Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Letudná valaki írni aki...

Letudná valaki írni aki állatorvos?

Figyelt kérdés
Hogy mennyit kellet tanulnia és gyötörnie magát hogy odáig eljusson?és hogy most mennyit dolgozik kb átlagosan egy nap meg a velejáró dolgokról? már apró részleteknek is nagyon örülnék .
2011. nov. 9. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok állatorvos, de van egy kialakult képem róluk. Nekem eddig nem sok jó tapasztalatom volt velük. Sajnos nagyon kevés orvos szakosodik nagy állatokra, ami főleg vidéken hátrány. Ha valami baj van, volt hogy a kijelölt ügyeletes állatorvos közölte, hogy nem vállalja el, messze van stb vagy épp nem volt elérhető.

Sajnos az ilyen nem egyedi eset.


Azt javaslom, ha tényleg ezt a hivatást választod, akkor szívvel-lélekkel és a legnagyobb hozzáértéssel csináld. Ez szerintem egy 24 órás munka és hidd el, ha bármikor, akár ügyeleten kívül is számítani lehet rád, az sokat számít a gazdáknál, mert máskor is téged fognak hívni, ráadásul a negatív dolgok előbb terjednek, szóval erre is oda kell figyelni.

2011. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget kell gyötörnie magát, Magyarországon ide bekerülni és bennmaradni a legnehezebb, még a sima orvosin is jobb az arány.

Már a felvételinél kezdődnek a problémák, maximális pontszám, nyelvvizsga, emelt biosz, kémia.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy lehetetlen, sokan elvégzik, szeretik is, csak javasolni tudom, ha van benned kellő elhivatottság.

Azzal ilyenkor még ne foglalkozz, hogy mennyit dolgozik. Az elején, mint minden pályakezdő, körülbelül 24 órát naponta, ha el tud helyezkedni.

Aztán később már kényelmesebb lesz az egész. De meg is fizetik.

Hát, csak annyit mondok, hajrá!

2011. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :')
2011. nov. 9. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!