Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet átvenni a vezérsé...

Hogyan lehet átvenni a vezérséget lótól?

Figyelt kérdés
Bocsi nem tudtam jobban megfogalmazni a kerdést, de a lényeg az lenne, hogy sok helyen írják, hogy nem szabad hagyni, hogy a ló legyen a főnök. De hogy ezt hogy érjük el azt még sehol se találtam meg. És ugye mégse lehet "ki az erősebb" alapon megküzdeni egy 5-600 kg-s állattal...
2009. máj. 24. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igazad van,a ló és az ember nem tartozik egy súlycsoportba!Mégis látok megoldást,de ehhez el kell olvasnod Monty Roberts legalább két könyvét.Az egyik a Shy Boy,a másik Az igazi suttogó.Rengeteget fogsz tanulni ezekből a könyvekből.Nekem is van lovam,és észrevettem,hogy mozdulatokra jobban reagál mint hangra.Véletlenszerűen használtam a lovak közötti testbeszéd néhány elemét,amit a lovam megértett és reagált is ezekre,de minderre csak ezen könyvek elolvasása után jöttem rá!Mindenesetre,ha a lovad szemtelenkedik veled,állj szemtől-szembe vele és folyamatosan nézz a szemébe,ne fordítsd el a tekinteted,bármerre mozdul a ló.mindig szembe és mindig a szemébe!Ez azt jelenti az ő olvasatában,hogy rosszat csináltam,el akarnak űzni a csapatból.Ez a ló számára nagy veszélyt jelent,hisz csapatállat.A fent említett könyvekből mindent megtudsz,az írója IGAZI SUTTOGÓ!
2009. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ugyan még nincs lovam, pontosabba nincs még itt (2 hét múlva érkezik), de már több könyvet is olvastam a ló tartásával kapcsolatban és mindben ezt írták, de bővebben sehol se fejtették ki hogy ez pontosabban mit is takar.

Ezeket a könyveket (amiket te ajánlottál) nem lehet véletlenül valahol az interneten megtalálni vagy letölteni?

2009. máj. 24. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztosan le lehet tölteni,és el lehet olvasni,videokazettát,oktató felvételeket és ismertető anyagokat is lehet rendelni a www.montyrobert.com címen.Árat ne kérdezz,nem tudom.A Shy Boy című könyv egy vad musztáng erőszak nélküli belovaglásáról szól elsősorban,erről a BBC készített dokumentumfilmet,nem sikerült megszereznem,hátha neked sikerül.Tavaly volt Magyarországon is bemutatója,idén ápr.11-én vetítették a DunaTV-n.Próbáld meg megkeresni az arhívumában Suttogások és nyerítések címszó alatt.Van magyar oldal is,a www.montyroberts.hu.nem tudom,lehet-e ott szakirodalmat rendelni.Fantasztikus ürge lehet,hatalmas tudással.
2009. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Tudod, már jó sokat ráköltöttem a lóra, amin lehet próbálok spórolni. Egyébként mások válaszát is várom, ha tud valaki valami okosat mondani!
2009. máj. 25. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 15 éve lovazok , de nem nagyon foglalkozok ezekkel a patt-parellis dolgokkal mi dijlovaglásba/ugrásba versenyeztetjük a lovakat de szerintem semmi köze az alapvető kiképzésben. Én sokkal fontosabbnak tartanám a "fönséges" helyett az alapvető tiszteletet. Szerintem egy egyszerű lovaskönnyben elolvashatod az ezekkel kapcsolatos infókat vagy a "lovak belovaglása" c. alatt pontosan mutatják az e fajta tisztelet kialakulását . Hát sok sikert remélem h segítettem !
2009. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!