Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van közöttetek olyan, aki...

Van közöttetek olyan, aki megbánta, hogy állatot tart?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy bicskanyitogatóan hangzik a kérdés, de már nagyon el vagyok keseredve. Lakásban tartunk két cicát, imádjuk őket, mindent megkapnak (szeretet, prémium táp, oltások, játékok), és rengeteg örömet okoznak, de sajnos legalább annyi bosszúságot is. :( Persze soha nem válnék meg tőlük, de nagyon sokszor gondolok arra, hogy még egyszer biztos nem vállalkoznék ilyesmire. Kíváncsi vagyok, mások is éreznek-e így, vagy csak nekem nem jön össze a felhőtlen állattartás?
2012. jan. 11. 15:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem! Tudd, hogy a bosszúságokról csakis Te tehetsz. Mivel a kérdésedből kiderül, hogy amikor megvetted az állatkákat, nem néztél utána alaposan, hogyan kell macskát tartani.
2012. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
0%
Minden egyéb háziállat csak élősködő. xD Inkább magamra költők minthogy ilyen élősködő állatokra.
2012. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Hát én nem úgy fogalmaznék, hogy megbántam. Imádom a teknőseimet, sosem válnék meg tőlük.

De bizony bűntudatom az van folyton, mert nincs rájuk elég időm. Mikor kaptam őket, kisiskolás voltam, most már dolgozom, megváltozott az életem. (16 évesek)

Gond akkor is, ha el akarok utazni, vagy ha esetleg egyszer sikerülne külföldre költözni. Mi lesz akkor?? Nem tudom...

Szóval, imádom és szeretem őket, de ha nem lennének állataim, most biztos nem vennék magamnak semmit.

Így, ebben a helyzetben igyekszem megtenni, amit tudok, és remélem persze, hogy még rengeteg ideig fognak élni.

2012. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Megbánni nem bántam meg, nekem egy görényem van,de szerintem soha többet nem veszek maximum csak kutyát. Mert mikor dolgozik az ember, nincs elég ideje foglalkozni vele. Én így is rászánok minden nap másfél órát, de majd ha gyerekem lesz ennyi nem fog neki jutni.Ennek ellenére imádom őt és mindent megkap,ami az egészségéhez és szórakozásához kell!
2012. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem, én soha nem bántam meg.

Az előző válaszoló teknősös problémáját speciel nem értem, nekem van otthon 25 éves ékszerteknősöm, hetente egyszer kap enni, ezen felül nem igényel semmilyen törődést. Mondjuk ő speciel szabadon van a lakásban, mehet, amerre lát :) Ennél nem is kell több neki, nem tudom, hogy mit foglalkoznál még vele. Elutazásnál is 2-3 hetet simán kibír egy ilyen idős teknős. Mondjuk ha görögteki, akkor teljesen más a helyzet.


Na de visszatérve a témára, ezen felül halaim vannak, már 3-adjára költözök velük (albérlet), nem egyszerű több száz liter vizet cipelni. De megéri. Mondjuk őket is 20 éve tartom.

2012. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
És én a körülményeimet ismerve választottam kedvenceket, például kutyát nem tudnék tartani, ezért nem is teszem.
2012. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Ennyi erővel, vagyis ilyen gondolkodással sose legyen párod se és senki melletted, mert az emberek is ugyanúgy okoznak örömöt és bosszúságot is. Akkor az sem neked való.

De tényleg, nem értelek. Nekem vagy 20 éve vannak macskáim, volt hogy 9 volt egyszerre de nem okoztak bosszúságot sose. Jó, tény hogy nem szerettem mikor még kicsik és rosszak voltak, és percre sem álltak meg, és mindennel játszottak, a függönyöket leszaggatták. De ekkor sem gondoltam arra hogy akkor soha többé utánuk nem lesz macskám. Szóval én nem értelek. Neked mi az ami ennyire bosszantó bennük?

2012. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves első, 25 éves vagyok, és mióta az eszemet tudom voltak macskáink, semmilyen más állatot nem ismerek jobban a macskáknál, ezért is döntöttem mellettük.

Lehet, hogy az én hibám, de kicsit frusztrál, hogy az állandó takarítás mellett majd' mindennap szőrt találok az ételben mert egyszerűen alig hagyják magukat fésülni - pedig van furminator (bár ez legyen a legkevesebb, engem már nem zavar, csak ugye a vendégek); hogy a prémium táp mellet korpásodik a bundájuk, hogy a törzskönyvezett, egészségügyi garanciás macskám olyan beteg lett ivartalanítás után, hogy egy hét alatt több mint 100 ezer ft ment a kezelésére; hogy két db naponta takarított alom mellett valamelyik az ágyba vizel és ürít, és nem tudok rájönni miért csinálja, stb... :( Elnézést a kirohanásért, de mostanában ez így sok volt egyszerre.

2012. jan. 11. 15:58
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem bántam meg,nekem nyuszim van.

Persze van olyan,hogy így le kell mondani pl egy nyaralásról,mert nem tudom kire bízni.A család megy,én maradok.:D De tudtam,hogy mire vállalkozom és így nem okoz bosszúságot.Főleg,hogy vagy másfél,2évet vártam arra,hogy végre legyen kisállatom.

Majd,ha megfelelőek lesznek a körülmények,szeretnék egy kutyát is.

2012. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Milyen az alomtálcád?
2012. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!