Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha születésekor örökbe fogadné...

Ha születésekor örökbe fogadnék egy kisoroszlánt, akkor az felfalna minket nagy korában? Vagy bántana? Az ösztönök miatt.

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha hülyeség lett, de mindjárt hajnali 2 óra:DD
2012. jan. 8. 01:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ örökbefogadás neten pl állatkertekben hogy gondozók nevelik, vagy úgy hogy Nálad?:D

Mert a 2. lehetetlen:D

A gondozós ötlet meg míg kicsi beengednének talán, de ha nagy szerintem csak kívülről nézhetnéd, mert a vadállat az vadállat, és egy oroszlán nem épp csöpp, nem kockáztatnának.:D

Ez saját vélemény:D

2012. jan. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát hogy nálam nevelkedik :) tudom, lehetetlen :D de most ettől tekintsünk el:)
2012. jan. 8. 02:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is olyan régen a national G-on volt egy sorozat az "állatok támadásairól"

Itt volt egy eset,amikor az anyuka és élettársa a 8 éves lányuknak szülinapjára oroszlánkölyköt vettek.Alig pár hetes kölyköket.(kettőt kapott) Mutattak fényképeket,hogy a kislány ott alszik az oroszlánok között,meg velük játszik.Pár hónappal később külön ketrecben voltak az állatok.A lány éppen etette az egyik oroszlánt aki megtámadta.A kislány belehalt a sérüléseibe.A lényeg az egészben az volt,hogy szakértők mondták,hogy a nagymacskák,és a ragadozó állatok előbb utóbb nagy károkat okozhatnak az embereknek több okból is.

Minden serdülőkorban lévő állat kii akarja harcolni magának a rangját.Ami két oroszlán között is komoly harc,egy embernél végzetes lehet.

Az ösztön mindig előjön..


Volt már arra is példa,hogy a gondozóját támadta meg..

2012. jan. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elza és kölykei,c,könyvet és van még pár olvasd el.
2012. jan. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Oroszlánhűség az első része, az Elza és kölykei a folytatás. Igaz történet, naplóregények. Klasszikus. :) De ők nem bárhol, hanem Afrikában nevelték fel azt a kisoroszlánt, és visszaszoktatták a vadonba. :)
2012. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogyha szakképzetlen kezekbe kerül, akkor szinte elkerülhetetlen a baleset, támadás.

Ha viszont hozzáértő gondoskodik az állatról, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy probléma lesz, de mindig megvan a lehetősége egy támadásnak egy ilyen állat esetén.

De például itt egy videó, ezt az oroszlánt a 2 srác nevelte fel, aztán rehabilitálták és elengedték, majd egy év múlva újra találkoztak:

http://www.youtube.com/watch?v=drw01bgQa_w&feature=related


Tehát ők sem agyatlan ragadozók, nevelhetőek, de az ösztönök nem kiirthatóak.

2012. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És itt az ellenpélda, 3:00-tól.

http://www.youtube.com/watch?v=IMycr1i1bLI

Mondjuk ezek meg is érdemlik, mindig is utáltam a cirkuszokat, már kiskoromban is tudtam, hogy nem természetes, amit ezekkel az állatokkal csinálnak, sőt, megalázónak találtam. Ez az állat sem azért támadott, mert fel akarta falni, hiszen akkor már halott lenne az ember. Egyszerűen ilyen helyzetbe kényszerítették szerencsétlent, meg is lett az eredménye.

Tehát nem feltétlenül bántana, sok oroszlánt nevelnek emberek. Viszont tisztelettel és odafigyeléssel kell bánni velük. És persze nem háziállatként tartani, hiszen vadállatok.

2012. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A tigris az az állat ahol fél éves kor után ( ivarérettség) már az ember automatikusan vadnak számít, míg az oroszlán falkaállat lévén, gyakorlatilag mint a kutya képes együtt élni az emberrel. természetesen komoly szakértelem szükséges, mert nem pár kilós állatról beszélünk, ha elveszítjük a kontrollt felette akkor történhetnek támadások, ahogy a kutyáknál is megesik ez ha rossz kezekbe kerül. itt is csak annyira lehetséges. (persze a domesztikáció változtatna idővel az állat tulajdonságain, és hosszabb távon és egy kezelhetőbb állatot kapnánk, ha elkezdenénk szelídíteni az oroszlánt.) az ösztön megmarad ugyan, de képes az embert falkatagként kezelni. magyarul nem zabálna fel :D
2012. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!