Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen cégek végeznek állatkís...

Milyen cégek végeznek állatkísérleteket?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Úgy döntöttem nem vásárolok olyan termékeket, amelyeket állatokon tesztelnek. Sajnos nem tudok kiigazodni a különböző oldalakon található listákon. Az olyan termékek mint pl.:

Avon, MAC, Estée Lauder fel vannak tüntetve kísérletező, és a nem kísérletező listán egyaránt. Elképzelhető, hogy én néztem félre valamit, de nagyon örülnék, ha megbízható listát tudnátok mutatni. Köszi mindenkinek!


2012. jan. 11. 13:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Listát sajnos nem tudok adni, de engem is érdekelne. A legbiztosabb, ha olyan terméket veszel, amin fel van tüntetve, hogy nem tesztelték állatokon. Szerintem. Az biztos, hogy a kézzel, krisna tudatú hívők által készített szappan ilyen. Elvileg a Rossmannban kapható Evelin termékcsalád is.

Akkor a Himalaya termékeket sem tesztelik.

A DM Alverde termékcsaládjára az van írva, hogy vegán. Azt tudom, hogy állati eredetű összetevőket nem tartalmaz, de azt nem tudom, hogy állatokon kísérleteznek-e vele.

Elvileg az Oriflame-termékeket sem tesztelik állatokon.

Meg még a Cora-ban láttam ilyen termékeket, a nevét nem tudom, de héber betűkkel volt ráírva minden.

2012. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nincs listám nekem sem.

[link] Ők nem tesztelnek állatokon.

2012. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ilyen listák léteznek, meg olyanok, is, amikben bizonyos cégek kijelentik, hogy ök nem végeznek állatkisérleteket. De ehhez tudni kell, hogy az utóbbiak azért tehetnek ilyen kijelentést, mert nem ök végzik a kisérleteket, hanem általuk megbizott más cégek, ök csak az eredményeket használják fel. Olyan nagyobb mennyiségben gyártott termék nincs, amit nem tesztelnek állatokon. Legfeljebb nem lehet azonnal látni, hogy ki tesztel az adott termék esetében.

Ha nem akarsz semmi ilyet használni, akkor maradnak a természetes szerek (gyógynövények - NEM kivonatként, hanem száritott vagy friss növényként, természetes olajok, ásványok), minden iparilag feldolgozott terméknél kötelezö tesztelni, és az elsö fokozat minden esetben állatokon történik.

2012. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat, nagyon kedvesek vagytok! Nem lesz könnyű, de mindenképp megpróbálok kísérletmentes termékeket használni. Jó érzéssel tölt el, hogy vannak még olyan emberek, akik szívükön viselik a védtelen állatok sorsát. :)
2012. jan. 11. 14:05
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


A Dm-ben és a Rossmannban is lehet ilyen samponokat, balzsamokat, arckozmetikumokat kapni, én is ilyet használok, egy kis növényes jel van a hátulján, és az van ráírva, hogy 'suitbale for vegans'.


És egy hasznos link: [link]


És örülök, hogy te is törődsz ezzel, nagyon szép dolog, csak így tovább!

2012. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az Orfilame is nagyon jó, ahogy a link is írja.
2012. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mennyivel könnyebb lenne ha minden terméken fel lenne tüntetve :/ Vagy az is nagy segítség lenne, ha egy olyan listát állítanának, ahol részletekbe van szedve. Pl.:

Samponok:... Kozmetikumok:... stb.

2012. jan. 11. 16:02
 8/21 anonim válasza:

Itt megtaláljátok az állatokon kísérletező cégek listáját

[link]

2012. jan. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
10%
Hmmm...érdekes gondolatmenet. Nos, most sokan lepontoznak majd de szerinted miért próbálják ki a kozmetikumokat állatokon mielőtt a boltok polcaira kerülne? Ha ők teszem azt elpusztulnak, allergiás reakciót vált ki náluk akkor addig javítanak az adott terméken ameddig tökéletes nem lesz, vagy legalábbis nem mérgező. Most képzeld el azokat amiket rajtad próbálnak ki...vagy túléled vagy nem. De ha jobban megnézed rájössz, hogy az összes nagy, neves márka állatkísérleteket végez, viszont abban biztos lehetsz, hogy hacsak allergiás nem vagy valamelyik összetevőre akkor semmi bajod nem lesz tőle, ellenben a nevesincs sz@arokkal.
2012. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló: én a krisna tudatú hívők által, kézzel készített szappant szoktam venni, és biztosra veszem, hogy ők semmilyen állatkísérletet nem végeznek! És a szappanuktól sem nekem, sem a gyerekeimnek semmi baja...
2012. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!