Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mindig fáj...

Miért van az, hogy mindig fáj amikor meghal egy állatom, de mégis kell új?

Figyelt kérdés

Már annyiszor, de annyiszor megfogadtam, hogy többet nem kell semmilyen állat, mert iszonyúan aggódtam értük amikor megbetegedtek, vbagy megöregedtek, és szenvedtek, meg orvosnál kezelték őket.

s amikor meghaltak, akkor napokig szomorkodtam, mindentől elment a kedvem.


És mégis, mindig szereztem egy új állatot, akivel eljátszottam ugyan ezt...


Miért vagyok ilyen?


2011. nov. 11. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
normális embereknél az állatok is családtagok, és egy kutya macska jó esetben hosszú éveken át társ. Lehet rájuk számítani, megvígasztalnak a maguk módján, stb stb. Normális hogy megszereted, majd sajnálod, aggódsz érte. S hogy miért kell másik? Mert nélkülük az állatbarátoknak, akik tudják mennyi örömöt adhat egy ilyen barát túl nagy űr maradna ha nem lenne mellettük egy új kutya, macska stb.
2011. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 cirmos62 ***** válasza:
Természetes, hogy fáj, ha el kell veszítenünk a szeretett állatkánkat. Elég nagy baj volna, ha nem siratnánk meg őket, ha meghalnak. Akinek ez nem fáj, ne is vegyen magához kisállatot, mert nem szerető kezekbe kerül. Én is és a legtöbb állatszerető ember így van ezzel. Nagyon sokszor megfogadtam már én is, hogy nem veszek magamhoz több állatot, de most is vannak cicáim, kutyám, papagájok, halak. Egy idő után képtelen vagyok megállni, hogy ne vegyek magamhoz állatokat.
2011. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert nem akarsz egyedül lenni. Mert szükséged van arra, hogy valaki úgy szeressen, feltétel és önző érdekek nélkül, ahogyan csak egy állat tud. Mert szeretnél neki békés, boldog életet biztosítani és gondoskodni róla és érezni, hogy fontos vagy neki.
2011. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, mindig nagyon fáj ha elveszítem a háziállatkámat, de veszek mindig újat. De én tudom miért veszek újat: azért, mert tudom hogy a következőnek is rengeteg szeretetet, törődést és boldog életetet tudok biztosítani, hogy nálam jó helyen van és lehet ha máshová kerülne, nem lenne ilyen élete, mint nálam. Így ha elveszítem a kedvencemet, hamar veszek egy újat, de ez nem azt jelenti, hogy bármelyik is pótolható, mert mindegyik más és más és mindörökre szeretni fogom az összeset! És az is igaz, hogy nem bírok meglenni nélkülük: nekem hörcsögeim és papagájok vannak jelenleg.
2011. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én kiskoromban találtam egy kismacskát, aki sajnos nagyon korán elpusztult és a szüleim utána jó ideig nem engedték, hogy bármilyen háziállatom legyen, őket is nagyon megviselte az elvesztése. szerencsére egy éve viszont a zsebpénzemből megvehettem Samut, aki egy gabonasikló. többször előfordult, hogy nem ette meg a neki vett egeret, így most egereket és hörcsögöt is tartok. a cica után nagy űr maradt, amit csak háziállatok tudnak betölteni. egyszerűen szükségem van rá, hogy valami szeretnivaló állatkáért aggódjak, nélkülük nem lenne teljes az életem. a szomorúságért pedig minden nap kárpótolnak az újabb csínytevések:)
2011. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!