Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyek azok az állat fajok,...

Melyek azok az állat fajok, fajták, melyekből hiány van?

Figyelt kérdés
Szeretnék tenyészteni valamit, amiből hiány van, rendelkezésemre áll egy 10hektáros terület, tudnátok segíteni?
2011. dec. 18. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Panda..
2011. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A rozmárok is kihaló félben vannak..azt hiszem kicsit költséges lenne, ha ezt a fajt választanád, de lehet az ELMŰ adna neked kedvezményt, ha már a szándékod jó!
2011. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
első válaszoló. mikor beléptem én is elsőnek a pandára gondoltam:-D
2011. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valami kisebb állat? =)
2011. dec. 18. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem a jó irányból közelíted meg a dolgot.


először azt mérd fel, hogy mire van lehetőséged. mik a terület adottságai, milyen a környék jellege, milyen állatot tudnál jól eltartani, illetve beszerezni számára gazdaságosan a takarmányt, vagy éppen megtermelni azt.

lehet, hogy ha gazdag a legelő, akkor húsmarhákat tenyészteni vagy hizlalni volna a legjobb, lehet, hogy birkákkal lenne egyszerűbb dolgod, lehet, hogy ha megfelelő a terület akkor egyszerűen csak takarmányt kéne rajta termelni, és mellette tarthatnál hobbi szinten vagy önellátásra a megtermelt termény árából olyan állatot amit szeretnél.

2011. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nemhiszem, hogy marhára és birkára nagy szükség lenne, a szomszédban birkák vannak. Ezen a területen nagyon jó (gyógynövényekkel teli) fű van, meg egy kis patak fut végig a terület szélén, kicsi tó is van. De nekem az a lényeg hogy tudjam milyen állatokból van hiány, hogy eldöntsem mit tenyésszek. Struccot, meg nyulat is ajánlottak már...
2011. dec. 19. 13:38
 7/10 anonim ***** válasza:

mondtam két példát... Neked kell tudni, hogy mit tudsz a területen gazdaságosan termelni, mihez van meg mondjuk az infrastruktúra.

utána jöhet a piackutatás. mire van vásárlói igény, megéri-e termelni, stb.

2011. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
koala?
2011. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szép a terved, egy baj van vele... Azok a fajok, amik veszélyeztetettek nem szerezhetők be egy könnyen, pláne nem magánember számára. És nem is véletlenül lettek veszélyeztetettek. Nagy valószínűséggel egyedi ökológiai igényeik vannak, amit nehéz megvalósítani, ezért van belőlük kevés.


Amit én javasolnék, az esetleg ritka magyar háziállatfajták tenyésztése tartása. Ezeknek biztos jók a feltételek, akár hasznod is lehet belőle, de segítesz is ha tenyészted őket.

2011. dec. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tíz hektáron? nagyon is kihaló félben van a magyar fácán állomány A Phasianus Colchicus gondolok itt a sötét angol vadász fácánra vagy a mongol vadász fácánra egyaránt :D
2012. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!