Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elítélitek a vadászatot? Miért?

Elítélitek a vadászatot? Miért?

Figyelt kérdés

2012. jan. 14. 13:46
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
85%

Az őskori vadászatot, mikor az életben maradásért vadásztak az emberek, nem.

Azt, hogy sportból ölik az állatok, igen.

2012. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
55%

Igen. Mert fájdalmas úton ölik meg az állatokat, amik sokszor órákig szenvednek miután meglőtték őket.


Másrészt a vadászok többsége, az egy gusztustalan, primitív, agresszív állat. Lásd Semjén Zsolt. Ha ilyen emberek csinálnak valamit, az biztos nem helyes.

2012. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
állatokat*
2012. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
79%
Amikor ÉLELEM szempontjából, akkor nem. De ha valaki azért, hogy legyen egypár csicsás agyara a falon, meg muflonfej, szarvasfej, azt igen, elítélem.
2012. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

és belegondoltatok már ezekbe?

- ha nem lennének vadászok, vadászatok stb akkor olyan mértékben elszaporodnának, hogy az "tönkretenné" az erdő- és mezőgazdaságot? ( VADKÁR) mert bizony a pici bambi baromi sok dolgot felfal.


- a vadászaok azok, akik pl. a vadbetegségek terjedését gátolják? Veszetség, stb.


Ez csak pár indok a védelmükben.


( Amúgy az állatok lelövése nem fájdalmas és elhúzódó. A cél az, hogy minél gyorsabban, minél fájdalommentesebben ejtsék el az állatot. És a vadász tiszteli a vadat. )

2012. jan. 14. 13:55
 6/48 anonim ***** válasza:
92%

Nekem rossz élményeim vannak a vadászattal kapcsolatban,hajtóként vettem részt benne.

És félalkoholoista, hőbörgő,zsákot csináló,hajtó mellé lövő,vadat elhibázó(vagy rosszul meglövő) pirosképű emberekkel találkoztam akkor és ott.

Ez a kilencvenes évek közepén volt.

Azóta ,és az előtt milyen volt vagy lett nem tudom de akkor amit láttam elég volt.

Lehet naiv vagyok de sokkal több tiszteletet és precizitást vártam volna ,fegyverrel, élettel,ne játsszon senki, még ha az "csak" egy nyúl is.

Összességében az a válaszom ,nem ítélem el,de jobban megnézném az illetékes hatóságok helyében kinek adok a kezébe puskát.

2012. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
21%

Nem.

Ha kiszalad az útra és félrerántom a kormányt elütök valakit (esetleg meghal) akkor is szegény bambi???

2012. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
66%

Igen, elítélem. Nemrég volt az egyik rádióban ezzel kapcsolatban interjú. És szörnyű, hogy mit hallani.

Kitömött rókákat öltöztetnek fel VADÁSZNAK - 2 lábra állítva, puskával a kezében. Borzalmas.

Darwin- természetes szelekció. Nem véletlen fogalom az utóbbi.

2012. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
90%

Az megint más ha egy hivatásos vadász,akinek nem csak ez a dolga kilő egy vadat,mert beteg,túlszaporodott stb....

Megint más,ha jön egy ilyen Stohl féle és mèg fizet is érte,hogy lelőhessen egy állatot élvezetből,a gyilkolás öröme miatt.Mi abban az élvezet,hogy 200méterről kilövök egy vadat.Fogjon egy kést és küzdjön meg egy medvével.így a medvének is van esélye és ez valóban bátor tett.

2012. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
70%

Nem, sőt támogatom is bizonyos méretekben!


De mielőtt elkezdeném az okaimat kifejteni, szeretnék reagálni egy kedves tudatlan sötétzöld hozzászólására!


"amik sokszor órákig szenvednek miután meglőtték őket"


És ezt honnan a jó égből szedet, kis angyalom? Ebből látszik, hogy a nagyokos állatvédők döntő többsége azt sem tudja, miről prédikál.

Egy vad, általában a lövést követően fél percen belül (30 mp!!) elpusztul, és ha az adott élőlény többet szenved ennél, (kb 2-3 perc) akkor az illetékes hajtó, aki összeszedi, az köteles a helynek és szituációnak lehetősége szerint a lehető leghumánusabban kioltani az életét. (kb 10 mp)

De ha 10 lelőtt apró vadból 1 3 percnél többet szenved, akkor sokat mondok!


Miért jó a vadászat?

-segít a betegségek megfékezésében, hogy a vadakon előforduló kórokozók ne terjedjenek szét az egész állományban, vagy ne adj isten, a háziállatok között.


-Korlátok között tartja a kártékony állatok (pl róka, nyest) populációit, hogy a nagymuter csirkéit ne nyírogassa ki, csak úgy jó szándékból.


-Remek élelmiszerszerzés. Nem tudom, az itt hozzá szólók ettek-e egy jó vadpörköltet, de a teszkós csirkét, ami egy

ketrecben tölti le az egész életét, annyi helyet elfoglalva, mint maga az állat, biztos két pofára zabálják. Tehát az állatok számára is elfogadható.


- Annyi pénzt kell érte fizetni, hogy ihaj... Abból a pénzből, amit befizetünk, abból óvják az erdőket,és a természetet. (főleg a külföldi nemzeti parkok)



"A vadászok őrült gyilkosok."

Ez a kedvenc érvem... Ez nem a Vuk, és nem is az újkorban elkövetett mészárlások, ahol százával vágták le az állatokat, majd hagyták megrohadni.


Ez nem mészárlás, ez vadászat. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg embernek megváltozna a véleménye, ha csak egyszer, egyetlen egyszer részt venne egy ilyen eseményen.

2012. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!