Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki ítéli el a vadászatot, és...

Ki ítéli el a vadászatot, és ki nem? Indokot is!

Figyelt kérdés
Egyenlőre nem mondom meg, hogy én mit gondolok, mert akkor az alapján fogtok dönteni :D
2012. febr. 5. 23:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
Én biztos nem döntök az alapján. :) Engem nem tudnál befolyásolni.
2012. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Először is érdemes tisztázni pár dolgot:


A vadászat számomra azt jelenti, hogy szervezett formában, felelősséggel és szakértelemmel végzett vadgazdálkodás folyik egy adott területen, ahol az időszak, és a terület adta lehetőség szerinti vad vadászata történik.


Ez nem jó vagy rossz, hanem szükséges.


Ezzel szemben nem mindenhol így működik a dolog, országos viszonylatban. Ítélkezni meg csak a tudatlanok szoktak. Sokkal egyszerűbb mint utánajárni, és megérteni valamit.

2012. febr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Egy szép szarvast vagy őzet én is sajnálok, de a fácán nagyon jó étel. Szóval az nem mindegy, hogy mire is vadászunk?
2012. febr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Attól függ.

Amíg valaki évente egyszer elmegy lőni egy kacsát, addig azt mondom, egészségére.

De őszintén szólva nem tartom túl sportszerűnek a vadakkal szemben. Odamész egy puskával, kinézed, agyonlövöd, szerencsétlennek meg esélye nincs.

Pláne ha még kutyát is eresztesz a nyakába. :)

2012. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

ÉS még hozzáfűzném: ha meg is eszed, még ésszerű.

De aki lelövi és otthagyja... ne adj'Isten feltűzi a falra.

Na, akkor maradok az előbbi véleményemnél :)

2012. febr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jólvan, látom vannak még itt értelmes emberek :)


Első válaszoló: Okés, nem rád gondoltam ;D


Második válaszoló: Látom, tisztában vagy a dolgokkal :) Énis teljesen így gondolom! Apukám vadász (hivatásos, és vadőr), és nem lövöldözget szanaszéjjel-összevissza, hanem csak a szükségeset :)


Harmadik válaszoló: Igen, a fácán valóban finom, de nem mindegy azért, hogy mire lövünk, mert például a védett állatokra nem szabad!


Én nem ítélem el a vadászatot addig, amíg normális körülmények között zajlik, és az ember nem a végtelen öldöklésért csinálja, hanem a természet, az állatok szeretetéért/védelméért.

2012. febr. 5. 23:32
 7/15 anonim ***** válasza:
A vadászattal, bizonyos keretek, és morálok között semmi bajom. Eltűntek az apró, és nemes vadakat kordában, és egészségben tartó ragadozók. Ész nélküli szaporodásuk felborítaná a természet már igencsak kényes egyensúlyát. Túl régóta van nagy szerepe az embernek a vadak életében, így kilépni sem tudna csak úgy. A tömeges madár pusztítást már annyira nem díjazom, mert fontos szerepet töltenének be egy mezőgazdaság életében, és a pacsirták, fürjek, és más kis termetű madarak rovar, és magfogyasztásukkal sokat segítenek, és az ő vadászatukat, az ínyencek kedvéért sem fogom soha megérteni. Az orrvadászatról pedig nem tennék említést, mert nincs az az ember nyelvű szitok amit elég röviden és elég tömören le tudnék rájuk írni.
2012. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én alapból elítéltem, de azóta hallottam róla, hogy pl. ilyen nagy fagyokban még mentik, etetik is a vadakat a vadászok, szóval azóta kicsit másként látom. De akkor sem tudnék egy vadászhoz feleségül menni. Engem zavarna.
2012. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pár hete volt egy ilyen kérdés, jó sok válasz érkezett rá, szemezgess:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__25623..

Az enyém a 15-ös, de bemásolom ide is, nem változott a véleményem:


Azt a vadászatot ítélem el, mikor a legszebb példányokat lövik ki a trófeáért, mintegy támogatva a csúnyábbat... A gyenge, sánta egyedek élelemért ritkítása más, ezeket a természetes ellenségei is kiszelektálnák. Továbbá a jó vadász a "gyilkos" agancsút is igyekszik kilőni, meg sok dúvadat. A vadállomány tizedelése csúcsragadozók híján fontos, a trófeavadászatot ítélem el, inkább fotózza le, de ne irtsa ki a kivételes egyedeket, pont azoknak kellene továbbörökíteniük, szerintem.

2012. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

23:40-es válaszoló:

Igen, ez így van, hogy mivel itt Csongrád megyében hatalmas hó és fagy van a vadászok etetik az állatokat! Ma például apukám egész nap kint volt harmadmagával, és minden etetőnél négyzet alakban lapátolták fel a havat, hogy leszórhassák a kukoricát és a lucernát, hogy legyen mit enniük az őzeknek meg a vaddisznóknak, meg minden egyéb vadnak. Ezt minden télen eljátszák.

2012. febr. 6. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!