dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!