Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért ugranak neki annak, aki...

Miért ugranak neki annak, aki arról kérdez, hogy mi baja van a kutyájának/macskájának?

Figyelt kérdés

Folyton az látom, mindegy milyen probléma van, még ha kicsinek is tűnik, hogy jópár ember csak leugatja, milyen hülye azonnal hívja az orvost, stb. Bírom ezt a hívd fel az orvost rögtön. Mikor például valaki este tíz után írja ki a kérdést, valószínűleg nem azért, mert hülye, hanem azért mert mást nem tud csinálni, hátha valaki erre téved aki tudja mi van esetleg megnyugtatja.

Nincs minden állatorvosnak non-stop bekapcsolva a telefonja, nincs mindenhol ügyeletes klinika, sőt van ahol még állatorvos se nagyon van, vagy úgy el van dugva, hogy nem is tudod hol található, és messzebbre kell hordani a kutyát, macskát.

Képzeljétek én pénteken esete hét(!) után hívtam fel azzal az állatorvost (megyeszékhely jónevű rendelő), hogy a macskámat valószínűleg elcsapta egy kocsi, mert most jött haza egy nap után és alig bír járni, fájdalmai vannak és görbe. Erre: nincs rendelés, nem érek rá, és nem is tudok mást, aki ráér. Persze, bevágtam a macskát dobozban a hátsóülésre és menetközben hívogattam az összes környékbeli orvost, akit talált a lányom a neten. De most, ha felpuffad a hasa, vagy váladékozik az orra, biztos a neten nézek szét előbb, mert mi a fenét csináljak? Biztos az a doki se jön be a rendelőjébe, aki akkor a szerencsétlen cicámat ellátta, ha azzal hívom, hogy felpuffadt a hasa a macskának.


2009. máj. 22. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sűrgös esetnél, nagyon sokat árthat egy laikus tanácsa, mégha a legjobb szándékból is teszi.

Telefonon azért el lehet érni, állatorvost, a neten is lehet találni számokat. Aki többet tud segíteni telefonon keresztül, mégha épp nem is tud fogadni vagy nagyon messze van, mint egy laikus.

De ez csak az én tippem.

2009. máj. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos olyan világban élünk, hogy sokan tökéletesnek hiszik magukat! Tudod, más szebében a szálkát, sajátjában a gerendát!!:P

Én sokat látogatom ezt az oldalt és mindig megpróbálok segíteni a lehetőségeimhez mérten.Ha egy témához nem tudok okosat, hasznosat írni akkor inkább befogom a szám!:) Hát, vannak akik nem így gondolkoznak!

Szerintem!:P

2009. máj. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Egy dologban tévedsz.

Nagyon sok az olyan kérdés, amiben az szerepel, hogy kutyám/macskám NAPOK óta, levert, nem eszik, hány, fosik, felfúvódott, váladékozik az orra.

Az állatoknál, ha ezek a tünetek látszanak, akkor az esetek 99 százalékában súlyosan beteg.

Nagyon sok olyan betegség van, aminek egyetlen tünete ezek közül valamelyik, és a betegség órákon belül halálhoz vezet.

Pl. kutyánál babesia, parvo, gyomorcsavarodás.

Ilyenkor sokszor tényleg orákon múlik a dolog. Ha egy babesiás kutyát az első tüneteknél (kóvályog a kutya, nincs étvágya) elviszem az orvoshoz, akkor simán megmentik. Ha megvárom a másnapot és a tünetet, hogy sötétet pisil, akkor már csak 30 % az esélye, hogy meg lehet menteni.


Szerintem az állattartás alapszabálya, hogy (ugyan úgy mint a gyerekorvosom és az ügyelet telefonszáma), az állatorvos és az állatorvosi ügyelet száma is fel van írva. Hogyha szükségem van rá, akkor tudjam hová fordulhatok.

Nem tudom vidéken hogy van, de én az állatorvosomat éjjel-nappal hívhatom, és ha ki van kapcsolva a telefonja, akkor bemondja a gép, hogy kit hívhatok helyette.

Minden megyeszékhelyen van éjjel-nappali ügyelet is. Ez fent is van a neten, mindenki megtalálhatja, de az állatorvosa is tud ebben segíteni. De ennek már otthon fel kéne írva lennie. Szerintem.

És igenis bemegy a doki a rendelőbe. Az enyém is volt, hogy éjszaka felhívtam és mondta, hogy indul a rendelőbe, vigyem a kutyát és volt amikor kijött, hogy először megnézze itthon és eldöntse, hogy be kell-e mennünk.

Tehát sokan alábecsülik a tüneteket és még többen nem hiszik, hogy a doki azért van, hogy állatokat gyógyítson.

2009. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Magyarország állattartói nagyon különböző állattartó kultúrákat követnek. Az európai állattartói kultúra követői elfogadják a felelős állattartás szabályait. Ebbe beletartozik az, ha az állatomnak valami baja van, akkor felhívom az állatorvost vagy elmegyek hozzá vagy házhoz hívom. Nem fér bele, hogy napokig nem látja orvos ilyen esetben. Tehát itt a két kultúra ütközéséről beszélünk, ebből adódnak a konfliktusok.
2009. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

7:18-asnak uzenem: sajnos sok allatorvos nem tudja, hogy azert van, hogy allatokat mentsen! Sokan kozuluk nem ertik, hogy allatorvosnak az (kellene) menjen, aki hivatasbol csinalja majd!!! Mert az allat az nem szamitogep, ha kesz vagyok, kikapcsolom. Csak egy eset: az orrom elott elutottek egy macskat, persze a gazolo tovabbment, en nem tudtam otthagyni a szenvedo allatot az uton, magamhoz vettem, beletekertem a puloverembe, es elindultam allatorvost keresni. Este 10-kor.

Egyet sem talaltam. Vege a munkaidejuknek, nem elerhetoek, a non-stop klinika is zarva... es a cica szenvedett. Es nem tudtam rajta segiteni. Ugyhogy ilyen esetben meg a laikusok segitsege is tobb, mint a semmi!

2009. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!