Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen cégek végeznek állatkís...

Milyen cégek végeznek állatkísérleteket?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Úgy döntöttem nem vásárolok olyan termékeket, amelyeket állatokon tesztelnek. Sajnos nem tudok kiigazodni a különböző oldalakon található listákon. Az olyan termékek mint pl.:

Avon, MAC, Estée Lauder fel vannak tüntetve kísérletező, és a nem kísérletező listán egyaránt. Elképzelhető, hogy én néztem félre valamit, de nagyon örülnék, ha megbízható listát tudnátok mutatni. Köszi mindenkinek!


2012. jan. 11. 13:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló: Nos, sok igazság van abban amit írsz. De kezdjük ott, hogyha olyan anyagokat használnának összetevőnek, amiknek csekély, vagy egyáltalán nincs veszélye ránk, már nem lenne probléma. /Lásd: bio, vegán, természetes smink, kozmetikum/ Ha nem lenne veszélyes, nem kéne tesztelni. Ennyit erről. Rengeteg olyan kozmeikai cég van, amelyik nem használ ilyen összetevőket. Ilyen pl. a nagy kedvencem, az Yves Rocher. Kérdem én, ők miért tudják ezt megtenni? Iszonyúan érzékeny a bőröm. Évekig használtam a különböző /állatokon tesztelt!/ kenceficéket, orvos által felírt készítményeket, amiktől egyre rosszabb és rosszabb lett a bőröm, pedig rengeteg pénzt költöttem rájuk. Megunván ezt, érdeklődni kezdtem a természetes kozmetikumok iránt. Láss csodát, lassan fél éve semmi baja a bőrömnek. Ha nem az állatok védelme miatt, SAJÁT MAGATOK EGÉSZSÉGÉÉRT is megéri váltani! Nem tudjuk mit kenünk magunkra. Azok a krémek, testápolók, samponok, amelyeket évekig használunk minden egyes nap, nem egy-két nap alatt fognak rossz hatást kifejteni, lehet hogy évek alatt. Olyan kémiai anyagokkal rakják tele, amik egy egészséges bőrön is kárt okozhatnak. A kísérletek egyébként nem biztosítanak, hogy 100%-osan megbízható az adott termék. Letesztelik tegyük fel 1000 állaton, átmegy a vizsgán. Ok. ÉS? Én nem egyszer fogom felkenni, hanem naponta akár 2x is. Használtam egy bizonyos pattanás elleni krémet,(nem szeretném megnevezni) aztán egyik napról a másikra olyan foltok lettek az arcomon tőle, hogy fél évig gyógyszereket kellett szednem. Amit persze a vesém, a gyomrom, a májam bánt. Azt mondták, nem vagyok allergiás egyik összetevőjére sem, CSAK telítődött a szervezetemben, és örüljek annak, hogy így kiütött. (hah, de jó nekem :/ ) Én nem szeretnék senkit befolyásolni, és tiszteletbentartom mindenki egyéni véleményét. Lehetünk itt ellene, vagy mellette, nekem nem mindegy mit kenek magamra, és miért adok ki több ezer forintot. Az sem mellékes, hogy hány ezer állatnak kell meghalnia azért, hogy én szebbnek, karcsúbbnak érezzem magam. Sorry ha túl sok voltam, de szívügyemnek érzem a dolgot :) További szépeket nektek!
2012. jan. 14. 15:55
 12/21 anonim ***** válasza:

Állatokon tesztelt Cégek:


Clorox,Colgate, Palmolive,Jonhsons,Clean & Clear, Neutrogéna,Listerine,Loreal, Maybeline,May Factor,Olay,Oral-B,Pantene,Visine,Tide,OFF,Veet,Gilette,henkel, Vanish,Schwarzkopf,BaBa,Vichy,Garnier,Duracell, Braun, Ariel, Lenor, Mr Proper, Jar, Bonux, Pampers, Head&Shoulders, Herbal Essences, Shamtu, Wash&Go, Blend-a-med, Blend-a-dent, Old Spice, Oil of Olay, Secret, Allways, Alldays, Tampax,Calgon, Calgonit, Cillit Bang,Strepfen, Nurofen,Scholl,Raid, Mr. Muscle, Pronto, Brise, Oust, Baygon, Autan, Duck,

Axe,  Dove, Lux, Rexona, Signal, Sunsilk, Hyperdol, Cif, Domestos, Flóraszept, Coccolino, Algida,Bertolli, Delma, Flora, Globus, Knorr, Lipton,Rama


Nem tesztelt állatokon:


Abercrombie,Essential, Estée Lauder,Got2b,M.A.C.,Urban decay,Benetton,Chanel,Clinique,dm,Yves Rocher,Wella,Nivea,Eucerin,Labello,Malu wiltz,Lancome,Alverde, Essence,Oriflame,Avon,

:)

2012. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Biztos hogy van több is én ennyirő tudok
2012. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Bocsi most tudtam meg hogy már a Nivea termékek is állatokon teszteltek :/
2012. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
KEdves utolsó: ezek a cégek, amelyek (állítólag) nem végeznek állatkisérleteket, azért nem teszik, mert más cégeknek adják ki vizsgálatra a termékeket, és azok végzik el ezeket a kisérleteket - de a termék ugyanúgy állatokon lesz tesztelve, csak más cég neve alatt.
2012. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
igen tudom :/ és ez élég szomorú
2012. júl. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ebböl viszont az következik, hogy nem kapsz olyan terméket, amit nem teszteltek állatokon.

De ez elvileg nem lenne annyira baj, ha csak a tényleg szükséges kisérleteket végeznék el, és nem ugyanazokat minden cég újra, hogy a terméket drágábban lehessen forgalomba hozni. Ugyanis pl. egy bizonyos szerre allergiatesztet végez minden cég, ami évente több ezer fölösleges tesztet jelent, mert ha egyzser megvan az eredménye, akkor az érvényes máshol is.

2012. júl. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
hát azért szerintem nagyon is baj hogy az állatokon kísérleteznek
2012. júl. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

12/19!

A felsorolt listából szinte mindenki tesztel!

a nivea, eucerin, labello Beiersdorf termék, aki tesztel.

Estée Lauder teszel! Ővé pl a Mac, Clinique.

Loreal teszel, ővé pl a Lancome.

Schwarzkopf teszel mint tudod, ővé pl: Got2b

Procter&Gamble tesztel: ővé pl a Wella

Az Essential-t nem nagyon értem, melyik cég?

Chanel úgy néz ki, sajnos tesztel: [link]

Yves rocher: kínában tesztel az anyacég

Urban Decay: Loreál! Ők tesztelnek! [link]

Alverde is tesztel!

Artdeco tesztel:ővék pl a Malu Witz

Oriflame, és az Avont is tesztelőnek mondják, de ezt nem tudom biztosan.

A fenti listádból, amelyik NEM teszel:

DM, Essence!


2/19 válaszoló:

A Gerovital-t lehet kapni rossmannban is, viszont FARMEC termék, és sajnos nem találtam semmi megbízható információt, hogy nem tesztelnek állatokon, és nem is teszteltetnek!


3/19

Van amit tesztelnek és fognak is, pl gyógyszerek, mert muszáj. A kozmetikai iparban ma már mesterséges élő szöveteket használnak, nem véletlenül tíltják be az állatkísérleteket ebben az iparágban. Teljesen feleslegessé vált a mesterséges szövetek megjelenésével, sok az önkéntes is, ráadásul a PETA egyik fő kifogása - ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ne kínozzanak állatokat - az volt, hogy igaz ugyan, hogy ki tudnak zárni dolgokat bizonys tesztekkel, de egy kutya vaginája nem feltétlenül fog úgy viselkedni mint egy emberé. Hiába tesztelnek állatokon, amikor egyáltalán nem biztos,hogy emberen is ugyanez a reakció!

Az én személyes véleményem az, hogy felesleges ilyen olyan kencék miatti állati tesztek. Nem mellesleg a Peta adatai szerint, a tesztekből befolyt összeg nagy része hadiiparba megy, és alig pár százalékot költenek csak gyógyszertesztekre..

szóval ez is csak egy üzlet! Csak ebben állatok szenvednek FELESLEGESEN!

2014. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A coca cola a Monsanto tulajdonában van, ők kísérleteznek állatokon, fő profiljuk a génmódosítás.
2014. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!