Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet egy selyemmajom a...

Lehet egy selyemmajom a háziállatom, hol tudnék venni/kapni ilyen állatot?

Figyelt kérdés

Láttam néhány youtube-os videón,hogy az ő háziállatuk egy selyemmajom(írjátok be,hogy pet marmoset monkey).Magyarországon lehet ilyen "háziállatot kapni? Vagy csak külföldön?

Egyépként már volt egy hörcsögöm(de már salynos meghalt):


2011. okt. 28. 17:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Internetről akár...
2017. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Utána néztem mennyi egy ilyen majmocska... Hát,a leg olcsóbb amit találtam az is romániában volt és 10 000 dollár alatt nem találtam...): Ami úgy át számítva több mint 16 000 000ft.. Szóval ez számomra felejtős. Amúgy a majom kereskedelem tilos. Ezeket a majmokat erőszakkal el szakítják a többiektől,vagy le lövik az anyjukat. Csoda ha egyáltalán élve ki jutnak a fekete piacról.Ha engedelmetlenek agyon verik őket.


Az állatvédők ezeket az embereket (törvényszegőket) állítják le. És az a helyzet, hogy a kis majmok emiatt lesznek agresszívak az emberekkel. Ha így van ez nem az ő hibájuk. Ők így ismerik az embereket.



Egyébként tenyésztőtől lehet venni. Aki viszonylag jól bánik velük szerencsére. De akkor is úgy kell bánni velük mint egy 4 éves kis gyerekkel. Nagyon érzékenyek.


Alap felszerelés a pelenka, a póráz, a hatalmas ketrec és a sok figyelem. Mellesleg nem hagyhatod egyedül otthon mert meg rágja a kábeleket, le veri a dolgokat. Nem ehet össze visssza és ha nincs ketrec otthon kell maradni vele valakinek hogy figyeljen rá.


Amúgy nagyon szeretik a kis gyerekeket. És ha úgy neveled jobban fogod szeretni mint a kutyádat. Ha sírsz akkor általában meg ölel, utánozza az arcodat, mindent le vesz, mindent meg néz.


Kell hozzá tartási engedély, valamint ugyan úgy oltani kell mint a kutyát. Szóval összefoglalva egy majom hatalmas felelősség és türelem. Ha majmot veszel olyan mintha gyereked lenne. Úgy is viselkedik. Főleg kis korban.

2021. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!