Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a lovamat a rúgásról és a harapásról?

Figyelt kérdés
Nagyon sunyít. Tanácstalan vagyok. Már mindent kipróbáltam a szép szót, a határozottságot, a fenyegetést, de nem segít. Volt már vagy 40 lovunk, úgyhogy nem vagyok kezdő. de egyik sem volt ilyen. A ló nálunk nőtt fel, így rossz emlékei sem lehetnek.
2009. máj. 15. 16:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az én lovam is Pat parelli módszerrel lett lovagolva és betanítva. Várom a további ötleteidet.
2009. máj. 19. 10:05
 12/13 anonim ***** válasza:
szia, nekem van egy 4éves holsteini csikóm, korábban ő is rúgott és harapott, nagyon sok idővel és türelemmel tudtam csak megoldani ezt a problémát. Láttam, hogy az egyik válaszoló parelli-t ajánlott (tapasztalatból) ezt felejtsd el..nálunk volt egy ló akit parelliztünk..egy ideig szépen dolgozott de most rosszabb mint volt. A rúgásról annyit, hogy a csikómnak nemigen tudtam felvenni a lábait..ezt minden nap gyakorolgattam vele amíg lassan megszokta..persze kaptam addig pár rúgást ..de ma már szépen adja..amint lehajolok érte..persze ehhez kellő erő kell ..mert ha már megvan a lába, nem szabad elengedni jó pár máspodpercig, mindennap egyre több másodpercet tartani. És ami a legfontosabb, ha mégis megrúg a kezdetekben, ne büntesd meg!! maximum kiabálj vele és rántsd meg erősen a kötfékre csatolt vezetőszárat..a rántás és a karika csattanása erős figyelmeztetés a lónak. A harapás..az már nehezebb..van oyan ló amit nem lehet erről leszoktatni. Én a pálcával harapás után mindíg az orrára vágtam(persze nem túl nagyot) egy idő után amikor láttam hogy, harapni készül, csak megemeltem az ostort és fenyegetően megráztam előtte. Ma már elég ha hangosan rákiáltok amikor sunyít és észhez tér. A legfontosabb, hogy mindíg vedd észre a próbálkozásait.Remélem segítettem.
2009. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Engem is nagyon érdekelnek a válaszok!

Nekem van egy 2 éves kancám, és ha csak közelébe megyek, rögtön harap rúg na meg sunyít!

NEM TUDOM MI TÉVŐ LEGYEK!!! :(

Legutóbb tegnap előtt rúgott meg! Alig tudok a lábamra állni, mert elég rendesen eltalálta a térdem!

Nálunk semmi olyan dolog nem érte amiért haragudnia kéne ránk, nem verte meg senki, meg ilyenek!

De egy nagy lelki trauma érte! (Ez lehet a kiváltó ok!)

Az anyukája elpusztult, fél éves korában! :( És látta amikor édesapám elszállította Selymest (az anyukát).

Ez lehet hogy egy olyan trauma amit mai napig nem tud feldolgozni és valahogy meg akarja torolni, vagy fél tőlünk és ezért csinálja mindezt.

Remélem tudtok valamit tanácsolni! :)

Meg egy másik dolog, van egy 4 éves Shagya Arab csődöröm, nagyon kedves és szép ló, csak egy probléma van vele: harap! Remélem ebben is tudtok segíteni! :)

Sajnálom, hogy a kérdésedre nem tudtam válaszolni!

2014. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!